یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳

خون صلح ، پایانی بر یک نزاع قدیمی در دلفان که سه کشته و ۴۰ زخمی در پی داشت

 

آیین “خون صلح” به نزاع هشت ساله و دیرینه ای که به دلیل وقوع سه فقره قتل و زخمی شدن ۴۰ نفر در روستای “بگوردی” در دلفان به وجود آمده بود، پایان داد.

نسیم دلفان – در طلیعه دهه فجر و در آستانه عید مبعث مراسم صلح و سازش در روستای بگوردی سفلی شهرستان دلفان برگزار شد.

آیین سنت حسنه “خون صلح” بین خانواده های خانی، نوری، اسدی و زارعی از روستای بگوردی سفلی با حضور فرماندار دلفان، امام جمعه، مسئولان دادگستری استان، رئیس دادگستری و دادستان دلفان، فرماندهان نظامی و انتظامی ، اعضای شورای اداری و جمع زیادی از اهالی روستاهای بخش خاوه برگزار شد.

گفتنی است بر اثر درگیری طایفه ای در روستای بگوردی سفلی که در سال ۹۷ به وقوع پیوست سه نفر از طرفین درگیری به قتل رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند که پس از سالها و با تلاش های مستمر با وساطت بزرگان، ریش سفیدان و مسئولان استانی و شهرستانی مراسم صلح و سازش بین طرفین برقرار شد.

حجت الاسلام خانی امام جمعه شهرستان در حاشیه این مراسم از خانواده های معزز و گرامی روستای بگوردی که با عفو کریمانه به شهرستان و استان در این دهه فجر و عید مبعث ارزش بخشیدند تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین از متنفذین و ریش سفیدان شهرستان ، بزرگان طوایف خاوه شمالی و جنوبی، کاکاوند ، ایتیوند ، میربگ ، نورعلی ، اولادقباد و چواری ، مجموعه شورای تأمین و دستگاه قضائی شهرستان ، نیروهای نظامی و انتظامی ، شوراهای حل اختلاف و صلح یاران و سایر موثرین در حل و فصل مسائل اجتماعی و حقوقی شهرستان و همچنین وکلای شهرستان دلفان خصوصاً برادران ارزشمند آقایان نوری و همتی که در راستای صلح و سازش در این پرونده باگذشت از حقوق خود و پشتیبانی و مشورت نهایت عنایت را داشتند قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *