در پی تغییر بخشدار مرکزی شهرستان دلفان و انتصاب جناب آقای امرایی بخشدار غیر بومی منطقه کاکاوند به سرپرستی بخش مرکزی دلفان ، محافل سیاسی این شهرستان به ویژه در فضای مجازی به شدت مورد بحث و تحلیل های بعضأ تند و منتقدانه قرار گرفته است…


نسیـــم دلفـان – یکی از جوانان فرهنگی و اصلاح طلب شهرستان با ارسال نامه ای سرگشاده به استانداری لرستان که متن آن را در اختیار نسیم دلفان قرار داد نوشت:

بسمی تعالی
http://www.axgig.com/images/48041182978858423934.jpgسنگ غصبی در بنای خانه، مایه ی ویران شدن آن است. (حکمت ۲۴۰نهج البلاغه)

استاندار محترم لرستان جناب آقای مهندس بازوند به رسم ادب با سلام و تحیات الهی

احتمال انتصاب یک فرد غیربومی با انتخاب سرپرست جدید در منصب بخشداری مرکزی نورآباد موجب نگرانی و ایجاد تنش در بین مردم شهرستان دلفان شده است. با عنایت به آیات و کلام وحی، فرمایش مولای متقیان حضرت علی (ع) و سخن رهبری معظم انقلاب اسلامی  ، تدبیر و تغییر در انتصاب بخشدار مرکزی از بین فرزندان لایق و انقلابی دلفان را خواهانیم.

آیه ی ۱۶۴ سوره ی آل عمران:
((لَقَدْ مَنَّ اللّهُ عَلَى الْمُؤْمِنینَ إِذْ بَعَثَ فیهِمْ رَسُولاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ …))
خداوند بر مؤمنان منت نهاد (نعمت بزرگى بخشید) هنگامى که در میان آنها، پیامبرى از خودشان برانگیخت…

با تأملی دقیق بر این آیه شریفه در میابیم که خداوند متعال نیز بر انتخاب مسئولین و برگزیدگان از بین مردم (بومی) تاکید داشته و می فرماید : خداوند بر مؤمنان منت نهاد هنگامى که در میان آنها، پیامبرى از خودشان برانگیخت…

۱) با توجه به کلام وحی خداوند حکیم آیا در شهرستان دلفان ، فردی ولایتمدار و شایسته جهت تصدی این مسند برای پیشبرد اهداف دولت وجود ندارد ، امیدواریم که با انتخاب هوشمندانه ی استانداری نیروی بومی شایسته بعنوان بخشدار مرکزی در مدت محدود پیش رو در ارتقای مدیریت اجرایی دلفان گامی مهم بردارند؟

نامه ی ۵۳نهج البلاغه کلام حضرت علی علیه السلام:
ای مالک کارگزاران دولتی را از میان مردم با تجربه و با حیاء از خاندانی پاکیزه و با تقوا و… انتخاب کن.

۲) آیا در بین مردمان شریف و شهیدپرور دلفان که همیشه پیش قدم در جبهه و جنگ و آبادانی کشور بوده اند ، فردی با این مشخصات پیدا نمی شود؟

سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی: اندیشه های سیاسی مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) در مورد ویژگی های کارگزاران و مدیران ، کسب رضایت مردم در اخلاق اجتماعی مورد تاکید است.

۳) جناب آقای استاندار شما رضایت مندی مردم متعهد و مستعد دلفان را در نظر دارید؟

باتوجه به موارد فوق نقد بیان شده در انتصاب احتمالی نیروی غیربومی بعنوان بخشدار مرکزی دلفان با اخلاق مداری و تکیه بر مستندات اسلامی نمایانگر دوری از تعصب نابجا و غرض ورزی ما می باشد.

ضمن اینکه آثار منفی و تنش زا با توجه به انتخابات پیش رو در سال ۹۶ ، حضرتعالی را از انتصاب گزینه غیربومی مطلع می نماییم و نظر شما را معطوف می داریم به اینکه متاسفانه آنچه گویای احوالات سیاسی استانداری و مسولین ذی ربط ((فارغ از هرگونه بازی سیاسی پشت پرده)) در انتصاب نیروی های غیربومی در دلفان خواهد بود علاوه بر مغایرت با موارد اشاره شده ، با شعارهای دولت تدبیر و امید نیز کاملا در تضاد است ، زیرا ریاست محترم جمهور که باتدبیر، امید را در جامعه ی ایران اسلامی زنده کرده اند بارها بر شایسته سالاری و بومی گزینی در بین نیروهای مستعد، متعهد، ولایی، معتدل، همگام و همراه جهت تصدی امور تاکید نموده اند همچنین این عمل شما در مغایرت کامل با شعارهای بومی گزینی و شایسته سالاری نماینده ی محترم سلسله و دلفان که منتخب مردم است می باشد!

علت این همه تضاد در انتصاب غیربومی ها در دلفان چیست؟؟؟

باید گفت دلفان شهریست به نام بومیان و به کام غیربومیان! چرا این شهرستان باید محل آزمون و خطای انتصابات غیربومیان باشد؟ چرا باید پله ی ترقی سیاسی دیگران شود؟ سنگ زیرین آسیاب شدن نورآباد برای حیات خلوتی و تمرینات عزل و نصبی غیربومیان تا کی وچرا؟؟؟ چرا باید مطالبه گری و بومی گزینی در نورآباد به بله قربان گویی مبدل شود؟؟؟ بهترین مسندهای اجرایی و مدیریتی شهرستان دلفان که اگر شهر را به آدمی تشبیه کنیم این منصبها مغز و قلب آن است در سیطره ی غیربومیان می باشد ، خواهشأ یا قلبمان را هدف قرار دهید یا ذهنمان را!! این بهانه که غیربومیان اصلاح طلب و همراه دولت هستند عملا انگیزه مردم نورآباد بویژه جوانان را کم رنگ کرده است آیا مگر در نوراباد مغموم و محروم اصلاح طلبان شایسته و همراه با دولت که مستعد، متعهد ، ولایی و متعقد به این انقلاب هستند، قحط الرجال است؟؟؟

جناب آقای بازوند! انتصاب غیربومی در دلفان بیانگر عدم آگاهی علم اتنولوژی وسوماتولوژی (مردم شناسی و خاصیت شناسی) مسولین درباره ی شهرستان نورآباد بوده و تاییدی بر نبود افراد انقلابی و لایق و همگام با دولت در جهت اخذ این مناصب حساس و اجرایی در این شهرستان

لذا از شما مقام محترم و فهیم استدعای خاضعانه در انتصاب فردی بومی ، همگام و همراه با دولت و ملت را داریم ، ما جوانان دلفان دست برادرانه ، اصلاح ، اتحاد و تدبیر بسوی استانداری لرستان گشوده ایم و به درایت و تدبیر شما در بومی گزینی همچنان معتقد هستیم امید آنکه ندای جوانان دلفان را لبیک گویید.
ومن الله توفیقکم.
علی کرمپور: فرهنگی و فعال سیاسی اصلاح طلب


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12