یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

خ‍بر جنجالی دستگیری ۲ تن از فرزندان معاون اول قوه قضاییه / آیا قرار نیست کسی اعلام جنگ کند؟

 

اخیراً مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود بازداشت ۲ تن از فرزندان یکی از مقامات قوه قضاییه را تایید کرد. خبری که هم اطلاع‌رسانی درباره آن و هم اصل اقدام نشان از برخورد بدون مجامله و تعارف قوه با اقدامات خلاف قانون نزدیکان مقامات داشت.

نسیم دلفان – خبرگزاری تسنیم نوشت: اخبار رسیده به این خبرگزاری درباره جزییات این مساله حاکی است که این دو فرد بازداشت شده، فرزندان حجت‌الاسلام مصدقی معاون اول قوه قضاییه هستند.

ماجرا از این قرار است که از حدود ۸ ماه پیش پرونده فردی به نام «ر…» به اتهام پولشویی، قاچاق و برخی تخلفات دیگر در دستور کار قوه قضاییه قراره می‌گیرد.

آیت‌الله اژه‌ای این پرونده را به دلیل برخی موارد آن به حفاظت قوه قضاییه و اطلاعات سپاه ارجاع می‌دهد و تاکید می‌کند که بدون هیچ ملاحظه‌ای همه‌ موارد بررسی شود.

در این بررسی‌ها مشخص می‌شود که فردی به نام «ح…» که سالها پیش به عنوان قاضی سابق قوه قضاییه کنار گذاشته شده بود، شبکه‌ای را تشکیل داده و به واسطه برخی ارتباطاتش توانسته بود به «ر…» در تخلفاتش کمک کند.

با پیگیری ضابطان قوه قضاییه «ح…» نیز بازداشت و در این حین مشخص می‌شود که ۲ تن از فرزندان معاون اول قوه قضاییه نیز در این شبکه حضور داشته‌اند.

با دستور قاضی القضات بازرسی و تحقیقات از پرونده با دو ضابط اغاز و در این پرونده تا کنون ۸ نفر بازداشت شده‌اند.

این پرونده در بخشی از پرونده فردی به نام «رستمی صفا» مطرح می‌شود، ابر بدهکاران بزرگ بانکی‌ای که هیچ بانکی هم از او شکایت نکرده بود!!

گفتنی است پس از برگزاری جلسات متعدد، دادگاه حکم قطعی و لازم الاجرای پرونده رستمی صفا را صادر کرد که با رای صادره بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به شبکه بانکی کشور باز خواهد گشت.


پی‌نوشت – با انتشار این گزارش یاد ماجرای دستگیری برادر رییس جمهور سابق و معاون اول وی افتادیم. زمانی که قوه قضاییه قصد دستگیری برادر رییس جمهور را داشت وی گفته بود اگر به برادر من دست بزنید اعلام جنگ میکنم!!! لذا از خود پرسیدیم چرا درباره دستگیری دو تن از فرزندان مقام ارشد قوه قضاییه کسی به دستگاه قضایی اعلان جنگ نداده است؟

پنجم آبان سال ۹۸، درست کمتر از ۲۰ روز قبل از روی دادن فاجعه غم‌انگیز فتنه بنزینی، روحانی رئیس‌جمهور وقت در سخنانی عجیب به فعالیت‌های ضدفساد دستگاه قضایی که اتفاقاً آن روزها نشانه امیدآفرینی در خود داشته و به‌صورت چشم‌گیری با استقبال مردم و حتی جریان‌های مختلف سیاسی روبه‌رو شده است واکنش منفی نشان داد

یک روز پس از انتشار سخنان روحانی و انتقاد او از مبارزه با فساد،جهانگیری معاون اول دولت نیز در گفتگویی به انتقاد از این موضوع پرداخت و اقدامات اخیر را جناحی و تبعیض‌آمیز خوانده و در ادعایی عجیب گفته بود که دولت در مبارزه با فساد تمام توان خود را گذاشته است.


 
Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *