شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲

حجم آب موجود در سدهای لرستان ۴۹.۷۴ میلیون مترمکعب است

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه ۲۴ درصد از مخازن سدهای این استان است، گفت: حجم آب موجود در پشت سدهای لرستان ۴۹.۷۴ میلیون مترمکعب است.

نسیم دلفان – داریوش حسن‌نژاد، با اشاره به وضعیت سدهای لرستان، اظهار داشت: حجم کل مخازن سدهای «مروک»، «ایوشان»، «تنگ هاله»، «خان‌آباد»، «کزنار» و «حوضیان» ۲۰۸.۷۱ میلیون مترمکعب است.

وی افزود: سد «هاله» با ۶۷ درصد افزایش و سد «ایوشان» با ۵۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، بالاترین درصد افزایش حجم آب در سدهای لرستان را دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۴ درصد از مخازن سدهای این استان پر است، ادامه داد: حجم آب موجود در پشت سدهای لرستان ۴۹.۷۴ میلیون مترمکعب گزارش شده‌است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با تأکید به اینکه مجموع آب ورودی شش سد لرستان ۰.۱۷ مترمکعب بر ثانیه و آب خروجی ۱.۰۵ مترمکعب بر ثانیه است، بیان کرد: کاهش و شکل بارش در سال آبی جاری نسبت به دوره آماری بلندمدت باعث شده‌است که منابع آب زیرزمینی و آبدهی رودخانه‌ها همچنان با کاهش مواجه باشد.

حسن‌نژاد گفت: متوسط دبی رودخانه‌های لرستان در شهریورماه سال آبی جاری نسبت به سال گذشته حدود ۱۲۱ درصد افزایش و نسبت به متوسط شهریورماه طول دوره آماری حدود ۲۹ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به کاهش بارندگی‌ها در لرستان، تأکید کرد: با مشارکت همگانی و حس مسئولیت‌پذیری در مدیریت مصرف بهینه، می‌توان نقش مؤثری را در حفاظت از منابع آبی این استان ایفا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *