سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

درآمد ۳۰۰ میلیاردی لرستان از گردشگری نوروز / آمار حضور گردشگران در دلفان در هاله ای از ابهام

آیا انتشار آمار حضور گردشگران از نظر مسئولان دلفانی جزء آمارهای سِری و محرمانه تلقی می‌شود!!!

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان درباره درآمد نوروزی استان گفت: طبق بررسی‌ها و بر اساس شاخص‌هایی که وجود دارد، لرستان تقریباً ۳۰۰ میلیارد تومان عایدی در بحث گردشگری در نوروز داشته است.

وی افزود: همچنین در این ایام قلعه فلک‌الافلاک چهارمین مجموعه پر بازدید کشور شده است.

پی‌نوشت – شهرستان دلفان با داشتن طبیعتی زیبا و چندین آثار باستانی و فرهنگی و همچنین زیارتگاه های معروف بابابزرگ و باولین (احمد و محمود) از جمله مناطق هدف می‌باشد که بدون شک در ایام نوروز همیشه شاهد حضور گردشگرانی از مناطق مختلف کشور بوده است.

در این شهرستان نیز مانند سایر مناطق کشور برای اقامت گردشگران ، اماکنی مانند هتل و چندین مدرسه آماده شده بود که به طور حتم گردشگرانی را در خود جای داده‌اند.

اما در کمال تاسف هیچ آماری از سوی فرمانداری و اداره میراث فرهنگی دلفان مربوط به حضور گردشگران چه در محل اقامتگاه‌ها و چه در مناطق تفریحی و زیارتی منتشر نشد.

در همان ایام پایانی تعطیلات نوروزی خبرنگار نسیم دلفان از طریق اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان و همچنین روابط عمومی فرمانداری پیگیر شد تا بلکه آماری از حضور گردشگران نوروزی را در اختیار رسانه ها قرار دهند ، به رغم قولی هایی که داده شد اما متاسفانه به این موضوع توجه نگردید ، شاید به نظر مسئولان دلفانی انتشار آمار حضور گردشگران از جمله آمارهای سِری و محرمانه تلقی می‌شود!!!

این در حالی است که قاعدتأ در دلفان نیز مانند بسیاری از شهرستان‌های دیگر ، ادارات مربوطه یا روابط عمومی فرمانداری وظیفه دارند ضمن انتشار آماری از حضور گردشگران نوروزی سال جاری ، بایستی در مقایسه با آمار سالهای قبل یک نمودار مقایسه ای منتشر کرده و در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار دهند که متاسفانه چنین امری در دلفان معمول نیست.

امیدواریم ادارات مربوطه و روابط عمومی فرمانداری توضیح دهند چرا انتشار آماری از حضور گردشگران در این شهرستان برایشان کاری سخت و محال به نظر می‌رسد؟ و مردم را از علت سختی این کار بسیار ساده مطلع سازند.

درج خبر: هانیه ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *