یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
آخرین خبرها

حکم قطعی بدهکار کلان و دانه درشت بانکی کشور صادر شد

این شخصی که در تصویر می بینید آقای رستمی صفا هستند.

♦ ۲۰ سال بود میلیون‌ها یورو، میلیون‌ها دلار، بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ین ژاپن و ۱۹۰۰ میلیارد تومان پول گرفته بود و ‌پس نمی‌داد.

♦ حکمش صادر شده، هم زندان دارد، هم رد ‌مال.

♦ با برگشت پول های این بدهکار بزرگ بانکی، ‌بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به شبکه بانکی تزریق خواهد شد.

 

حکم قطعی یک بدهکار کلان و دانه درشت بانکی کشور صادر شد / متهمان پرونده گروه رستمی صفا به ۷۷ سال حبس محکوم شدند

با صدور رای پرونده گروه رستمی صفا، گام مهمی در حوزه مبارزه با فساد اقتصادی برداشته‌ شده است. پرونده‌ای که یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های بدهی بانکی کشور محسوب می‌شود و متهم ردیف ‌اول و سایر متهمان آن از بدهکار کلان و دانه درشت بانکی کشور هستند.


این گروه با مدیریت “محمد رستمی صفا” در سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۲ با تشکیل شرکت‌های متعدد، تسهیلات ارزی و ریالی کلانی را برای تولید و واردات از بانک‌های پارسیان، ملی، سپه، توسعه، صادرات و تجارت دریافت و بخش عمده این تسهیلات را به خارج از کشور منتقل کرد.

دادگاه محمد رستمی صفا را به ۱۵ سال حبس تعزیری، محرومیت از هرگونه خدمات دولتی و رد مال در حق شبکه بانکی کشور به میزان ۱۸۱ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۱۷ یورو، ۹۶ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۴۳ دلار، یک میلیارد و ۵۱۴ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۴۵ ین ژاپن و ۱۹ هزار و ۴۹۷ میلیارد و ۱۹۲ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۱۲۴ ریال محکوم کرد.

مهدی رستمی صفا به ۲۰ سال حبس تعزیری و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی و مشارکت در رد مال با محمد رستمی صفا در حق شبکه بانکی محکوم شد.

امیرحسین رستمی صفا به ۱۲ سال حبس تعزیری و محرومیت از هر گونه خدمات دولتی و مشارکت در رد مال با محمد رستمی صفا در حق شبکه بانکی محکوم شد.

مرتضی رمضانی‌قمی به ۱۰ سال حبس تعزیری، محرومیت از هرگونه خدمات دولتی و مشارکت در رد مال با محمد رستمی صفا در حق شبکه بانکی محکوم شد.

غلام‌عباس عباسی نیز به ۱۰ سال حبس تعزیری، محرومیت از هر گونه خدمات دولتی و مشارکت در رد مال با محمد رستمی صفا در حق شبکه بانکی محکوم شد.

توفیق مجدپور به ۱۰ سال حبس و محرومیت از هر گونه خدمات دولتی و مشارکت در رد مال با محمد رستمی صفا در حق شبکه بانکی محکوم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *