شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

پاداش یک میلیونی برای آموزش هر بی سواد روستایی در استان لرستان

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان گفت: هر کسی بتواند یک روستایی بی‌سواد را باسواد کند، مبلغ یک میلیون تومان پاداش می‌گیرد…


نهضت سوادآموزینسیـــم دلفـان – علی اشرف حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با بیان اینکه آموزش و پرورش لرستان در حوزه فعالیت‌های سوادآموزی موفق به کسب رتبه عالی کشور شده است اظهار داشت: براساس ابلاغیه سازمان مرکزی نهضت سوادآموزی، استان لرستان موظف بود که طی سال‌های ۹۴ و ۹۵، نسبت به آموزش ۲۳ هزار نفر از افراد کم‌سواد و بی‌سواد استان اقدام کند.

وی با بیان اینکه تعهد آموزش و پرورش لرستان در خصوص سوادآموزی در استان به طور صددرصد محقق و اجرا شد، افزود: این موفقیت حاصل تصمیمات شورای پشتیبانی سوادآموزی به ریاست استاندار و مشارکت دستگاه‌های اجرایی، مدیران، معلمان و نیروهای آزاد تحت‌عنوان آموزش‌دهنده بوده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه مقوله سوادآموزی در لرستان با رویکرد آموزش فردبه‌فرد انجام شده است، عنوان کرد: از طرف سازمان مرکزی نهضت سوادآموزی، ارزیابی‌هایی از معاونت‌های سوادآموزی سراسر کشور به عمل آمد که براساس آن، معاونت سوادآموزی لرستان دارای رتبه عالی و شایسته تقدیر اعلام شد.

وی در رابطه با ابتکاراتی که در بحث سوادآموزی در استان لحاظ شده، بیان کرد: آموزش کودکان و نوجوانان معلول جسمی ـ حرکتی، افراد روشندل، کم‌شنوا و ناشنوا، آموزش دختران عشایر و آموزش اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

حیدری خاطرنشان کرد: سال گذشته بخش‌های کاکاوند، معمولان، اشترینان و شهرستان‌های اشترینان، دلفان، سلسله، الیگودرز و کوهدشت، بیشترین میزان جذب و آموزش افراد بی‌سواد و کم‌سواد را داشته‌اند.

وی با اشاره به افزایش حق‌الزحمه آموزش‌دهندگان دوره‌های سوادآموزی در لرستان، گفت: امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد سرانه آموزش دوره‌های مختلف سوادآموزی در استان بوده‌ایم به طوریکه سرانه آموزشی برای دوره‌های سوادآموزی به ۷۰۰ هزار تومان، برای دوره انتقال به ۸۲۰ هزار تومان و دوره تحکیم سواد به ۱۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به یکی از سیاست‌های تشویقی جدید آموزش و پرورش لرستان در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی، عنوان کرد: چنانچه در روستایی فقط یک نفر بی‌سواد وجود داشته باشد، مبلغ یک میلیون تومان پاداش به کسی که آن یک نفر را باسواد کند، تعلق می‌گیرد.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *