جمعه , ۲۲ تیر ۱۴۰۳

در سایه سکوت مسئولین/خبرهای تکمیلی از گزارش جنجالی توزیع شیر آلوده در مدارس دلفان

چند روز پیش گزارشی با عنوان “شیر آلوده ، دانش آموزان برخی مدارس دلفان را راهی بیمارستان کرد” در نسیم دلفان منتشر شد (اینجا)


انتشار این گزارش با واکنش هایی مواجه بود البته این واکنش ها مربوط به شهروندان بود ولی از سوی مسئولین آموزش و پرورش شهرستان و استان هیچ گونه واکنشی ملاحظه نشد گویا اصلأ اتفاق خاصی رُخ نداده است.

n00033570-r-b-016.jpg

خبر اولیه این بود:

تعدادی از والدین دانش آموزان شهر نورآباد طی تماس تلفنی که با خبرنگار نسیم داشتند از آلوده بودن شیرهای اهدایی به دانش آموزان خبر داده و اظهار داشتند خیلی از این دانش آموزان راهی بیمارستان شدند.

یکی از والدین که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت: چند روزی است که فرزندم به شدت بیمار شده و تاکنون داروهای پزشکان نیز باعث بهبودی کامل وی نشده است.

مادر یکی دیگر از دانش آموزان اظهار داشت : از روزی که فرزندم شیر مدرسه را خورده حال و روز خوبی ندارد و حتی نمی تواند سر کلاس درس هم حاضر شود.

بررسی های ما نشان می دهد شیرهای مربوطه از طریق مرکز بهداشت شهرستان مورد آزمایش قرار گرفته و نوعی آلودگی مرتبط با مدفوع انسانی (“باکتری اشیرشیاکولی” یا “ای کولای”) در آن وجود داشته است.

مهندس میرزایی مسئول بهداشت محیط شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما آلودگی این شیرها را تایید کرده و گفت: آزمایشات تکمیلی انجام گرفته و بزودی نتیجه آن اعلام خواهد شد.


خبر تکمیلی…

میرزایی امروز در تکمیل خبر گفت : آزمایشات مربوط به شیر توزیع شده ، آلوده بودن شیر را اثبات کرد. به همین منظور توسط مأمورین بهداشت کارخانه تولید شیر در شهرستان همسایه تعطیل گردید.

وی اضافه کرد ، هر چند آزمایشات تکمیلی در روزهای بعدی نشان داد شیرهای تولیدی بعدی آلودگی در بر نداشته است اما به جهت آلوده بودن شیر توزیع شده در روزهای قبل ، این کارگاه پلمپ شده و مدیر مربوطه به مراجع ذی صلاح معرفی گردید.

مسئول بهداشت محیط شهرستان دلفان خاطر نشان کرد ، سال ۸۸ نیز چنین موردی در شیرهای ارسالی از همین شهرستان گزارش گردید و ممنوعیت استفاده از آن را همان زمان اعلام کردیم اما متاسفانه اکنون ملاحظه شد مسئولین مربوطه چندان به هشدارهای بهداشتی ما توجه ای نداشته اند.

سکوت مسئولین!!!

متاسفانه به غیر از مسئولین مرکز بهداشت شهرستان ، واکنشی از هیچ یک از مدیران مربوطه در شهرستان و استان منتشر نشد ، امیدواریم حداقل به خود زحمت داده و با بررسی و تحقیق از مدارس و والدین دانش آموزان ، شکواییه ای مستند و کامل برای برخورد مناسب با متخلفان صورت گیرد که در غیر این صورت والدین دانش آموزان ناچار خواهند بود که شخصأ با ارائه طومارهایی اعتراضی به این موضوع تاسف بار واکنش نشان دهند.

بدون شک اگر در سال ۸۸ که مشابه این اتفاق رُخ داده، مسئولین برخورد مناسب می کردند و به شدت پیگیر می بودند امروز شاهد تکرار این حادثه تاسف بار نبودیم.


مطالب مرتبط

» پرداخت حقوق ماهیانه معلمین ابتدایی دلفان چرا با کاهش همراه بود؟

۷ نظر

 1. سلام . جای تاسف دارد..علت سکوت چیست؟ فرماندارو رئیس اموزش و پرورش …جواب بدهند

  • آخه عزیز دلم
   مدیر آموزش و پرورشی که فقط به فکر عزل و نصب های داخل اداره(آن هم به سفارش افرادی خارج از مجموعه ی آموزش و پرورش )و همچنین … چطور میتونه به کارهای دیگه برسه؟!!!!!!!!
   به نظرآقای مدیر کارهای بالا از سلامت دانش آموزان مهمتره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. ساکن هفت چشمه

  سلام آقا بچه خواهر منم توی هفت چشمه بخاطر استفاده از همین شیر دو روز به شدت … گرفت و بیحال شد.
  چرا رییس اداره آموزش و پرورش کاکاوند درباره این اتفاق پاسخی نمیده که چطور این اتفاق پیش آومده ، یکی نیست از اینا توضیح بخواد؟؟؟

 3. …این شهرستان همسایه …، همه ادارات و پست هارو که تصرف کردن حالا دیگه نوبت بچه هاست، یعنی نورآباد شیر هم نیست، تا نرن از شهرستان همسایه بیان، واقعا جای تاسف دارد،

 4. اخه اگه از یه جای معتبر شیر بیارن، دیگه چیزی گیره مسئولین نمیاد!

 5. تورو خدا چرا نظارت نیست

 6. مسولان عزیز کمتر به فکر جیب همسایه ها وراضی نگه داشتن آنها باشید به فکر بچه های شهر خودمون هم باشید سکوت بس است ضایع شدن بس است تکانی باید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *