یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱

حکایت شنیدنی از سومین انتصاب در شهرستان دلفان پس از روی کار آمدن فرماندار جدید

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در حکمی داریوش الفتی را به عنوان سرپرست جدید آموزش و پرورش منطقه کاکاوند منصوب کرد…


نسیـــم دلفـان – مدیریت آموزش و پرورش منطقه کاکاوند شهرستان دلفان بیش از چهار سال در اختیار محمد علی کریمی بود.

کریمی منتصب شده در زمان حجت الاسلام شیخ محمد محمدی نماینده سابق دلفان بود. وی بجای داوود رزم که به دلیل عدم حمایت از نماینده مورد نظر عزل شده بود مدیریت این اداره را به عهده گرفت و تاکنون که به اواخر دوره نمایندگی جناب آقای سوری نزدیک می شویم با وجود هجمه های زیاد برای تغییر ، همچنان بر جایگاه خود باقی ماند.

فشارهای زیادی برای تغییر وی به اداره آموزش و پرورش استان و همچنین نماینده شهرستان وارد شد و هر بار جناب آقای سوری قول تغییر وی را می داد اما درعمل نماینده محترم هیچ تمایلی به تغییر وی نداشت لذا همچنان بر کرسی مدیریت باقی ماند.

پیگیری های دکتر باقری فرماندار سابق دلفان برای تغییر برخی مدیران از جمله بخشداران مرکزی ، کاکاوند و همچنین اداره آموزش و پرورش این منطقه از مواردی بود که سبب شد باقری به شدت مورد بی مهری نماینده قرار گیرد و نهایتأ باعث شد اولین فرماندار بومی دلفان عزل شود.

اما در نهایت مقاومت های نماینده در مقابل تغییرات مورد نظر اصلاح طلبان نتوانست دوام بیاورد و با ابلاغ رسمی حکم جناب آقای طولابی بعنوان فرماندار جدید دلفان ، موج تازه ای از انتصابات در این شهرستان آغاز گردید.

این انتصابات نشان می دهد قدرت نماینده برای مداخله مستقیم در انتصابات در اواخر دوره نمایندگی وی به پایین ترین حد خود رسیده و نظرات ایشان درباره عزل و نصب ها دیگر چندان مورد توجه مدیران کل استان و حتی استانداری قرار نمی گیرد.

در تازه ترین تغییر مدیران شهرستان دلفان ، روز گذشته مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در حکمی داریوش الفتی را به عنوان سرپرست جدید آموزش و پرورش منطقه کاکاوند منصوب کرد.

الفتی

الفتی که تحصیل کرده رشته علوم تربیتی است ۲۷ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش را در کارنامه کاری خود دارد و در این مدت در سوابقی همچون متصدی نمایندگی آموزش و پرورش منطقه کاکاوند، مدیر و معاون مراکز آموزشی ،سرپرست شبانه روزی و مربی تربیتی مدارس ایفای وظیفه کرده است.

گفتنی است ، جعفر طولابی فرماندار شهرستان دلفان چندی پیش در گفتگو با خبرنگار ما از تغییر برخی از مدیران این شهرستان در آینده نزدیک خبر داده بود.

وی سابقه خوب مدیریتی و همچنین همگامی مدیران منتصب با دولت تدبیر و امید را شاخصه اصلی انتخاب مدیران جدید اعلام کرد.

در پی گفته های فرماندار بلافاصله بخشداران مرکزی و کاکاوند تغییر کردند و انتصاب روز گذشته در آموزش و پرورش منطقه کاکاوند نیز در واقع سومین انتصاب پس از آغاز موج جدید تغییر مدیران این شهرستان محسوب می شود.


مطالـــب مرتبـط :

» موج جدید انتصابات در شهرستان دلفان با معرفی بخشدار جدید منطقه کاکاوند کلید خورد

» موج جدید انتصابات در دلفان از بخشداران آغاز شد/پس از تغییر بخشدار کاکاوند اکنون نوبت به بخشدار مرکزی رسید

» مسئولین ورزش استان پاسخ دهند! چرا مجتمع ورزشی شهرک امام (ره ) پس از ۵ سال همچنان بلاتکلیف است

» پنج میلیارد و ۹۰ میلیون ریال جهت عمران روستاهای دلفان هزینه شد

» استاندار لرستان : راه ارتباطی، آب شرب ومدارس کپری از مهمترین مشکلات میربگ جنوبی است

» عمق محرومیت در دهستان میربگ جنوبی دلفان نگران کننده است

۱۴ نظر

 1. زمزمه هایی هم مبنی بر تغییرمدیر….به گوش میرسد امید که به زودی شاهد باشیم متاسفانه ایشان اصلاح طلبان را به حاشیه رانده و برخی بزرگان اصلاحات در پی عزل ایشان هستند البته فعلا در پشت پرده

 2. فرهنگی مدافع حق ؛غ-ا

  همکار ارجمند جناب اقای الفتی ؛انتصاب جنابعالی را تبریک عرض نموده و امید است بر خلاف عملکرد مدیر قبلی که همه چیز را در سایه ی جناح بازی میدید و شایسته سالاری را فدای سیاست کرده بود ؛با تدبیر وعملکرد شایسته خود و تیم کاری خلاق و کار امد؛ تحولاتی در حد امکانات موجود در بخش کاکاوند صورت بگیرد وخدمات فرهنگی چشمگیری را با مد نظر قرار دادن شایسته سالاری در اداره ی فرهنگ ان دیار؛ در زمان مدیریت شما شاهد باشیم .

 3. متاسفانه مدیر قبلی آموزش و پرورش را فدای شورای شهر نمود

 4. سلام. از برکناری محمد علی کریمی به شدت خوشحال هستم…

 5. کلا باید از کارمندان اداره کاکاوند که تقریبا همگی دلفانی هستند در مورد عملکرد کریمی بپرسید همه اونها ، که خودش بهشان پست داده قبولش ندارند چه برسه به فرهنگیان کاکاوند که از او … عمیق دارند واقعا باید از خود ایشان پرسید که از ۴ سال بودن در این پست چه عملکرد قابل دفاعی دارند؟
  این ۲ سال آخر رو که فقط صرف … از اصلاح طلبان کردند و تقریبا با همه ایشان بصورت خود جوش فامیل شده بود.
  از زبان خودش هم عملکرد قابل دفاعش خلاصه شد در گرفتن اعتبار برای تنها سالن هفت چشمه که اون هم خودش داستانها در مورد هزینه کردن همان پول درست شده…

 6. با سلام
  این جناب داریوش الفتی دلفانی هستند ؟؟؟

 7. م-کاظمیان نوراباد

  جناب اقای الفتی؛انتصاب بحق و شایسته ی جنابعالی در مقام ریاست اموزش و پرورش کاکاوند جرقه هایی از امید را دل فرهنگیان ایجاد نمود ؛برای شما ارزوی توفیق و موفقیت را در سنگر ریاست فرهنگ بخش کاکاوند خواستاریم.

 8. با سلام
  از برکناری آقای کریمی خیلی خوشحالم
  ایشان … نداشتند
  امید جناب الفتی موفق باشید

 9. ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر قبلی و با آرزوی کارامدی بهتر برای جناب الفتی از ایشان تقاضامندیم بفکر رضایتمندی دانش آموزان منطقه کاکاوند باشند تا کارکنان اداره – دانش آموز حق دارد خودش انتخاب رشته کند نه اینکه برایش رشته اجباری تعییین کنند- حق دانش آموز است که در محیط مدرسه امکانات رفاهی داشته باشد نه اینکه از سرویس دستشویی هم محروم باشد و در فصل زمستان بدلیل سرما و نبود بخاری و شوفاژ بجای کسب علم سرماخوردگی را به خانه ببرد – جناب الفتی عزیز که از نزدیک مشکلات را شناسایی کرده ای امیدوارم سرگرم مسایل سیاسی نشوی و فقط بخاطر خدا کار کنی و کار کنی و کار . سپاسگزار -نقل با واسطه اینجانب از زبان یک دانش آموز دبیرستانی منطقه کاکاوند .

 10. امیررضا زمانی

  جناب آقای داریوش الفتی :انتخاب به حق و به تاخیر افتاده ی تاکنون جنابعالی به در دست گرفتن زمامداری جامعه ی آموزش و اخلاق را اول به دانش آموزان و فرهنگیان کاکاوند بعد به شما تبریک عرض نموده ،و در دعا های روزانه مان خواستار عزلت طلبی از سیاست و دفاع و تدبیر و سامان دهی و توسعه ی هرچه بیشتر و بهتر از آموزش می باشیم. امیررضا زمانی دانش آموز دبیرستان امام صادق

 11. با سلام از تغییر مدیریت اموزش کاکاوند بسیار خرسندیم …

 12. انتصاب بحق وشایسته جناب آقای داریوش الفتی بعنوان مدیر آموزش وپروش کاکاوند را به ایشان وجامعه فرهنگی تبریک میگویم.
  اینجانب بعنوان یک فرهنگی که ازنزدیک شاهدعملکرد کریمی مدیرسابق بوده ام ایشان متاسفانه همه چیز را فدای باندباری کرده بود وظلمی که درحق فرهنگیان ومنطقه کاکاوندکردند باید درپیشگاه خداوندجوابگو باشد.تمام کسانیکه باتجربه و کاربلد بودن رادرحاشیه قرارداده بود وعملا درخدمت یک عده معدودبودکه اکثرا”از اقوامش که سابقه وتجربه ی کافی نداشتند (خواهرزاده ،برادرخانم و..)
  شکرخدا با آمدن جناب آقای الفتی بارقه های امید دردل همه ی فرهنگیان ودانش آموزان به وجود آمده است وحتی کسانی که ازلحاظ فکری با ایشان زاویه دارند نیز بسیار خوشحال وخرسند هستند.

 13. انتصاب بحق وشایسته جناب آقای داریوش الفتی بعنوان مدیر آموزش وپروش کاکاوند را به ایشان وجامعه فرهنگی تبریک میگویم.
  اینجانب بعنوان یک فرهنگی که ازنزدیک شاهدعملکرد کریمی مدیرسابق بوده ام ایشان متاسفانه همه چیز را فدای باندباری کرده بود وظلمی که درحق فرهنگیان ومنطقه کاکاوندکردند باید درپیشگاه خداوندجوابگو باشد.تمام کسانیکه باتجربه و کاربلد بودن رادرحاشیه قرارداده بود وعملا درخدمت یک عده معدودبودکه اکثرا”از اقوامش بودند که سابقه وتجربه ی کافی هم نداشتند (خواهرزاده ،برادرخانم و..)
  شکرخدا با آمدن جناب آقای الفتی بارقه های امید دردل همه ی فرهنگیان ودانش آموزان به وجود آمده است وحتی کسانی که ازلحاظ فکری با ایشان زاویه دارند نیز بسیار خوشحال وخرسند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.