حمله تند دکتر سیروس کاظمی به برخی رسانه ها به بهانه جوابیه/پاسخ نسیم دلفان به این بیانیه

جناب آقای کاظمی! اظهارات امروزتان در این جوابیه تفاوت بسیاری با اظهارات آنروزتان دارد ، این چه معنی می دهد؟؟؟


دکتر سیروس کاظمی راد داوطلب انتخابات مجلس در حوزه دلفان وسلسله جوابیه ای پیرامون نشست خبری صادر کرد.

وی با ارسال یک جوابیه قابل تأمل توضیحاتی پیرامون نشست خبری با اصحاب رسانه در روز ثبت نام صادر کرد که به شرح ذیل می باشد:

DSC00383

پس از ثبت نام کاندیداهای دوره دهم مجلس شورای اسلامی تعدادی از رسانه های حاضر در محل اقدام به انجام مصاحبه و پرسش از کاندیداها نمودند، یکی از سئوالات به عمل آمده در آن مصاحبه اخذ نظر ایشان در خصوص وقایع سیاسی سال ۸۸ بوده است که متاسفانه در برخی سایت ها از روی عمد یا سهواً برداشت ناروا و ناقص از سخنان اینجانب داشته و آنرا در معرض قضاوت عموم قرار داده اند .

لذا با عنایت به اهمیت موضوع و لزوم روشنگری در خصوص نظرات خود بالاخص در شرایط مهم روز بر خود لازم دیدم تا در توضیح مطالب اعلام شده توضیحاتی جهت درج و اعلام به افکار عمومی به حضور تقدیم دارم.

به اعتقاد بنده وقایع سال ۸۸ در تاریخ انقلاب اسلامی یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی بوده و تحلیل دقیق و بررسی چگونگی وقوع این اتفاق اسف بار جهت جلوگیری از تکرار مجدد آن و عبرت آموزی از آن بسیار ضروری می باشد. در عجبم که مسئول یکی از سایت های محلی از کجای عرایض بنده قرینه ای دال بر بی اهمیت بودن آن استنباط نموده است. امیدوارم که این برداشت و اعلام آن از روی عمد نبوده باشد. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند این رویداد یک فتنه واقعی بود و خسارات سنگینی را در حین وقوع و پس از آن بر نظام مقدس جمهوری اسلامی تحمیل نمود و بایستی از وجوه مختلف اجتماعی – سیاسی و امنیتی مورد مداقه و بررسی قرار گیرد.

هر چند ادامه و پافشاری بر مسئله ابطال انتخابات پس از سخنرانی مقام معظم رهبری را به عنوان یک اشتباه فاحش و خطای استراژیک و موجب فراهم آمدن زمینه بروز مشکلات امنیتی و سوءاستفاده دشمنان نظام و کشور میدانم. به زعم بنده نامیدن فتنه از سوی مقام معظم رهبری دال بر دو سویه بودن عوامل بوجود آورنده این رویداد تاسف بار بوده است. عرایض این جانب در روز ثبت نام ناظر بر این موضوع بوده است که همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند هدف فتنه این بود که بین آحاد ملت شکاف بیاندازند(۸۸/۱۱/۱۹).علیهذا وظیفه کلیه معتقدان نظام اسلامی ایجاد وفاق حداکثری و استفاده از حداکثر ظرفیت عقلائی موجود در کشور جهت حل مشکلات صعب العلاج مبتلا به کشور می باشد.


توضیحات نسیم دلفان:

در این بیانیه نوشته شده است پس از ثبت نام کاندیداهای دوره دهم مجلس شورای اسلامی تعدادی از رسانه های حاضر در محل اقدام به انجام مصاحبه و پرسش از کاندیداها نمودند، یکی از سئوالات به عمل آمده در آن مصاحبه اخذ نظر ایشان در خصوص وقایع سیاسی سال ۸۸ بود.
گویی که فقط در شهرستان دلفان این سؤال از کاندیداها پرسیده شده است! یا اینکه فقط امسال این سؤال مورد تاکید خبرنگاران قرار گرفته ، در حالی که همین پرسش سالهای پیش نیز از داوطلبان پرسیده شد ، سالهایی که خبری از حضور جناب آقای سیروس کاظمی نه تنها در رقابت انتخابات بلکه به قول عموم مردم خبری از حضور ایشان در شهرستان هم نبود.
بهتر است بدانید ، نه تنها در این دوره این سؤال پرسیده شده بلکه در دوره های آینده نیز مد نظر مردم خواهد بود زیرا هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد که فتنه گران و حامیان فتنه چه بر سر این کشور آوردند.
فایل صوتی گفتگوی خبرنگاران با داوطلبین موجود است. جناب آقای کاظمی! شما در هیچ کجای صحبت های آن روز خود ، حاضر به محکوم کردن فتنه سال ۸۸ نشدید و تاکید داشتید باید از مسائل سال ۸۸ عبور کرد و به مشکلات دیگر پرداخت.
هر انسان عاقلی مفهوم گفته های شما را اینگونه قلمداد خواهد کرد که فتنه سال ۸۸ آنقدر مهم نیست که روی آن تمرکز شود و لازم نیست بدانیم کسی که به قلب قانون گذاری کشور راه خواهد یافت چه تعبیری از آن قانون شکنی تاریخی و ظلم بزرگ دارد.
جناب اقای کاظمی! شما چرا پس از حدود ۱۴ روز از انتشار گزارش هیچ پاسخی را ضروری ندانستید اما اکنون که متوجه شدید شورای نگهبان اظهارات داوطلبین درباره فتنه را مورد نظر قرار می دهد به تکاپوی انتشار پاسخ افتادید. جالب اینکه برای پاک کردن ذهن اعضاء محترم شورای نگهبان و مردم عزیز لازم دانستید بر رسانه ها حمله ور شوید و استنباط آنان را از اظهارات کاملأ روشنتان غلط قلمداد کنید، بهتر نبود اظهارات خود را تصحیح می کردید نه اینکه دیگران را متهم کنید.
جناب آقای کاظمی! اظهارات امروزتان در این جوابیه تفاوت بسیاری با اظهارات آنروزتان دارد ، این چه معنی می دهد؟؟؟
جالب است آنگونه وانمود کرده اید که انگار همین حرف ها را همان روز هم بر زبان جاری ساختید و ما برداشتمان غلط بوده است.
شما در جوابیه امروزتان هم حاضر نشدید نام فتنه را بر آن ظلم بزرگ بگذارید و نوشته اید وقایع سیاسی سال ۸۸

۴۹ نظر

 1. متاسفانه به اطلاعات و اخبار شما نمیشود اعتماد کرد… شما هم بدنبال کاسبی خودتان هستید

 2. جناب آقای دکتر کاظمی نمیدانیم قسم حضرت عباس شما روقبول کنیم یا دم خروس ،اما این رابدان همه شیعیان وبویژه مردم ایران اسلامی عاشق نظام ورهبری هستند وفتنه۸۸هم تمام تلاشش راکرد که نظام ورهبری راتضعیف نماید اما مردم چون دوستدارنظام ورهبری بوددند در۹دی جواب دندان شکنی به فتنه گران دا دند وجای بسی تاسف داردکه اینگونه برخلاف نظررهبری ومردم حرف میزنید واز آن بدتر این اصلاحیه که نوشتی ،مردم آگاهند وازفتنه وفتنه گربیزادند،درود برمدیریت محبوب نسیم دلفان که روز به روز بیشتر دردل مردم جا باز میکنه وهمیشه درجهت شفاف سازی وصداقت پیش قدم وثابت قدم است

 3. مرحبا به شما با این توضیحاتی که دادید
  آیا چنین افرادی در صورت موفقیت ، مصاحبه امروز را قبول میکنند یا قبلی را…

  • نسیم دلفان شما … کاملا وجهه ملی رسانه ای خود را از دست دادی.میدانم مانند سایر پیام هایی که فرستادیم پخش نمیکنی ولی قطعا میخوانی تا اگر نکته ای به سودت باشه انرا سریع نشر دهی.ولی لازم است بدانی
   دکتر کاظمی که خود از خانواده معظم شهدا و جان بر کف انقلاب بوده و هست دغدغه ی بیشتری نسبت به حل مشکلات فراروی کشور دارد تا کسانی که فقط به دنبال تفرقه انداختن و حکومت کردن خود هستند بدون انکه در عمل هیچگونه هزینه ای در حفظ انقلاب داشته باشند.
   و بدان این خانواده افتخارش این است که همیشه فرزندانی تربیت خواهد کرد تا هم جان و هم ابرویشان را برای سرافرازی کشورشان تقدیم کنند.

   • مرگ بر آل سعود خبیث

    سلام و رحمت الله میشه بفرمایید نسبت ایشان با خانواده شهدا چیست معمولا کسی را منتسب به خانواده های شریف شهدا میدانند که از اقوام درجه اولشان به شهادت رسیده باشد

    • شما اگه مغرض نبودید این واقعیت رو که دکتر کاظمی جانباز میباشند و یک پای خودرا در جنگ از دست داده اند انکار نمیکردید

   • دوست عزیز نسیم دلفان یک واقعیتو گفته وحرف حق هم تلخه شماطوری حرف میزنید که انگارکل مردمد دلوابس نشو نسیم دلفان محبوب ومورداعتماد مردمه بخاطرهمین پربیننده ترین سایته

 4. با سلام به نسیم دلفان،که دلفانی ها را از هرجای ایران به سوی سایت جالبش جذب کرده، قبل از هرچیز باید بگم که من طرفدار هیچ کاندیدایی نیستم، اما واقعاً پرسیدن این سوال فتنه ۸۸ از کاندیدا ها در شهری مثل نوراباد که همه با نگرش های همدیگرآشنا هستیم سوال بی موردی بوده که پرسیده شده است، و یک مورد دیگه که فرموده اید که این سوال در مورد فتنه ۸۸ سال های قبل هم از نامزدها پرسیده شده است باید بگم که بعد از ۸۸ دیگه انتخابات مجلسی برگذار نشده که این سوال پرسیده شده باشه.

 5. نسیم دلفان ورودشمارابه جمع کاسبان فتنه تبریک می گویم وازخدمی خوام بخاطرجانبداری واضح شماازیک جریان خاص به شماخرده نگیرد.امابدانیدبااین موضع گیری هاشمادیگرنسیم دلفان نیستیدبلکه بلکه نسیم حزب متبوعتان هستید.لازم به ذکراست که فی الحال دردوران دولت تدبیروامیدهستیم این مردم انتخاب کرده انداین دولت راودرانتخاب نمایندگان هم همین مردم انتخاب می کنند.کاسبی فتنه کم ازفتنه گری ندارد.

  • متاسفم برای این ادبیاتتون اگرنسیم دلفان به سود کاندید موردنظرتون مینوشت الان به به چه چه میگفتی ایشون یک حقیقت روگفته واقعا خجالت داره

   • مخاطبان گرامی چه آنهایی که در حمایت دکتر کاظمی کامنت گذاشتند و چه آنهایی که در حمایت از رسانه های شهرستان دیدگاه خود را اعلام کردند.
    خانواده بزرگ کاظمی از خانواده های اصیل منطقه و از کسانی هستند که در تمام عرصه ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی از جنگ تحمیلی گرفته تا سایر موارد حضور مؤثر داشته اند. حال اینکه جناب سیروس کاظمی به جهت یکسری ملاحظات حزبی و یا دامن نزدن به فتنه سال ۸۸ صراحتأ فتنه را محکوم نکردند چیزی است که به خودشان مرتبط است اما به هر حال ایشان نباید رسانه ها را به سوء برداشت متهم می کرد. ما نیز ناچارأ پاسخ دادیم هرچند اندکی تند بود ولی چاره ای نبود.
    بنده از تمام دوستان عزیز خواهشمندم از دامن زدن به این موضوع بپرهیزید زیرا ایشان نیز از شخصیت های انقلابی و جبهه و جنگ هستند ، از این لحظه به بعد با عرض پوزش هیچ گونه کامنتی بر علیه ایشان تایید نخواهد شد خواهشمندیم ادامه ندهید.

 6. دکتر کاظمی برای نظام یک پای خودشو از دست داده .منشا خدمات فراوانی بوده لیاقت داره

  • آقایان اتظارتون این بود نسیم دلفان پاسخ اقای کاظمی رو نمی داد؟ باور کنید خود بنده اگه پاسخ نسیم نبود فکر میکردم رسانه ها از خودشون مطالب دکتر رو زده بودند و صحبت های امروز صحبت های اصلی بوده

 7. هر کسی را با لفظی می رانید:کاسب فتنه،تمسخر دلواپسان،و …
  اما بدانید تمسخر دیگران از صفات جاهلان است.(اعوذ بالله ان اکون من الجاهلین)
  -بر اشتباهات دیگران(سران فتنه) صحه نگذارید چون ربطی به شما ندارد،زیرا مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب،تمامی ۴۰ میلیون نفری که در انتخابات۸۸شرکت کردند انشاا… در پیشگاه الهی ماجورند(چون به نظام اسلامی رای دادند).این همه سعی نکنید خودتان را مبرا کنید.شما در ابتدا به هر کاندیدایی رای داده ایدهیچ مشکلی ندارد.اما بعد از فتنه و آن فجایع دردناکی که فتنه گران ایجاد کردندباید همه از آن تبری بجوییم.

 8. به عنوان یک دلفانی که در شهری غیر از شهر خودم زندگی میکنم باید عرض کنم بنده در بین تمامی کاندیداها دکتر کاظمی رو بسیار اصلح میبینم و به نظر من نسیم دلفان نباید از گروه خاصی جانبداری کنه چون در این برهه حساس نباید با افکار مردم بازی کرد.این رسانه باید کاملا بی طرف باشه.متاسفانه انتخابات در دلفان بیشتر طایفه بازی و آشنا بازی هست تا جناح گیری سیاسی و غیره پس معلومه هدف این رسانه ها از تخریب امثال دکتر کاظمی چیه.

  • بزرگوار خیلی از طرفداراش مث شماازراه دور کنترل میکنند و دلفانی نیستند ومتولد خرم اباد وکوهدشن وهرسین و…. اند خواهشا شماواسه دلفان تصمیم نگیرید

 9. من ماندم انگشت به دهان و متعجب چرا بعضیها از رو تعصب و جانبداری قضاوت می کنن چرا بی خودی و بدون قاضی کرد وجدان شخصی را متهم می کنید مگر این نیست که تمام خبرنگاران به وسیله ضبط صدا گزارش تهیه می کنن و فایل صوتی هم موجوده
  چرا بعضی از کاندید ها رنگ عوض می کنن مگر ۱۶ روز از ارسال گزارش نمی گذرد. حالا فهمیدن محکوم نکردن فتنه ۸۸ برای تایید صلاحیت مشکل ساز می شود
  جناب کاظمی اینطور می خواهید از حق ما دفاع کنید سالی که نیکوست از بهارش پیداست. وای بحال ما درود بر سایت نسیم دلفان که واقعا ثابت کرده سایتی بزرگ و بدون ترس ، پای حرفش وایساده و واقعا چرا دیگر سایتهای محلی دلفان از گزارش تکذیب شده شان دفاع نکردن …لعنت به سیاست ، لعنت به دروغ و لعنت بر دورنگی

 10. دوستان خبرنگار بی اطلاع ،ایشون دکتر نیستند بندگان خدا لیست منتشره فرمانداری رانگاه کنید آقای سیروس کاظمی راد کارشناس ارشد هستند متاسفم برای خبرنگارانی که چشم امید مردم به آنهاست اما خودشان جزء بی اطلاع ترین آدمها هستند، نسیم دلفان برو لیست را از فرمانداری بگیر وبازهم نگو دکتر برادر حیا کنید

 11. برای اولین باربااین منطق واقعی وشجاعت سایت کاملا موافق هستم.هرچنددرنوع حزب کاملا اختلاف دارم ولی بدان دردفاع ازارزشهای ملی وخطوط قرمزاعلامی ازجانب مقام عظمی ولایت تنهانیستی وشک نکن مانندبراردران شهیدمان کفن پوش منتظر اذن شرعی هستیم.

 12. خاطره ای را از زبان یکی از پاسداران انقلاب اسلامی در مورد دکتر سیروس کاظمی نقل میکنم.” قبل از عملیات کربلای پنج بهمن ماه سال ۶۵ در خوزستان دکتر سیروس کاظمی رادیدم که بیسم پی ار سی ۷۷در کوله حمل میکرد در حالی که با دو چوب در زیر بغل حرکت میکرد به او گفتم سیروس تو که تازه با این وضع مجروح شده ای و یک پای خود را در راه خدا داده ای چرا امد ه ای ؟!؟ ایشان جواب دادند …. شما که پاسدار هستی چرا اینجوری میگویید ؟!؟ من تا جان در بدن دارم دفاع میکنم.. آری کسانی انگونه در راه خدا ایثار کردند ,اکنون باید افراد دیگری کباده ی جهاد بکشند ومیراث خوار انقلاب شوند و سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن را پیش گرفته اند و به زعم خودشان میتوانند نظرمردم قدر شناس دلفان را تغییر دهند که حقیقتا در جهل مرکب به سر میروند .. بیهقی در کتاب تاریخ بیهقی میگویید سخن نرانم تا خوانندگان این تصنیف گویند شرم باد این پیر را به راستی اصحاب رسانه باید این جمله را سر لوحه کار خود کنند و با جانب داری از جریان سیاسی خاصی که کارنامه سیاهی دارد سعی در تشویش اذهان عمومی نکنند

 13. با سلام .دور از انتظار نبود که کاظمی برای حفظ منافع خود دست به هرکاری بزند .زیرا این سیستم را بر کشور حاکم کرده اند .و این راه و روش سیاسی مملکت ماست .من سوالم از شما که ن از شورای نگهبان این است که واقعا کسانی که در ان دوره از انتخابات حقشان زیر پا گذاشته شد .دیگر حق هیجگونه اظهار نظری ندارند ؟.نباید در هیج ارگانی مشغول به کار شوند؟.نمازشان را هم دیگر قبول ندارید ؟
  اخر وقتی ما خودمان شاهد بودیم شما دیگر جه روایتی تعریف میکنید..
  اقای سیروس کاظمی هم اگر این بیانیه را صادر نمیکرد رای دل مردم را داشت .تا رای های که مردم روح شان هم از ان خبر ندارد ….

 14. تصحیح میکنم واژه اصحاب رسانه را با نسیم دلفان و جریان سیاسی را با کاندیدای خاصی

 15. درود بر نسیم دلفان عزیز
  آقایان کاظمی دیگر …!
  مرحوم آل کاظمی با شما ها خیلی تفاوت داشت. حداقل اینکه مرددددددددددددددددانه و یکرنگ بود.

 16. درود بر مدیر سایت نسیم ای کاش همه مردم واقع بین بودن ای کاش

 17. اقای سیروس کاظمی مردم به خاطر مرحوم شیخ فرج اله که مردی بزرگ بود به اقای کاظمی رای میدادن…

 18. درود خدا و پیامبرانش برمدیر مدبرونترس سایت نسیم…

  • اقای کاظمی ، به نظرت حالا با این بیانیه کاملأ متفاوت با حرف های روز ثبت نام کارتون درست شد؟
   من که گمون میکنم نه اینکه درست نشد بلکه بدتر هم شد کاش بعنوان قهرمان طیف خودت حداقل روی حرف های اون روزت ایستادگی می کردی…

 19. استکبار جهانی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون فتنه های زیادی جهت به زانو در آوردن جمهوری اسلامی تدارک دیده است و تا به حال هم به حول قوه الهی و رهبری پیامبر گونه ی حضرت امام ره و امام خامنه ای همگی خنثی شده اند. و یکی از این فتنه ها هم شورش سال ۸۸ بود همان طور که در فیلم قلاده های طلا مشاهده می شود تعدادی که خود را به استکبار فروخته بودند و سرشان در آخور آمریکا و انگلیس و اسراءیل بود محرک این جریان بودند و با تدبیر مسئولین نطام و سربازان گمنام امام زمان عج مهره های محرک شورش از مردم فریب خورده تمیز داده شده و به سزای اعمالشان رسیدند و ملت شریف و نجیب و فهیم هم مانند همیشه تو دهنی محکمی در ۹ دی به استکبار زد. حال ما باید به پیروی از قران اتحاد خود را حفظ کرده و فریب توطئه های آینده دشمنان انقلاب را نخوریم تا مانند همیشه آرزوی شکست ما را به گور ببرند. انشاء الله

 20. در جواب علی : مگر همین آقایان کاظمی دیگر نبودند که مرید مرحوم آل کاظمی بودند

 21. سایت نسیم دلفان یک سایت مردمیست و چیزی جز حقیقت نمی نویسد حتی به قیمت جانش من چند ساله هر روز مطالب و گذارشات این سایت را دنبال می کنم . درود بر شرف .صداقت و بی باکیت

 22. آقای دکتر کاظمی همواره یک اصلاح طلب معتدل و در خط رهبری بوده اند و سابقه ایشان درخشان و مشخص است دریا به این چیزها نجس نمیشه

 23. با سلام
  درود خداوند بر شما عزیزان نسیم دلفانی
  واقعا حرف حق جواب نداره

  یا علی مدد

  • سلام بر مخاطبان گرامی چه آنهایی که در حمایت دکتر کاظمی کامنت گذاشتند و چه آنهایی که در حمایت از رسانه های شهرستان دیدگاه خود را اعلام کردند.
   خانواده بزرگ کاظمی از خانواده های اصیل منطقه و از کسانی هستند که در تمام عرصه ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی از جنگ تحمیلی گرفته تا سایر موارد حضور مؤثر داشته اند. حال اینکه جناب سیروس کاظمی به جهت یکسری ملاحظات حزبی و یا دامن نزدن به فتنه سال ۸۸ صراحتأ فتنه را محکوم نکردند چیزی است که به خودشان مرتبط است اما به هر حال ایشان نباید رسانه ها را به سوء برداشت متهم می کرد. ما نیز ناچارأ پاسخ دادیم هرچند اندکی تند بود ولی چاره ای نبود.
   بنده از تمام دوستان عزیز خواهشمندم از دامن زدن به این موضوع بپرهیزید زیرا ایشان نیز از شخصیت های انقلابی و جبهه و جنگ هستند ، از این لحظه به بعد با عرض پوزش هیچ گونه کامنتی بر علیه ایشان تایید نخواهد شد خواهشمندیم ادامه ندهید.

 24. . دکتر سیروس کاظمی از مردان بی ادعای جبهه و جنگ بود که دیروز در جبهه ی جنگ احساس تکلیف کرد و امروز با حضور خویش در جبهه ی سازندگی سلسله و دلفان فقط احساس تکلیف می نماید.

 25. خطاب به رضایی:برو اول معنی دکتر را یاد بگیر بعد اظهار نظر کن چون معرف باید اعم از معرف باشد.

 26. به نظرم بایستی یکی از آیتم های تایید صلاحیت ایثارگری و جبهه باشد یا لااقل اولویت باشد چرا که در آن سالهای جنگ کسی خبر از فردای خودش نداشت و حقوق و آینده دنیوی هم خبری نبود دکتر کاظمی در آن اوان نه تنها پایش را از دست داد بلکه بعد از مجروحیت نیز در جبهه حضوری فعال داشت پس چنین افرادی سنبل انقلابند

 27. سلام خدمت مردم شریف دلفان.تمام اتفاقات سال ٨٨ به ضرر کل مردم ایران تموم شد ولى نه تنها مردم دلفان بلکه کل مردم ایران از این آگاهند که کشور مارو شخص دیگه اى بیست سال به عقب کشوند خیلى از شماها هم جزء هوادارانش بودید. دکتر کاظمى در حدى به این کشور خدمت کرده که کسى نمیتونه محکومش کنه پس تورو امام زمان جاى این حرفا چشماتونو رو حقایق باز کنید

 28. عزیزان تو این دولت مجبورت میکنن هر حرفى و بزنى دکتر کاظمى هم برأى اینکه بتونه بیاد به مردم خدمت کنه این حرف و زد

 29. باسلام وعرض ادب خدمت همه مردم دلفان
  آقای دکترکاظمی سالها قبل ازایجاد فتنه ۸۸درجبهه شرافت ومردانگی عملا تمام دورویی ها وتحریف ها رامحکوم کرده اند.ایشان درپیشگاه خداوند ،رهبری وملت باشعور ایران سربلند هستند ونیازی به تملق گویی ندارد.ان زمان که تاییدارمانهادر جنگ وبودوجبهه وبذل جان امثال کاظمی بودند.

 30. سپاس از نسیم دلفان و صداقت راستینش

 31. شهید زنده دکتر سیروس کاظمی چو صد آید نود هم پیش ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.