پنجشنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

دستگاه‌های اجرایی لرستان با تمام توان از راهپیمایی اربعین پشتیبانی کنند


استاندار لرستان با تاکید بر همکاری تمام اداره‌های این استان در پشتیبانی از اربعین حسینی گفت: باتوجه به اینکه این استان به عنوان استان معین مرز مهران به شمار می‌رود، تمام دستگاه‌های اجرایی با تمام توان از راهپیمایی اربعین پشتیبانی کنند.


نسیم دلفان _به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فرهاد زیویار عصر امروز در جلسه مجمع مواکب اربعین استان لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد ضمن تسلیت ایام محرم اظهار داشت: خوشبختانه طی سالهای اخیر اربعین به یک حرکت میلیونی تبدیل و نماد اتحاد و وحدت امت اسلامی بوده و برای انقلاب اسلامی یک فرصت است.

وی افزود: آنچه در پیاده روی اربعین و برپایی موکب ها مربوط به ماموریت‌های اداری قرار می‌گیرد در خدمت زائران اربعین هستیم، و چنانچه دستگاه‌هایی ظرفیتی دارند باید پای کار باشند.

استاندار لرستان عنوان کرد: اغلب کارهای مواکب مردمی
انجام شده ولی برای ماهم افتخار است در کنار مسئولان مواکب قدم هایی برداریم.

.وی بیان کرد: با توجه به اینکه لرستان معین استان مهران نیز است دستور داده شد کلیه دستگاه‌های اداری لرستان با تمام توان پشتیبانی از راهپیمایی اربعین داشته باشند.

زیویار با اشاره به ایجاد تغییراتی در ساختار ستاد اربعین استان گفت: در ساختار ستاد اربعین حسینی استان، دبیر جبهه فرهنگی، اجتماعی انقلاب اسلامی در استان(قرارگاه فرهنگی صاحب الامر عج) ، دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین و مدیرکل امور اجتماعی استانداری نیز به ساختار اضافه و در جلسات حاضر باشند.

وی تصریح کرد: کارکنان اداراتی که به عنوان خادم در اربعین فعالیت دارند می‌توانند از عنوان ماموریت بدون در نظر گرفتن رقم ریالی حق ماموریت حضور داشته باشند ولی کارکنانی که به عنوان زائر به کربلا در ایام اربعین مشرف می‌شوند باید از مرخصی استفاده کنند.

۲۱ موکب توسط مجمع مردمی مواکب لرستان در عراق برپا می‌شود

دبیر مجمع مردمی اربعین حسینی در لرستان نیز در این جلسه از آمادگی موکب داران لرستان برای خدمت به زوار اربعین در کشور عراق خبر داد و گفت: ۱۶ موکب در کربلا و ۵ موکب در نجف توسط مجمع مواکب مردمی اربعین حسینی استان برپا می‌شود.

مهرداد لک نیز در ادامه جلسه عنوان کرد: امسال ۱۶ محل اسکان مدرسه در کربلا و ۵ محل اسکان در نجف اشرف میزبان زوار اربعینی لرستان میباشد که همه تماما توسط مجمع مواکب مردمی اربعین حسینی شامل هیات و مجموعه های مردمی مدیریت می شود.

دبیر مجمع مردمی اربعین حسینی در لرستان با بیان اینکه اربعین ۱۴۰۱ در فصل گرما برگزار می‌شود و به طوریقین شرایط با سال‌های گذشته متفاوت و تدابیر فرق می‌کند افزود: خوشبختانه استاندار لرستان بر رفع موانع زیارت عتبات عالیات و فراهم سازی شرایط مناسب جهت پیاده‌روی اربعین برای زائران لرستانی تاکید کردند.

ابوذر بهاروند، دبیر قرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) نیز در این جلسه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر مردمی کردن فضای کارهای جبهه فرهنگی اظهار داشت: اربعین تنها محدوده محرم و صفر نمیدانیم چرا که در بحران ها موکب داران این موضوع را ثابت کرده اند و پیشنهاد می کنیم یک دبیرخانه در حوزه مدیر کل اجتماعی ایجاد شود.

وی افزود: مواکب لرستان با توجه به شیوع کرونا در بحث مواسات و کرونا دائم درگیر بودند و از جهت نقدینگی دست مواکب تا حدودی خالی شد که امیدواریم از مواکب پشتیبانی انجام شود تا بستربهتری برای خدمت رسانی در اربعین فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *