شنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دسترسی به سکوها و پیامرسان های پرمخاطب خارجی امکان‌پذیر می‌شود

 

شورای عالی فضای مجازی اجازه داد سکوها و خدمات پرکاربرد خارجی که امکان ارایه خدمات در قالب پوسته برای آن‌ها وجود دارد، شناسایی و شرایط فعالیتشان را در کشور فراهم گردد.


مصوبهٔ جدید شورای‌عالی فضای مجازی به کدام سکوهای خارجی مجوز می‌دهد

♦ براساس مصوبهٔ شورای‌عالی فضای مجازی، اشخاص حقیقی، حقوقی و بخش خصوصی داخلی و خارجی می‌توانند با ارائهٔ پوسته‌های حکمرانی‌پذیر با دریافت مجوز قانونی به مردم ارائهٔ خدمت کنند.

♦ این اقدام که پیش‌تر با هات‌گرام و تلگرام طلایی در کشور تجربه شده بود، شرایط جدیدی را فراهم می‌کند که براساس آن سکوها و خدمات خارجی که در ایران امکان فعالیت مستقیم را نداشتند، بتوانند در قالبی جدید با حفظ تمامی خدمات و قابلیت‌های سکوی خود در کشور فعالیت کنند.

♦ طبق اعلام مرکز ملی فضای مجازی، این اقدام یعنی اشخاص حقیقی، حقوقی و بخش خصوصی داخلی و خارجی می‌توانند با ارائهٔ پوسته‌های حکمرانی‌پذیر از اینستاگرام، ایکس (توئیتر)، واتساپ، فیس‌بوک و حتی سایر سکوهای خدماتی با دریافت مجوز قانونی، به مردم خدمات ارائه کنند.

♦ بر این اساس، در واقع مصوبه جدید شورای‌عالی فضای مجازی این امکان را فراهم کرده تا این پوسته‌ها با برطرف‌کردن نقص‌های قبلی، به‌خصوص در زمینهٔ حفظ حریم خصوصی، با مجوز مرکز ملی فضای مجازی فعالیت کنند. این فعالیت جدید هم توسط شرکت‌های بخش خصوصی داخلی و هم با محوریت شرکت‌های فناوری خارجی امکان‌پذیر خواهد بود.

یک نظر

  1. وعده جدید و عجیب در مورد اینترنت / به مردم ابزار فیلترشکن رایگان می‌دهیم!

    آقامیری، دبیر شورای‌عالی فضای مجازی:
    » مردم فیلترشکن‌ها را برای دسترسی به موضوعات مسدودشده یا دسترسی به ابزارهایی که ایران را تحریم کرده‌اند استفاده می‌کنند.
    » در مصوبۀ شورا برای این موضوع ۲ راهکار درنظر گرفته شده: یکی انتشار پوستۀ سکوهای پرمخاطبِ خارجی و دیگری هم انتشارِ ابزار تحریم‌شکنِ رایگان برای مردم./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *