شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) از نخبگان و دانشجویان

نسیم دلفان _ « جلال شیخ پور» در گفت و گو با خبرنگار شبستان ، اظهار داشت: حمایت‌ها از نخبگان، مخترعان، بورسیه‌ها و جوانان فرهیخته تحت پوشش کمیته امداد از برنامه های مهم این نهاد است.


مدیرکل کمیته امداد خمینی (ره) استان لرستان افزود: در استان لرستان تعداد ۳۵۰ نخبه و استعداد برتر شناسایی شده که صاحب ایده هستند و اختراع داشته اند و برخی دیگر از نخبگان شناسایی شده، صاحب اندیشه بود و همچنین در امور قرآنی نخبه و یا حافظ قرآن هستند.


وی با بیان اینکه نخبگان الماس های اجتماعی هستند، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) این افراد را شناسایی و در راستای پرورش آنان تلاش می کند.


شیخ پور با بیان اینکه یکی از ماموریت های اصلی این نهاد خدمت به نخبگان و استعدادهای برتر است، خاطرنشان کرد: تا امروز بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان برای حمایت از نخبگان و صاحبان اندیشه در استان لرستان حمایت شده است.


وی همچنین با اشاره به حمایت کمیته امداد از دانشجویان، اظهار کرد: شهریه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد کشور در قالب هماهنگی با صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم در دانشگاه‌های پیام نور ، دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی به صورت متمرکز پرداخت می‌شود.


مدیرکل کمیته امداد امام خمین ی(ره) استان لرستان افزود: کمیته امداد برای دانش‌آموزانی که در مقطع دیپلم هستند با برخی از موسسات آموزشی قرارداد منعقد کرده است و براساس این قرارداد دانش‌آموزان با شرکت در این دوره‌های آموزشی بهره‌مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *