یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

خواهشأ مسئولان محترم شهرستان دلفان و روابط عمومی آنها حتمأ این متن رو مطالعه فرمایند.

یک درددل تکراری با مسئولان ادارات شهرستان دلفان / قبلأ هم این قضیه چندبار توضیح داده شد اما ظاهرأ تاثیر چندانی نداشته!

در طول سال برابر تقویم سیاسی یا مذهبی کشور ، ما ایام زیادی رو داریم به مانند روزهای جشن پیروزی انقلاب و راهپیمایی ۲۲ بهمن ، روز قدس ، عید فطر ، ایام سوگواری مانند محرم و روز عاشورا… و ده ها ایام این چنینی دیگر…

در چنین مواقعی پیام های بسیاری از سوی مسئولان ادارات یا روابط عمومی آنها به سمت رسانه ها گسیل می شود و درخواست انتشار دارند با عناوینی مانند دعوت به راهپیمایی ، تبریک ایام ذکر شده ، تسلیت و پیام های جورواجور دیگه

حتی در مواقعی که اتفاقاتی پیش میاد مانند فوت بستگان یکی از مسئولان ارشد شهرستان… کلی پیام تسلیت میاد از سوی مسئولان ادارات و درخواست انتشار دارند!

به نظرتون چند اداره در دلفان وجود دارد؟ به این تعداد ادارات ، بنیادها و موسسه هایی جهادی و خیریه و غیره رو هم اضافه کنیم ، پیام شخصیت های سیاسی مذهبی غیر مسئول رو هم اضافه کنیم..

همه این پیام ها به سمت رسانه ها گسیل می شوند برای انتشار!!! آیا واقعأ رسانه خبری برای اطلاع رسانی های واجب و گزارش های خبری برای شهروندان ایجاد شده یا برای درج این همه پیام تبریک و تسلیت و دعوت و …

فکرش رو بکنید ما بخواهیم در یک واقعه این همه پیام از طرف ادارات و مؤسسات و شخصیت ها منتشر کنیم ، خوب واقعأ اعصابی برای مخاطب اون رسانه باقی خواهند ماند؟

جالب اینکه برخی مسئولین وقتی درخواست انتشار چنین پیام هایی رو دارند و ما به دلائلی که در بالا توضیح دادیم از انتشار خودداری میکنیم فرد مورد نظر چنان ناراحت می شود که گویی ظلم بزرگی در حق ایشان روا داشته ایم!!!
آیا واقعا درک این مسئله که رسانه های خبری جای انتشار این همه پیام جورواجور (تسلیت ، تبریک ، دعوت و….) نیست برای برخی از عزیزان خیلی سخت هستش؟

ما نهایتأ در هر ایام خاص فقط می تونیم پیام اداره مربوطه و مسئولان ارشد مانند فرماندار و امام جمعه رو منتشر کنیم ، به طور مثال پیام تبریک روز معلم (اداره آموزش و پرورش) پیام روزهای فرهنگی هنری (اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی) پیام روزهای مذهبی (ادارات مربوطه و امام جمعه) پیام روز کارگر (اداره کار و امور اجتماعی) روز پرستار یا پزشک (اداره بهداشت و درمان) روز شورا و شهرداری ها (شهرداری و شورای شهر) پیام های دعوت برای راهپیمایی هایی مثل ۲۲ بهمن و روز قدس (اداره تبلیغات اسلامی و امام جمعه) … و خلاصه کلی ایام تقویمی دیگر…

قرار نیست توی هر واقعه ای تمام مسئولان و شخصیت های مرتبط و غیر مرتبط همه با هم پیام بدن و انتظار داشته باشند منتشر بشه!!!

امیدواریم درک این موضوع خیلی سخت نباشه برای عزیزان

✍️تحریریه نسیم دلفان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *