خاموشی‌های لرستان تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ دلایل اصلی این خاموشی‌ها چیست؟

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان: با توجه به کمبود برق و فاصله بین تولید و مصرف، اعمال خاموشی های لرستان تا ۲۰ مرداد ادامه دارد…

به گزارش سفیرافلاک، فریدون خودنیا در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان، اظهار داشت: با هماهنگی استانداری به همه ارگانها دستورالعمل مصرف برق ابلاغ شد که در صورت مصرف اضافی ابتدا تذکر و اخطار داده می شود و در صورت عدم کاهش مصرف، برق این دستگاه های پرمصرف قطع می شود.

وی با اشاره به نیروگاه های خورشیدی افزود: در راستای سرمایه گذاری نیروگاه های خورشیدی روی پشت بام ها، یک نمایندگی در استان وجود دارد و تمام مجوزها در کمترین زمان برای افراد سرمایه گذار در این حوزه انجام می شود که لرستان در این زمینه رتبه دوازدهم را دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تصریح کرد: طی سال های گذشته با ترک فعل هایی مواجه بودیم به طوری که در استقرار دیزل ژنرال ها و خدمات دیگر، کوتاهی شده و در این راستا سرمایه گذاری صورت نگرفته حتی دستگاه هایی که موظف بودند ۳۰ درصد مصرف خود را از طریق سلول های خورشیدی بگیرند به جز چند دستگاه در استان، مابقی پای کار نبودند.

خودنیا با اشاره به عدم اعمال خاموشی در برخی از مناطق استان گفت: خیلی از ایستگاه های پمپاژ وابسته به برق هستند ولی امسال برخی از مناطق تغذیه شده و یا این مناطق از لیست خاموشی خارج شدند به طوری که مناطقی که برق بیمارستانها را تامین می کنند از لیست خاموشی خارج شدند، همچنین سایت های مخابراتی هم کمترین خاموشی را داشته باشند اما به دلیل پراکندگی، با قطع برق، اینترنت هم مشکل پیدا می کند.

وی با بیان اینکه این روند تا ۲۰ مرداد ادامه دارد، بیان کرد: ما با کمبود برق مواجه هستیم و اعمال خاموشی ها انجام می شود که این روند تا ۲۰ مرداد ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان اختلاف بین تولید و مصرف برق را ۱۲ هزار مگاوات برشمرد و خاطرنشان کرد: ۱۲ هزار مگاوات بین مصرف و تولید اختلاف وجود دارد البته احداث نیروگاه ها هزینه بر و زمان بر است و تعداد نیروگاه ها به اندازه مصرف نبوده و مصرف برق امسال ۱۲ درصد افزایش یافته و خاموشی ها بیشتر شده است.

خودنیا خاطرنشان کرد: در همین راستا امروز نسبت به روز گذشته ۲۶ مگاوات افزایش سهمیه استان لحاظ شد ولی بازهم ۱۲۰ مگاوات نسبت به مصرف، سهمیه کمتری داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.