چهارشنبه , ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خشکسالی اصلی‌ترین مشکل لرستان / طغیان رودخانه های دلفان و پلدختر خسارت های فراوانی در پی داشت

‌مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: طی بارش‌های شدید ۴۴۳ میلیارد تومان به استان خسارت وارد شد…


نسیـــم دلفـان – به گزارش خبرگزاری ایسنا ، رضا آریایی در جمع خبرنگاران، افزود: بارش ۶۵۰ میلی‌متری در استان طی چند دهه اخیر بی‌سابقه بوده به‌طوری‌که در برخی از ایستگاه‌های استان میزان بارش تا ۸۵۰ میلی‌متر نیز رسید.

وی اظهار کرد: در پی وقوع سیلاب در سال‌جاری دو رودخانه بادآور دلفان و کشکان در پلدختر طغیان کرد و در طی بارش‌های شدید ۴۴۳ میلیارد تومان به استان خسارت وارد شد.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: در پی ۷۲ ساعت بارندگی در سطح استان شاهد بارش ۱۴۶ میلی‌متری بارندگی بودیم، به‌طوری‌که شدت این بارش‌ها سبب آبگرفتگی مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها شد.

آریایی با بیان اینکه سال‌گذشته سیلاب ۲۶۰ میلیارد تومانی به استان خسارت وارد کرد، اضافه کرد: سال گذشته گزارش خسارت‌های ناشی از سیلاب به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارسال شد که پس از احصاء گزارش ۲۳ میلیارد تومان اعتبار عمرانی، کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی مصوب شد، اما متأسفانه تنها اعتبارات پروژه‌های ضروری مانند راه و ابنیه تحقق پیدا کرد.

وی افزود: گزارش خسارت‌های سیلاب امسال نیز برای معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه‌ریزی کشور و سازمان بحران ارسال شد تا در ماه‌های آینده اعتباراتی به استان تخصیص دهند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان اظهار کرد: خشکسالی اصلی‌ترین مشکل استان است و می‌تواند گفت خشکسالی که یک دهه کامل در این استان اتفاق افتاده است با یک‌سال بارندگی جبران نخواهد شد و به‌طور یقین در ماه‌های آینده خود را نشان خواهد داد.

آریایی تصریح کرد: هم‌اکنون دستگاه‌های اجرایی لرستان از کمبود و فرسودگی تجهیزات مقابله با آتش‌سوزی رنج می‌برند و یکی از مشکلات چند سال گذشته تاکنون عدم تخصیص اعتبارات ماده ۱۰ مدیریت بحران برای خرید تجهیزات است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا دو هفته آینده آتش‌سوزی جنگل‌های استان آغاز شد و اگر اعتباری برای تأمین تجهیزات در شهرستان‌های استان در اختیار نباشد با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.


مطالـــب مرتبـط :

» آنچه در سیلاب اخیر بر دلفان محروم گذشت / حکایت «باران» از خشکسالی تا سیلاب

» بر اثر سیلاب اخیر/۲۱ میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب شهر نورآباد وارد شده است

» سیلی که سیل زد/ چرایی خشکسالی در دلفان با وجود این همه بارش


tavajoh.gifتازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.tavajoh.gif

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

یک نظر

  1. باسلام،مگه یه سد بیش از این مقدار هزینه داره؟این فقط برآورد ضرر سیلابه ضرر خشکسالی رو هم داریم،حالا هی جلسه بذارید،کار گروهاتون بیان برنامه بریزن!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.