شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

خدمت‌رسانی ۱۰۰ بانوی طلبه استان لرستان در قرارگاه اربعین

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان با اشاره به برپایی قرارگاه اربعین در حوزه‌های علمیه این استان گفت: بیش از ۱۰۰ طلبه ایام اربعین در مواکب به زائران حسینی خدمت‌رسانی کردند.

نسیم دلفان _ سمیه عزیزی در گفتگو با خبرنگار تسنیم ، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه خواهران لرستان در ایام اربعین با برپایی مواکب و ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی به زائران حسینی خدمت کردند.

وی با اشاره به اعزام طلاب به مواکب مستقر در کشور عراق افزود: بیش از ۱۰۰ طلبه ایام اربعین با تبلیغ چهره‌به‌چهره، اقامه نمازجماعت و برگزاری حلقه‌های معرفت به زائران خدمت‌رسانی کردند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان عنوان کرد: روایت سیره شهدا، پاسخ به سؤالات اعتقادی و شرعی، آموزش احکام و کمک‌های درمانی از دیگر برنامه‌های طلاب این استان در ایام اربعین بود.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه اربعین در حوزه‌های علیمه لرستان بیان کرد: امامت و ولایت، قرآن کریم، معرفی سبک زندگی شهدا، سبک زندگی اسلامی، اربعین و زیارت امام حسین(ع) محوری‌ترین موضوعاتی بود که در این قرارگاه مورد بررسی قرار گرفت.

عزیزی گفت: هدف از تشکیل قرارگاه اربعین، بررسی و تبیین پیام‌های عاشورا و نهضت امام حسین(ع) بود که این قرارگاه هم‌زمان با سراسر کشور در حوزه‌های علمیه لرستان نیز دایر شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان با تقدیر از موکب حوزه علمیه کوهدشت برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین تصریح کرد: این موکب به‌صورت اشتراکی با چند نهاد دیگر با پذیرایی و اسکان به زائران حسینی خدمت کردند.

سمانه امرایی مدیر حوزه علمیه خواهران کوهدشت نیز با اشاره به خدمت‌رسانی به زائران حسینی در ایام اربعین اظهار داشت: حوزه علیمه خواهران این شهرستان در کنار خیریه یاد افلاکیان خاکی، قرارگاه انصارالحسین(ع) و کانون فرهنگی، هنری و تربیتی مساجد کوهدشت به‌صورت شبانه‌روزی از زائران اربعین پذیرایی کردند.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی طلبه‌های خواهر حوزه علمیه کوهدشت به زائران اربعین در موکب صاحب‌الزمان (عج) از اوایل شهریور آغاز شد، افزود: هزینه‌های ابتدایی این موکب توسط خادمان تأمین شد، اما سپس مردم و خیران پای کار آمدند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کوهدشت با تقدیر از خادمان موکب صاحب‌الزمان (عج) عنوان کرد: خادمان این موکب به‌صورت جهادی از هیچ کوششی برای خدمت‌رسانی به زائران فروگذاری نکردند و از کودک حدود پنج ساله تا کهنسال ۶۰ ساله پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه موکب صاحب‌الزمان (عج) کوهدشت به‌صورت روزانه از حدود ۲ هزار زائر پذیرایی کرد، گفت: ۱۰۰ خادم نیز به‌صورت روزانه در این موکب به زائران حسینی خدمت کردند.

امرایی با تقدیر ویژه از سپاه کوهدشت، خیران و مدیریت تالار توشمال برای همکاری با حوزه علمیه خواهران و موکب صاحب‌الزمان(عج) گفت: حدود ۳۰ طلبه حوزه علمیه خواهران این شهرستان ایام اربعین به زائران خدمت‌رسانی کردند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کوهدشت تصریح کرد: مردم این شهرستان برای خدمت‌رسانی به زائرانی که کوهدشت را به‌عنوان مسیر رسیدن به کربلا انتخاب کرده بودند، سنگ‌تمام گذاشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *