جمعه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

دادستان دلفان جزئیاتی از پرونده سرقت مسلحانه طلافروشی نورآباد را اعلام کرد

به زودی کیفرخواست متهمان صادر و پرونده جهت صدور حکم قانونی به دادگاه‌های انقلاب و کیفری یک استان ارسال خواهد شد.

نسیم دلفان – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دلفان در خصوص پرونده سرقت مسلحانه طلافروشی توضیحاتی جهت اطلاع شهروندان محترم ارائه دادند که به آن اشاره می شود.

محمد زیرک گفت: مقارن ساعت ۱:۳۰ بامداد بیست و یکم شهریور ماه سال جاری یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ در حال تردد در شهر نورآباد بوده که یک دستگاه موتورسیکلت با دو نفر سرنشین نقابدار اقدام به تعقیب وی می نمایند.

وی افزود : هنگامی که راننده خودرو قصد داشته خودرو را در پارکینگ منزل پارک نماید ، سرنشین موتورسیکلت با در دست داشتن یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف اقدام به تهدید وی نموده و با گرفتن سوئیچ از مالک، اقدام به سرقت مسلحانه خودرو و فرار از محل می نماید.

دادستان دلفان اضافه کرد: در ادامه در حالیکه ماموران مشغول تحقیقات جهت شناسایی سارقان بودند، مقارن ساعت ۲۰/۲۰ همان روز طی تماس تلفنی شهروندان مبنی بر وقوع یک سرقت مسلحانه از یک طلافروشی واقع در خیابان اصلی شهر و قتل عمد یک شهروند با شلیک گلوله، ماموران در محل حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: بررسی‌های اولیه حکایت از این داشته که سه سارق نقابدار با یک دستگاه خودرو ۴۰۵ نقره‌ای رنگ از کوچه منتهی به خیابان اصلی وارد شده و با پارک خودرو در نزدیکی یک باب مغازه طلافروشی، ابتدا با تیراندازی مستقیم با یک قبضه سلاح کلاشینکف به سمت مغازه و همچنین شکستن شیشه ویترین به وسیله چکش، اقدام به سرقت مقداری طلاجات و ریختن آن داخل کیسه نموده و احدی از سارقان نیز جهت ایجاد رعب و وحشت و متفرق کردن مردم به صورت دیوانه وار اقدام به شلیک گلوله نموده و یکی از کاسبین که در همسایگی طلافروشی دارای مغازه بوده ، بر اثر اصابت گلوله به صورت مظلومانه به قتل می رسد و شهروند دیگری نیز مجروح می گردد و در نهایت سارقان متواری می‌ شوند.

زیرک بیان کرد: با وصول گزارش در همان دقایق اولیه سرقت مسلحانه و قتل به دادستانی ، بلافاصله ضمن حضور دادستان و بازپرس قتل در محل ؛ دستورات ویژه و فوری جهت بررسی صحنه جرم و شناسایی و دستگیری سارقان صادر گردید.

وی افزود: یک روز بعد از حادثه با گزارشات مردمی، خودرو پژو ۴۰۵ مسروقه به صورت رها شده و بدون پلاک در اطراف شهر کشف می گردد.

این مقام قضایی تاکید کرد: با توجه به حساسیت موضوع و فقدان هرگونه ردی از سارقان، یک جلسه محرمانه با مسولیت و محوریت اینجانب و فرماندهی محترم انتظامی سرهنگ منصوری و رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان جناب حسنوند تشکیل گردید و بررسی اطلاعاتی و فنی موضوع با اعطای مجوزهای خاص قضایی از سوی دادستانی ، به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان محول گردید.

وی ادامه داد: سرانجام با تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان دلفان ، سارقان مورد شناسایی که با رصد متهمان ، ابتدا سه نفر از افرادی که به صورت غیر مستقیم مرتبط با پرونده بودند به اتهامات حمل و نگهداری سلاح جنگی غیرمجاز و تلاش و مساعدت در فراری دادن متهم بازداشت شدند و سپس در مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ احدی از سارقان که جوانی ۲۳ ساله و طراح و عامل اصلی جنایت و سرقت مسلحانه بود و با در دست داشتن سلاح جنگی به سمت مردم و مغازه طلافروشی اقدام به شلیک گلوله کرده بود با هماهنگی و نظارت رییس‌کل محترم دادگستری استان، که اینجانب شخصا نیز در محل حضور داشتم، توسط ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان دستگیر گردید و پس از انتقال به مقر و تفهیم ادله جرم در تحقیقات به عمل آمده، لب به اعتراف گشود و به کلیه اتهامات انتسابی اقرار نمود.

دادستان دلفان اضافه کرد: احدی دیگر از متهمان که متاسفانه سرباز پلیس آگاهی شهرستان سنندج نیز می باشد، ساعاتی بعد دستگیر گردید و نامبرده نیز به کلیه اتهامات انتسابی معترف گردید و دیگر شریک سارقان نیز پس از شناسایی با یک دستگاه خودرو ۲۰۶ از مخفیگاه خود متواری و در تعقیب و گریز مامورین انتظامی با استفاده از تاریکی شب و جا گذاشتن خودرو در اطراف شهر پا به فرار گذاشت و همچنان متواری است و به حول و قوه الهی و تلاش مامورین به زودی در چنگال قانون گرفتار خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر نیز پدر بزرگ نامبرده به اتهام مساعدت در فراری دادن متهم تحت در بازداشت بسر می برند و والدین نامبرده نیز تحت تعقیب قضایی قرارگرفته اند و در خصوص آنها قرار قانونی صادر گردیده است.

زیرک گفت: یکی دیگر از اقوام متهم متواری نیز به اتهام تحصیل و اخفای مال مسروقه دیروز بازداشت گردید.

وی در ادامه بیان نمود: با تکمیل تحقیقات و دستگیری دیگر متهم اصلی پرونده که در حال حاضر متواری می باشد به زودی کیفرخواست متهمان صادر و پرونده جهت صدور حکم قانونی به دادگاههای انقلاب و کیفری یک استان ارسال خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان از مردم مومن و ولایتمدار شهرستان به جهت همکاری با مامورین انتظامی و امنیتی تقدیر و تشکر نموده و بیان کرد: دستگاه قضایی شهرستان در کنار مردم و دیگر دستگاه‌های انتظامی، نظامی و امنیتی به صورت شبانه روزی و بدون وقفه از هیچ تلاشی در راستای ارتقای امنیت عمومی و اجتماعی شهرستان دریغ نخواهد کرد و به عنوان خدمتگزار و مدیون مردم و خون شهدای‌ والامقام، با هر گونه عوامل مخل نظم و امنیت و آسایش عمومی شهروندان قاطعانه برخورد قانونی به عمل می آید.

وی در پایان افزود: بر خود لازم می‌دانم از مساعدت و حمایت های رییس‌کل محترم دادگستری استان لرستان جناب آقای رزم که در این پرونده از لحظه وقوع جرم تا دستگیری متهمان با جدیتی ستودنی پیگیر مستمر موضوع بودند و در عملیات دستگیری متهمان با ۲۲ بار تماس تلفنی با اینجانب و فرماندهی انتظامی شهرستان و رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ارشادات و مساعدت های لازم و موثر را مبذول نمودند ، کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.

دادستان دلفان همچنین گفت: از زحمات و ارشادات دادستان محترم مرکز استان جناب آقای شاهون وند که در روز دستگیری متهمان اصلی پرونده در شهرستان حضور یافتند و در روند بازجویی از متهمان نظارت مستقیم داشتند و بازپرس محترم پرونده جناب آقای محمد سوری و جانشین فرماندهی انتظامی استان لرستان جناب سرهنگ چگینی که در دستگیری و بازجویی از متهمان کمک شایانی نمودند و فرمانده انتظامی شهرستان جناب سرهنگ منصوری و رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی دلفان جناب حسنوند که تلاش ها و پیگیری های این عزیزان منجر به شناسایی و دستگیری متهمان گردید و کلیه مامورین انتظامی و امنیتی استان و شهرستان که صادقانه در راستای تامین نظم و امنیت شهروندان عزیز و غیور در تلاش می باشند صمیمانه تشکر می نمایم.

درج خبر : توسط محمدرضا محمدی

یک نظر

  1. سلام خدا قوت
    زحمات همه عزیزان قضایی جناب زیرک جناب حاج محمد رزم جناب سوری تمام عوامل نیروی انتظامی پلیس آگاهی همه وهمه عوامل محترم که در به ثمر رسیدن این پرونده که موجبات آرامش روحی مردم شهرستان دلفان و کلیه استان را سبب گردیده کمال تشکر را داریم دست مریزاد خداوند کمک همه شما مسولین محترم را عنایت بفرمایند . ارادتمند هادی زمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *