ورزش بانوان دلفان در موج بی تفاوتی مسئولین / درد دل بانوان ورزشکار نورآباد در گفتگوی اختصاصی با نسیم دلفان

طی سالهای اخیر حتی یکبار برای بررسی وضعیت ورزش بانوان شهرستان دلفان جلسه ای ترتیب داده نشده است…


نسیـــم دلفـان – تنی چند از بانوان ورزشکار شهرستان دلفان در دیدار با مدیر اجرایی نشریه و پایگاه خبری نسیم دلفان ، برخی از مشکلات ورزش بانوان این شهرستان را مطرح کردند.

خانم ها پیری نایب رییس هیئت والیبال بانوان ، دارائی مربی فوتسال ، ملکی مربی بدمینتون و دو تن دیگر از بانوان ورزشکار دلفانی در این جلسه حضور داشتند.

این ورزشکاران مدعی بودند که بارها و بارها موارد مورد اعتراض خود را با مسئولین مربوطه مطرح کرده اند اما متاسفانه علی رغم قول و قرارهایی که داده می شد هیچگاه نتیجه مثبتی مبنی بر حل حداقل بخشی از مشکلات آنان ملاحظه نشده است.

عمده درد دل این ورزشکار عدم حمایت و توجه مسئولین به ورزش بانوان شهرستان بود.

ایشان از عدم وجود سالن اختصاصی بانوان در شهرستان به شدت گله مند بودند، می گفتند در اکثر شهرهای هم ردیف با دلفان و حتی پایین تر حداقل یک سالن ورزشی برای بانوان وجود دارد اما در دلفان با وجود علاقه مندان بسیار زیاد رشته های ورزشی در بین بانوان ، متاسفانه از داشتن سالن اختصاصی محروم هستیم.

آنها اظهار داشتند هیئت های ورزشی ما از کمترین اعتبار حمایتی برای خرید وسایل و امکانات بی بهره هستند و لذا اکثر وسایل مورد استفاده بانوان فرسوده و غیر قابل استفاده اند.

آزیتا ملکی پیشکسوت ورزش بانوان دلفان اظهار داشت : ما نه تنها از سالن اختصاصی بهره مند نیستیم بلکه حتی از سالن های اجاره ای نیز نمی توانیم بخوبی استفاده کنیم زیرا اکثر سانس های اختصاص داده شده به بانوان در ساعاتی غیر مناسب می باشند.

وی همچنین گفت : باید پرسید چرا مسئولین ورزش شهرستان و همچنین استان  طی سالهای اخیر حتی یکبار برای بررسی وضعیت ورزش بانوان شهرستان دلفان جلسه ای ترتیب نداده اند تا مسئولین هیئت های ورزشی و مربیان و یا ورزشکاران بتوانند دغدغه های خود را مطرح کنند؟ آیا این نشانه بی توجه بودن آنان به موضوع ورزش بانوان نیست.

این مربی ورزش بانوان افزود : یادم هست در زمان یکی از مدیران سابق تربیت بدنی دلفان بنده و چند تن دیگر از ورزشکاران برای اعتراض به رویه مدیریت ایشان و عدم حمایت مالی و امکانات به هیئت های ورزشی بانوان به دفتر ایشان مراجعه کردیم که وی با کلی توجیهات غیر منطقی نهایتأ گفت:

هرکسی پول دارد ورزش کند و هر کس ندارد خدانگهدار…

خانم پیری نایب رییس هیئت والیبال بانوان دلفان نیز در ادامه اظهار داشت : متاسفانه هیچ نگاه منصفانه و درستی به جایگاه ورزش بانوان در این شهرستان نشده است.

-بانوان.jpgوی اضافه کرد ، ما قبلا هیئت ها و تیم های ورزشی خوب و منسجمی داشتیم اما اکنون خیلی از آنها با انحلال مواجه شده اند و آنهایی هم که فعالیت دست و پا شکسته ای دارند به دلیل عدم حمایت و نداشتن اسپانسر با افت شدید مواجه هستند.

این بانوی ورزشکار همچنین تصریح کرد ، ما برای اعزام به مسابقات نیز با مشکل شدید مواجه ایم، حتی در حد یک وسیله نقلیه و یا مکانی برای اسکان ورزشکاران در محل های اعزام به مسابقات حمایت نمی شویم.

استخر شنا موضوع دیگری بود که سرکار خانم پیری به آن پرداخته و گفت: در این شهرستان تنها یک استخر شنا وجود دارد که هم بانوان از آن استفاده می کنند و هم آقایان

به گفته وی علاوه بر ساعات نامناسب بانوان برای استفاده از این سالن ، نظافت و بهداشت آن نیز به هیچ وجه مورد قبول نیست خصوصأ برای خانم ها

در پایان ، این ورزشکاران جوان ، به پروژه پارک ورزشی بانوان که در کنار پل ۹ دی (روبروی سینمای تعطیل شده) در حال احداث است اشاره کرده و گفتند : متاسفانه برخی افراد از نفوذهای خود استفاده کرده و سعی در تعطیل کردن این پروژه دارند اما هیچگاه از ورزشکاران بانوی این شهر نظرخواهی نکرده اند.

ایشان حمایت خود را از شهرداری نورآباد در جهت احداث این پارک ورزشی اعلام کرده و گفتند این پروژه علی رغم تبلیغات مسموم برخی افراد ، نه از نظر مکانی ایرادی دارد و نه از نظر اجتماعی…

این بانوان ورزشکار افزودند : تنها پروژه اختصاصی برای بانوان این شهر همین پارک ورزشی است لذا از مسئولین تقاضا داریم در احداث و تکمیل آن تسریع فرمایند.

امیدواریم مسئولین ورزش و جوانان شهرستان دلفان و استان لرستان مشکلات بانوان ورزشکار دلفان را جدی گرفته و مورد توجه قرار دهند.

در صورتی که اداره ورزش و جوانان یا سایر مبادی مربوطه جوابیه ای به این گزارش و صحبت های مطرح شده داشته باشند ، نسیم دلفان آمادگی دارد برابر ماده ۲۳ قانون مطبوعات آن را منتشر نماید.

۲۱ نظر

 1. دلفان گیانم

  سلام بر نسیم دلفان دلسوز
  خوشحالم یک نفر پیدا شده که حرف دل سالیان سال بانوان ورزشکار دلفان را به گوش مسولین برسونه… و خوشحالم که بانوان هم راه حل بی توجهی مسولین را پیدا کردن و به وسیله رسانه ها حرفشون را بیان میکنند…کاش دیگران هم بیان با مستندات خودشون…
  مشکلات ورزش بانوان یکی دوتا نیست…یه سالن زدن برا بانوان اون هم خارج از محدوده ی شهر…و خصوصی کردن سالن ها که دیگه نگو که یه سری سالنها ارث پدری خیلی از آقایان هستش…هر چی بچه های رزمی بانوان تلاش میکنند برا مسابقات با بی توجهی تمام مدیران روبرو هستن نه رینگ ورزشی داریم نه سالن مناسب و منسجمی برای تمرینات ورزشی نه وسایل مناسب برای تمرین و مسابقات..
  چرا مسئولین استان یک نگاه به گذشته ی ورزش بانوان دلفان نمیکنند و با الان مقایسه کنند..
  رشته های ورزشی ما که کلی در سطح استان مطرح بودند الان کجان(بسکتبال،فوتسال،والیبال،هندبال و کاراته) ..پیشکسوتهای ورزشی بانوان کجا مشغول به کار هستن و ورزش و علاقه ورزشی آنها و عدم توجه مسئولین چه آسیبی به آنها زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مشکل ما اینجاست که:
  مدیران ما بیشتر با مسئولین هستند تا با مردم …آن هم نه بخاطر رفع مشکلات ورزش شهر به خاطر منفعت و حفظ و یا طرقی سمت

 2. توی این شهر مسئولین به امکانات تفریحی و ورزشی بانوان اصلآ اعتقادی دارند؟؟؟؟چرا از روند افسردگی و اعتیاد بانوان گزارش از بیمارستانها نمیگیرید…
  ضمنآ سانس شنای بانوان که ان هم سالی دو سه هفته هست و مواقعی است که مسئولین استخر میخوان دوباره استخر را بگیرند یا بگن ما هم خوبیم..برا بانوان سانس میزارند…شهرداری چرا کار استخر فرهنگ را درست نمیکنه که حداقل بانوان ما برای آب درمانی به شهرهای همجوار نرند…
  ببینید فاجعه ورزشی ما تا کجاست که مردم مون برای یک آب درمانی با آن همه مشکلات جسمی و مالی مجبورند به کرمانشاه و هرسین برن

 3. با سلام و عرض ادب خدمت نسیم دلفان،
  در خصوص استخر .واقعا بانوان مورد ظلم یک مسول که استخر را اجاره کرده قرار گرفته اند بنده خودم شاهد بودم که مسوولین ورزش بانوان چندین بار به خاطر سانس بانوان جنگیده اند ودر ان جلسه از ایشان قول گرفته اند ولی همین که جلسه تمام شده ایشان با صراحت تمام زیر قول خود زده.آیا بانوان به خاطر آب درمانی باید هزار خطر رو به جان بخرند و هزینه کنند و به شهرهای هم جوار بروند؟؟؟؟؟
  درمورد پیست دو و میدانی دلفان که مشکلاتی دارند نیز گزارش تهیه فرماید
  با تشکر……آفرین نسیم دلفان خوشم امد

 4. واقعا حرف دل ماخانم ها روزدید،به خداشهرهای دیگه استان خودمون برید ببینید چه قد به خانم ها احترام میذارن ولی مسولین ماچی؟
  نه سالنی نه استخری به خدامردیم توخونه، استخروحشتناک کثیف بدون مسول وناجی،سالن والیبال بدون توپ وتورمناسب بقیه …………..بماند،
  اگه خانم ها بانشاط نباشن وافسردگی بگیرن به ضرر خانواده هم هست.

 5. سلام توروخدا کاری بکنید شهرستان ما باید از هرنظر محروم باشد .شهرمادارای پتانسیل های بیشتری است فقط کسی رانداریم که پشتیبانمان باشد.

 6. سلام . درود برشیر زنان ورزشکار و ورزش دوست . فرمایش این بزرگوران را بنده بعنوان یک ورزش دوست کاملا تایید میکنم . متولی اول ورزش هر شهرستان اداره تربیت بدنی یا همان ورزش جوانان است و بعد بقیه ادارات و نهادها میتوانند همسو باانها به مدد شان بیایند . (هرچند ورزش مختص به سن خاصی نیست ) . در طی این سالها کل ورزش شهرستان وضعیتش چنین بوده خصوصا در دوره هایی وضع اسفناکتر هم بوده . بی توجهی و ندارم ندارمها و نمیشه ها بسیاری از استعدادهای دلفان را حقیقتا هرز داد . کاش همه ی مسئولین وخود مردم همه با هم متحد و منسجم شوند تا ورزش واقعا در تمام منازل انجام شود . زنان ما اگر سلامت جسم و روح انها تامین شود سلامت جامعه را منجر خواهد شد . انشاالله پارک بانوان با ان امکاناتی که در صحبت عزیزان شهرداری بوده انجام شود تا اندکی از مشکلات ورزشی این خانمهای محترم هم کم شود.جملگی موفق باشید .

 7. کارشناس ورزش

  با سلام وخسته نباشید.
  به لطف آقای … ورزش بانوان که هیچ، ورزش آقایون هم نابود شده.
  یکی نیست بهش بگه اخه مرد حسابی چسبیدی به این میز که چی؟ هر وقت میری اداره یا مرخصی هستن یا رفتن خرم آباد.
  ایشون حتی یه بار از سالن های ورزشی بازدید نمیکنن.واقعا متاسفم….

 8. احسنت به شما خانم ها که بالاخره حرفتون را از طریق رسانه اعلام کردید.هرچند قبلآ هم مشکلات ورزشی شهرستان از طریق رسانه ملی و مردمی اعلام شد اما مسئولین با برخورد با کمی مشکل دیگه حاضر نمیشدند و نمیشوند مصرانه دنبال حل مشکل بروند…مشکل اینجاست که به قولی سرشون برا دردسر نمیخواره!!!!!! هر چند واقعآ خیلی از مشکلات بخاطر قوانین دست و پاگیر و خصوصی سازیهاست….
  وشما جناب کارشناس ورزشکار واقعآ اشاره ی درستی داشتید…وقتی مسئول اداره مدام سرکارش نیست و وقتی هستآ وقتشون صرف بعضی از ما بهترونن برا باند بازیاشون چه انتظاری داریم که یه نفر پیدا شه با مشکلات ورزشی و سالنهای ما و بی اهمیتی مسئولین بالا دست و پنجه نرم کنه…
  از آقایون مسئول خواهشمندیم به خاطر انسانیت هم که شده شما اول یک آدم کاری پر از ایده های درست و بی طرف و قاطع و پیگیر را مدیر اداره کنید باور کنید بقیه مشکلات هم حل میشوند ان شا الله

 9. خیلی ممنونم از وبلاگ خوبتون,بابا بخدا این تابستون پوسیدیم تو خونه,ی کاری بکنید,من استخر میخوااااام…

 10. سلام بر نسیم دلفان و مردم با فرهنگ و با وجدان دلفان..
  اصل مطلب اینکه،آقا اگه مسلمانید خدا را قسمتون میدم اگه نه به شرافت و انسانیتی که دارید..تا حالا به ذهنتون خطور کرده و پرسیدید از خودتون که (برخی) کارمندای این اداره چقدر کارایی دارند و جدآ غیر یه بیمه نوشتن و پارتی شدن و پنهانی سالن ها را اجاره دادن به بعضی افراد که حتی از بچه دو ساله هم بپرسی اونم اسمشون را بلده و طفلی فکر میکنه اون سالن مال خود خود خود اون عمو هستش…
  یه سوال از مردم و مدیر کل دارم اینکه خداییش خود هیئت ها و ورزشکاران شهر دلفان روال کارهای ورزشی را بهتر می چرخانند یا این افراد خاص و (برخی) کارمندای بیکاره اداره ؟؟؟؟؟؟؟؟ با اون رئیسی که آکثرأ نیستش!!!!!!!!
  فقط بلدن حقوق بگیرن و کارهای نامه بازی دو سه نفر از دوستاشون را انجام بدن برا گرفتن فلان سالن و…حالا به اسم اونا هم نه !!! درسته کارمندند و کار کمی میکنند اما هوششون بالاست سالنها را به اسم کسایی دیگه مینویسند(الکی)…
  ای خدا ما که از ورزش غیر حرص خوردن چیزی ندیدیم ، به حق عدالت علی ع خودت یه انسان خدا ترس و کوشا وپر انرزی بی طرف را تو اینجور اداره ها کاره ای کن که دهن زیاده خواهها و منفعت طلبها را که گند ردن را بدوزند دل مردم خنک شه با دیدن عدالت.و یار و پناهشون باش

 11. با سلام با احترامی که برا ی خانمها قائلم اینها باید به سمت خانه داری روی بیارند موفقترند اینها وقتی به خودشون میان که مثل گل پژمرده میشند

 12. دلفان گیانم

  آقا حسین با تمام احترامی که به عنوان همشهری بودن براتون دارم شما برید طرز فکرتون را درست کنید بهتره تا اینکه کامنت بزارید…
  ورزش و تفریح سالم بانوان چه تناقضی داره با خانه داری؟؟؟؟امثال شماها هستن که معضل شدید برا پیشرفت فرهنگ و سلامت روحی افراد و خانواده های شهر؟؟؟
  نکنه فکر میکنی بهتره بانوان را تو خانه زندانی کنی نکنه برگردی خونه گرسنت بشه یا خودت خونه را جارو کنی…
  تمام بانوان باید در کنار خانه داری و بچه داری آن هم بصورت نمونه بدون کم و کاست برای خانواده البته در کنار مسئولیت پذیری آقایان (بخصوص امثال شمای زور گو) برای داشتن یک روحیه ی بشاش و سالم تفریح و ورزش سالم داشته باشند..
  نترسید با ورزش کردن بانوان کسی گرسنه نمونده!!!!!!!!

 13. اقای حسین متاسفم واسه نظرتون که به دوره جاهلیت برمیگرده،
  اگه خانم ها بتونندورزش کنن هم بدنشون سالم میمونه هم روحیشون بهتره وتوزندگی موفق ترن،
  برید یکم وضعیت کمر وواریس وارتروز و…..خانم هاروببینید بعدفرمایش کنید برن توخونه کارخونه بکنند.

 14. سلام دوستان منظور حسین آقا را شما بد متوجه شدید منظورش اینه که دخترها مثل گل عمرشون کوتاست ورزش برای سلامتی آری برای قهرمانی من هم موافق نیستم

 15. با سلام
  طرف صحبت من بیشتر حسین آقا و امثال ایشونه داداش شما اگه کمی دقیق تر به این قضیه توجه کنید بانوان شهرمون اگه ورزش کنن و روحیه خوبی داشته باشن با آمادگی بیشتری به مسئله بقول شما خانه داری و…رسیدگی میکنن در کل شما آقایون اگه مقداری بیشتر با خانمها همکاری و همراهی کنید خیرش به خودتون هم میرسه
  عزت زیاد

 16. دارايي نورآباد

  سلام و خداقوت به گردانندگان سایت
  عقل سالم در بدن سالم است و ورزش سلامت محور باعث سالم ماندن همه و بخصوص خانم ها و نهایتا سلامت جامعه می شود، اما هرچه بگندد نمکش میزنند و سالهاست که نمک جامعه ورزش ما گندیده و عده ای معلوم الحال و مریض احوال بر صندلی مدیریت ورزش تکیه زده اند که چون عروسک های خیمه شب بازی ، با طناب وامداربودن مثلا مدیریت می کنند. جالب اینجاست که آگاهانه و دانسته خودرا برای ماندن در پست مدیریت، خوارو ذلیل کرده اند.تا اوضاع مدیریت ها و بی لیاقتی های این عده اصلاح نشود که هرگز نمی شود( دندان پوسیده را باید از ریشه کند)، باید مبارزه کرد و برای رسوایی آنها همه وظیفه داریم دست در دست هم ، ورزش شهرمان را پویا و فعال نماییم، و کسانی که می گویند باید سکوت کرد و سوخت و ساخت، همراهان آنان هستند.

 17. من خودم شاهدبودم استادمنصوری ازبس توسالنهای دولتی که ۹سال پیش تختی ازبس اذیتش کردن مجبوربه باشگاه خصوصی شد الانم چون شاگردش زیاده وبچهای کاراتش نفراول کشورهستن به خاطرکلی حسود دنبال اذیت کردنش هستن.فقط بریدببینیدتابلوسردرباشگاشوتیکه پاره کردن

 18. بین تمام مربیان اینجا تنهااستادمنصوری خوش درخشیده ازهرلحاظ

 19. دلفانو یه مربی اونم استادمنصوری.درضمن اینجاباشگاه مخصوص بانوان داره مال استادمنصوریه

 20. لطفن راجب استادمنصوری بیوگرافی بنویسید چون اینجاخیلی ازش شنیدم همه میگن همیشه مربی اول استانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.