دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

خبرهای خوبی که این روزها حال دل مردم نورآباد را خوب کرده است

در همین چند روز گذشته و ایام دهه مبارک فجر علاوه بر خبرهای عمرانی ، چند خبر شاخص مانند بمب در رسانه‌های محلی شهرستان دلفان صدا کرد…

✍ رضا محمدی / سردبیر نسیم دلفان
تکلیف زمین سه هزار متری میدان امام (ره) در شهر نورآباد روشن شد…

این زمین در مرکز نورآباد و در بهترین نقطه شهر قرار دارد و سالهاست از سوی رسانه‌های این شهرستان “نگین شهر” لقب گرفته است.

وسعت بیش از سه هزار متری این زمین و نیز موقعیت بسیار خوب و راهبردی آن نظرها را به خود جلب کرده و هر ساله شاهد طرح و برنامه‌هایی برای این زمین هستیم اما تاکنون هیچ یک از این طرح ها به نتیجه نرسیده است.

از دو سال پیش خبری نگران کننده درباره این زمین مطرح شد مبنی بر اینکه قرار است بخاطر بدهی های سنگین شهرداری به اداراتی مانند تامین اجتماعی این زمین از مالکیت شهرداری خارج شود و این خبر بدترین حرف و حدیثی بود که درباره این نگین شهر مطرح و به شدت مورد انتقاد مردم و رسانه‌ها قرار گرفت اما از سویی با توجه به اینکه این زمین کانون توجهات عمومی شده بود باعث شد تصمیمگیری درباره آن با حساسیت خاصی روبرو شود.

با روی کار آمدن شورای جدید شهر نورآباد و ورود چند نفر خوش فکر ، متعهد و کاردان به این شورا و نیز اجماع خوبی که بین اعضاء به وجود آمد و همچنین انتخاب یک شهردار بومی و خلاق از بین کارکنان با سابقه شهرداری بعنوان سکاندار مدیریت شهری و در واقع شهردار نورآباد ، در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد تغییرات اساسی و چشمگیری در فضای عمومی شهر و مدیریت شهرداری بودیم که این تغییرات امید را در دل مردم شهر نورآباد زنده کرد.

در همین چند روز گذشته و ایام دهه مبارک فجر علاوه بر خبرهای عمرانی ، چند خبر شاخص مانند بمب در رسانه‌های محلی شهرستان دلفان صدا کرد از جمله خبر تسویه تمام حقوق و معوقات کارکنان زحمت‌کش و کارگران مظلوم شهرداری و همچنین خبر پرداخت پاداش و عیدی آنان ۴۵ روز قبل از پایان سال

این خبر که در شهرداری های کشور بی سابقه بوده است باعث شد روز گذشته استاندار لرستان و معاون وی در سخنانی به تمجید از شهردار خلاق نورآباد پرداخته و او را نمونه یک‌ مدیریت جهادی و انقلابی بنامند و کار پسندیده وی را الگویی برای سایر شهرداری های استان بدانند.

خبر دیگری که مهمتر از دو خبر گذشته کانون توجه رسانه ها شد تسویه حساب دو بدهی بسیار سنگین شهرداری به ادارات تامین اجتماعی و مالیات بود که از سالها پیش باعث مشکلات عدیده‌ای شده و چندین بار حساب های شهرداری بخاطر این بدهی ها بسته شد و در نهایت قرار بود زمین کنار میدان امام یا به قول معروف همان‌ “نگین شهر” بخاطر این بدهی ها به حراج گذاشته شود.

این دو بدهی سنگین در واقع چوب لای چرخ مدیریت شهری نورآباد بود و اکنون با تسویه آن به طور حتم شاهد شدت گرفتن حرکت رو به رشد شهرداری نورآباد خواهیم بود هر چند از نظر منابع مالی این سازمان را دچار محدودیت‌ هایی خواهد نمود.

اکنون با پرداخت این بدهی معوق ، زمین سه هزار متری وسط شهر نورآباد تعیین تکلیف شده و شهردار پرتلاش و خوش فکر این شهر با همفکری اعضاء شورای اسلامی می‌توانند تصمیم‌ درست و اصولی درباره آن گرفته و باعث رونق و درآمدزایی شهرداری شوند که امیدواریم چنانچه تاکنون با تصمیمات خوبی که گرفتند باعث خرسندی مردم شدند از این پس نیز شاهد خبرهای خوبی از این عزیزان باشیم.

?جا دارد در پایان از جناب آقای محمد خاص‌امیری شهردار جوان و خوش آتیه نورآباد و همچنین تک تک اعضاء شورای شهر که با همدلی و اجماع خوب توانستند بخشی از مشکلات پیش پای مدیریت شهری را بردارند تقدیر و تشکر نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *