حضور استانداران ویژه در جلسات دولت آینده / آیا استان لرستان در لیست استانداران ویژه خواهد بود؟

امروز رئیس جمهور منتخب مردم عنوان نمود که در دولت آینده استانداران ویژه برای مناطقی از کشور انتخاب واین استانداران در جلسان هئیت دولت شرکت خواهند نمود.

🔸گرچه رئیس جمهور منتخب در جلسه ویژه برای پیگیری مشکلات استان خوزستان از طرح خود رو نمایی نمود ولی بنظر می رسد این طرح از برنامه های اصلی ایشان بوده که می تواند سرعت بیشتری به روند حل مشکلات مردم بخصوص در استانهای محروم داده شود.

🔸عضویت استانداران ویژه در هئیت دولت 《تلفیقی از تشکیل جلسات صف و ستاد می باشد 》که در نوع خود یک ابتکار مناسب برای عبور کشور از معضلات و مشکلات موجود است و می تواند تحرک جدیدی در عرصه مدیریتی کشور که ریشه برخی از نا کارامدیهای موجود است ایجاد نماید.

🔸اینکه حضور چه تعداد از استانداران کشور و کدام استانها در این طرح تعریف شده و معیار انتخاب ،استانها چه می باشد حتما در روزها وهفته های اینده در باره ان اطلاع رسانی خواهد شد. اما آنچه که مورد نظر و مخاطب نگارنده می باشد تلاش برای انتخاب لرستان در این طرح است.

🔸جا دارد بزرگان استان، از جمله نماینده محترم ولی فقیه در استان روحانیت معظم استان، نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و همه اندیشمندان و نخبگان استان در یک هم اندیشی هماهنگ تلاش کنند که استان محروم لرستان واستاندار اتی ان جز طرح مورد نظر رئیس جمهور منتخب مردم باشد.

🔸 بر اساس برخی شنیده ها سال گذشته در سفر استانی ایت الله رئیسی در جایگاه ریاست قوه قضائیه به لرستان وقتی که ایشان در جریان برخی مشکلات استان قرار گرفت ، اشک از چشمانشان جاری شد. یعنی عمق مشکلات استان ما چنان برای ایشان غیر قابل تصور بوده که او را منقلب می نماید.!

🔸حقیقت موجود هم همین است ، لرستان علی رغم نقش ارزنده در انقلاب بخصوص در دفاع مقدس و مردمی خونگرم و سر زمینی مهیا برای تمام سرمایه گذاریها متاسفانه از روند توسعه عقب مانده و سال به سال فاصله آن با دیگر استانهای برخودار بیشتر و بیشتر می شود.

🔸 حاصل آن، محرومیت فراوان، بیکاری بالا بخصوص دربین جوانان تحصیل کرده، و دهها مشکل جانبی است که گریبان مردم حماسه ساز وفهیم این دیار را گرفته است. هیچ خانواده ای وجود ندارد که با یک یا چند مشکل اساسی که ریشه در همین محرومیت کلی استان دارد دست وپنجه نرم نکند. !

🔸از این رو میطلبد استان لرستان و استاندار آن که لازم است حتما از فرزندان همین دیار باشد در طرح رئیس جمهور آینده باشد و این مهم نیاز به پیگیری و تلاش بزرگان استان دارد که امید واریم با دلسوزی و صادقانه و جسورانه پیگیری و محقق گردد.

علی محمد نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.