جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

دانش‌آموزان هدف جدید دشمنان/لزوم آموزش سواد رسانه‌ای به این قشر


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: همانگونه که می‌دانید دشمن تغییر موضع داده و هدف را از قشر جوان و دانشجو به کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان تنزل داده.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، منصور احمدی امروز در دیدار اصحاب رسانه لرستان با نماینده ولی‌فقیه در استان که با موضوع جهاد تبیین و در بیت امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جلسه و حضور در محضر نماینده ولی‌فقیه در استان و این گردهمایی‌ها، گفتمان‌ها و ارائه نظرها در همه زمان‌ها مهم است بالاخص در این برهه از زمان که نیاز به روشنگری بیش از حد و رسالت تبیینی به دلیل هجمه‌های سیاسی و ابراز دشمنی کسانی که تا چند روز گذشته در قالب دوست بودند، مضاعف شده است.

وی ادامه داد: علی‌الرغم همه نگرانی‌ها و ناراحتی‌ها و دغدغه‌هایی که در این فضای ملتهب توسط دشمنان پیش آمده، یک خوبی دارد که صف دوستان از دشمنان جدا می‌شود.

احمدی بیان کرد: امروز عرصه جهاد است، در فرهنگ اسلام هرگونه مقابله ‌و کنش و ایستادگی در مقابل دشمن جهاد نیست، رمز اینکه یک دشمنی و مقابله به جهاد تبدیل شود این است که برای خدا باشد، لذا مقابله با دشمن رسانه‌ای اگر برای خدا نباشد جهاد نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرماید: جهاد تبیین یعنی مقابله و مجاهده با دشمن و غول رسانه‌ای برای خدا باشد رمز مقدس تبدیل مقابله به جهاد است، که همه ما و شما امروز رسالت فعل این کار را داریم.

وی تصریح کرد: دشمن با سلاح فریب، دروغ، حیله و نیرنگ و تزویر وارد عمل شده، کنش در مقابل آن فی‌سبیل‌الله حرکت معقولانه، بیان مطقن، حرف صریح، برهان، دلیل و نمایان کردن حقیقت است.

احمدی با اشاره به اینکه دشمن از احساسات خام نوجوانان و کودکان سوءاستفاده می‌کند، بیان کرد: ما باید عواطف و احساسات ظریف و ارزشمند آن‌ها را تحریک کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: همانگونه که می‌دانید دشمن تغییر موضع داده و هدف را از قشر جوان و دانشجو به کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان تنزل داده است و ما باید با بیان صریح و لطیف مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای این قشر تبیین کنیم.

احمدی با اشاره به اینکه سلاح خرافات و شایعه‌سازی در روایت‌گری بسیار مهم است، عنوان کرد: جنگ روایت‌هاست و دشمن با سلاح خرافه و شایعه وارد شده لذا باید تحقیق را تبیین کرده و روایت صادقانه از اوضاع داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بیان کرد: خداوند در سوره احزاب می‌فرماید: به حرف کم اساس و آنچه به آن آگاهی ندارید پیروی نکنید، لذا باید این را در جامعه تسری دهیم که کودکان و نوجوانان نباید آنچه در رسانه می‌شنوند و می‌بینند باور نکنند و آشنایی این قشر با سواد رسانه‌ای برعهده ماست.

وی افزود: ضرورت دارد پای بیانات روشنگرانه علما، نماینده‌های ولی‌فقیه و مسئولانی که مسائل سیاسی وقت آگاه هستند بنشینیم و با هم تبادل نظر بیشتری داشته باشیم.

احمدی عنوان کرد: درخواست من این است که نظیر این جلسه در محضر صاحبان سخن، مسئولان دلسوز و حتی هنرمندان دلسوز و اصحاب فرهنگ و هنر داشته باشید و در برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌هایشان باید این برنامه را دانشه باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی در این پنج دهه از گردنه‌های متفاوتی عبور کرده و از چالش‌های بزرگی سرافراز بیرون آمده که این اوضاع نیز یکی از آن چالش‌هاست که با مدد امام زمان(عج) از آن عبور خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همه خبرنگاران کاملاً واضح و روشن از نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردند و به رسالت خودشان در این راستا عمل کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *