چهارشنبه , ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

خبر خوش برای معلمان با سابقه

رییس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان با سابقه آموزشی ۲۰ سال و یا داشتن سن ۵۰ سال، مشمول قانون تقلیل ساعت کار می شوند…


به گزارش خبرگزاری دانشجو، محسن نیکویی فرد در نشست سالانه مسئولان امور اداری مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان در کاشان گفت: مشاوران، مربیان بهداشت و نیروهای کادر پرورشی مدارس که سابقه تدریس ندارند نیز در صورت داشتن ۵۰ سال سن، مشمول این قانون می شوند.

وی افزود: زمان تحصیل دانشجویانی که از سال ۸۸ متعهد خدمت در آموزش و پرورش شده اند جز سنوات خدمت نیست و در محاسبه سابقه بازنشستگی لحاظ نمی شود اما، رایزنی برای شمول آن از مسیرهای قانونی در حال انجام است.

رییس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش و پرورش در مورد بهره مندی از قانون بدی شرایط آب و هوایی و مناطق کمتر توسعه یافته نیز گفت: این موارد در احکام حقوقی سال جدید در بخش رتبه بندی حرفه ای معلمان مدارس محاسبه می شود.

نیکویی فرد بیان کرد: کمک هزینه اولاد برای فرزند دختر تا زمان ازدواج و برای فرزند پسر تا سن ۲۰ سالگی پرداخت می شود و به شرط ادامه تحصیل یا نداشتن شغل اداری، پرداخت این مزایا تا ۲۵ سالگی استمرار دارد.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این نشست گفت: با توجه به وسعت حوزه کاری امور اداری، تقویت اطلاعات تخصصی همکاران شاغل در این بخش ضرورت است.

سید محمد میرپور افزود: بیش از ۵۴ هزار نیروی انسانی زیر پوشش حوزه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان هستند که مدیریت شرافتمندانه نیروها نیازمند هماهنگی و همفکری است.

وی خاطر نشان کرد: بیش از ۹۸ درصد از اعتبار آموزش و پرورش در بخش هزینه های جاری صرف می شود، بناب این مدیریت این میزان اعتبار راهبری هوشمندانه را می طلبد و مدیران امور اداری باید مشارکت هدفمندی را در کاهش هزینه ها و بهینه سازی مصارف بودجه ای داشته باشند.

میرپور گفت: آموزش و پرورش استان اصفهان با کمبود دو هزار معلم مواجه است که بخشی از آن توسط دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان قرار است تامین و بقیه با جذب نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق التدریس باید جبران شود.

نشست سالانه مسئولان امور اداری و تشکیلات مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان به مدت دو روز در اردوگاه لقمان حکیم قمصر کاشان برگزار شد.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.