دانش آموز خوش آتیه دلفانی برگزیده پانزدهمین پرسش مهر ریاست جمهوری شد

دبیر ستاد برگزاری کنگره پرسش مهر ۱۵ ریاست جمهوری از برگزاری کنگره پرسش مهر با عنوان «ایست! آب نیست» در برج میلاد خبر داد…


نسیـــم دلفـان – با توجه به نقش حیاتی آب و اهمیت آن در توسعه و سازندگی کشور و نیز وضعیت اسفبار بهره برداری از منابع آب، لزوم بازنگری و تغییر در شیوه های مصرف و حفاظت در منابع کشور در برابر هرگونه آلودگی امری ضروری است. از این رو، باید زنگ بیدارباش به صدا درآورید تا همگان از پندارهای بی اساس بیدار باشند؛ زیرا بر خلاف گذشته، امروزه به دلیل جمعیت زیاد انسان ها و آلودگی های صنعتی و…، منابع آب شیرین محدود شده است و استفاده بی رویه از آب و آلوده سازی های خانگی و صنعتی روزافزون می تواند آینده بشر را با بحران جدی روبه رو کند.

دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در آغاز سال تحصیلی ۹۳/۹۴پرسش مهر را با موضوع زیر مطرح نمودند: از دانش آموزان عزیز می پرسم: «عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبروست. هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟»
این پرسش در بخش های وبلاگ، عکاسی، داستان، مقاله پژوهشی،سرود همگانی، فیلم کوتاه داستانی، کاریکاتور، پوستر، شعر ، نمایش نامه نویسی، نقاشی، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه پویانمایی در سراسر کشور برگزار که در پایان ۱۹۸ نفر در بخش های مختلف برگزیده شدند.
در بین ۱۹۸ برگزیده شده ، ده نفر از فرهنگیان و همچنین دانش آموزان لرستانی نامشان مطرح شد که در بخش های مختلف مقامهایی را کسب کردند.
۱ – فاطمه عطایی / در بخش مقاله پژوهشی – رتبه اول
۲ – یکتا نوری / در بخش شعر – رتبه اول
۳ – علی فقیهی / در بخش کاریکاتور – رتبه اول
۴ – سید نواب حجازی / در بخش پوستر – رتبه اول
۵ – غلامعلی ابو الفتحی / در بخش مقاله پژوهشی – رتبه دوم
۶ – گروه سرود دبیرستان دوره اول متوسطه شاهد فدک / در بخش سرود همگانی – رتبه دوم
۷ – محمدعلی هیوندی /  در بخش وبلاگ – رتبه سوم
۸ – پردیس آدینه وند/ در بخش شعر – رتبه سوم
۹ – رضا جعفری / در بخش نقاشی – رتبه سوم
۱۰ – حسن نعمتی / در بخش نقاشی – رنبه سوم
e42z_img-201506125253-wa0013.jpg
در بین ده نفر برگزیده لرستانی ، دانش آموز خوش آتیه دلفانی یکتا نوری نیز توانست در بخش شعر مقام نخست را از آن خود نماید. وی در مقطع اول راهنمایی مشغول تحصیل می باشد.
تجلیل از برگزیدگان در این رقابت
برج میلاد تهران امروز دوشنبه ۲۵ خرداد ماه با حضور مسئولان بلند پایه کشوری ، میزبان برگزیدگان کنگره پرسش مهر خواهد بود.
دبیر ستاد برگزاری کنگره پرسش مهر ۱۵ ریاست جمهوری از برگزاری کنگره پرسش مهر با عنوان «ایست! آب نیست» در برج میلاد خبر داد و گفت: این کنگره با حضور ۱۱۳ دانش آموز و ۱۳۰ دانشجو معلم برگزیده کشوری میزبان شرکت کنندگان در این رقابت خواهد بود.

مهدی علی‌اکبرزاده با بیان اینکه این برنامه ساعت ۹ آغاز و تا ساعت ۱۲ در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد ادامه دارد، افزود: در این کنگره از برگزیدگان پرسش مهر با اهدای لوح، جوایز نقدی و تندیس کنگره تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: کنگره پرسش مهر با عنوان «ایست! آب نیست» با حضور مسئولان بلند پایه، وزیر آموزش و پرورش، مسئولان وزارت نیرو، مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست، مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور و معاونان پرورشی فرهنگی استان‌ها برپا خواهد شد.

۹ نظر

 1. نوری، از شرکت ملی صنایع مس ایران

  با سلام و احترام
  کسب رتبه نخست کشوری پرسش مهر ۱۵ در بخش شعر توسط دانش آموز نخبه یکتا نوری را به ایشان تبریک عرض نموده و موفقیت روزافزون همه دانش آموزان عزیز دلفان زمین آرزوی قلبی ماست.

 2. سلام . درود برشما خانم نوری. انشاالله موفقیت های بیشترتان را شاهد باشیم . دلفان و دلفانی سرفراز باد

 3. آموزش و پررش دلفان

  با سلام و آرزوی موفقیت
  این موفقیت را به سرکار خانم نوری خانواده ایشان و آموزشگاه ام البنین و جامعه فرهنگی و دانش آموزی
  دلفان صمیمانه تبریک میگوییم.

 4. سید محمد امین نوربخش

  سرکار خانم نوری موفقیت تان را به شما و خانواده محترم مخصوصا ابوی گرامیتان تبریک عرض مینمایم

 5. باسلام این موفقیت را به شما و خانواده ات وهمچنین مردم فرهنگ دوست دلفان تبریک گفته ورسیدن به مدارج بالاتر را همچنان آرزومندم

 6. با سلام و عرض ادب به همه ی مخاطبان فرهیخته ی سایت نسیم دلفان

  بدون تردید هر مؤفقیتی که نوجوانان و جوانان این شهرستان در عرصه ی های ملی و استانی در زمینه های علمی ‏، آموزشی و فرهنگی کسب می کنند نتیجه ی زحمات ، تلاش و مساعی جدی افراد و گروه های متعددی است که در این موفقیت تأثیر داشته اند و امتیاز اجتماعی مترتب بر آن متوجه و متعلق به کل شهرستان خواهد بود.
  اینجانب ضمن تشکر از آموزش و پرورش شهرستان دلفان و سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش نورآباد ، بخصوص سرکار خانم گنجی و زحمات بی شائبه ی ایشان و با تشکر از مدیر و کارکنان آموزشگاه حضرت ام البنین (س) ، مراتب تشکر و امتنان فراوان خویش را از مسؤل محترم سایت نسیم دلفان و تمامی کسانی که با تبریک خود در این پایگاه فرهنگی این دانش آموز نوجوان را که متعلق به این فرهنگ و این دیار است نواخته اند ‏، اعلام داشته و از همه قدردانی میکنم.
  خاک پای مردم بزرگوار دلفان : همت نوری .

 7. علی رضائیان

  نخبه گرامی خانم یکتانوری
  موفقیت جنابعالی که مایه فخراین مرزوبوم بوده راخدمت جنابعالی تبریک عرض می نمایم.این موفقیت طلیعه رشدوبالندگی ونویدبخش آینده ای روشن برای شماست.برایتان آرزوی بهروزی وشادکامی رادارم.

 8. با سلام
  این موفقیت را به این دانش آموز نوجوان ، خانواده ایشان و بخصوص فرهنگیان زحمتکش آموزشگاه ام البنین (ع‏)‏ و تمام دانش آموزان دلفان تبریک می گویم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.