حاج شیخ علی آل کاظمی نماینده سابق سلسله و دلفان به دیار باقی شتافت+تصاویر

یادگار شایسته عالم ربانی حاج شیخ فرج الله کاظمی و نماینده سابق مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی به دلیل بیماری به دیار باقی شتافت…


نسیـــم دلفـان – حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی، نماینده دوره های اول و پنجم مجلس شورای اسلامی ، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

شیخ کاظمی

این عالم وارسته که فرزند مرحوم آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی موموندی بود پیش از ظهر امروز در سن ۶۹ سالگی، پس از تحمل رنج بیماری و بستری شدن در بیمارستان دار فانی را وداع گفت.

مرحوم کاظمی در سال ۱۳۲۵ هجری شمسی متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدائی در مکتب‌خانه مرحوم شیخ حسن معلم,‌ در محضر مرحوم آیت‌الله والد به فراگرفتن صرف و نحو پرداخت و پس از یک سال تحصیل در حوزه علیمه کرمانشاه و یک سال در حوزه علیمه خرم‌آباد، سال ۱۳۳۹ شمسی به حوزه علمیه قم مهاجرت نمود.

ادبیات را در محضر اساتید معروف آن زمان آیت‌الله آدینه وند و آیت‌الله فشارکی به پایان رساند و سپس دروس فقه و اصول سطح را در محضر آیت‌الله صلواتی، آیت‌الله خزعلی، آیت‌الله سلطانی و آیت‌الله‌العظمی فاضل لنکرانی(ره) به پایان رساند و مدت شش سال در درس خارج فقه و اصول آیات عظام مرعشی نجفی، گلپایگانی و اراکی شرکت کرد.

در سال ۱۳۴۵ پس از گذراندن یک دوره مباحث فقهی در محضر مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی(ره)، با نوشتن رساله فقهی از تقریرات درس خارج ایشان، به دریافت جایزه و تشویق از استاد خود نائل گردید.

استاد آل‌کاظمی از همان ابتدای شروع نهضت امام خمینی(ره) در حوزه علمیه قم پا به پای دیگر فضلا و روحانیون مبارز در این نهضت مقدس شرکت کرد و در پیروزی انقلاب نقش موثری داشت. پس از پیروزی انقلاب با حضور در کمیته های انقلاب در تامین امنیت مردم ایفای نقش کرد و با آغاز دوران دفاع مقدس، در اولین روزهای جنگ تحمیلی به جبهه های نبر حق علیه باطل شتافت و علاوه بر ایفای نقش تبلیغی، در عملیات های گونان از جمله فتح تنگه حاجیان، در قامت فرماندهی، حضور داشت.

مرحوم کاظمی به مدت ۱۵ سال با حکم امام خمینی(ره) عهده دار امامت جمعه پاکدشت استان تهران بود و با تاسیس حوزه علمیه در این منطقه در سال ۶۳ و تربیت طلاب، نقش اثرگذاری در تقویت و حفظ دیانت مردم و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) ایفاد کرد.

از دیگر مسئولیت های آن مرحوم می توان به مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی ابوریحان بیرونی، معاونت سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی، صاحب امتیازی و مدیر مسئولی نشریه سراسری ندای خاوران و … اشاره کرد.

استاد آل کاظمی همچنین به عنوان یکی از محققان و پژوهشگران برجسته حوزه، صاحب بیش از ۱۵۰ اثر تالیفی و ترجمه ای گرانسنگ می باشد.

خبرگزاری حوزه، درگذشت این علم وارسته را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه، شاگردان و علما و مردم استان لرستان تسلیت می گوید.

روحش شاد و یادش گرامی

بخشی از زندگینامه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شیخ علی آل‌کاظمی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ علی آل‌کاظمی فرزند مرحوم آیت‌الله حاج شیخ فرج‌الله کاظمی در سال ۱۳۲۵ هجری شمسی در شهرستان هرسین متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدائی در مکتب‌خانه مرحوم شیخ حسن معلم,‌ در محضر مرحوم آیت‌الله والد به فراگرفتن صرف و نحو پرداخت و پس از یک سال تحصیل در حوزه علیمه کرمانشاه و یک سال در حوزه علیمه خرم‌آباد سال ۱۳۳۹ شمسی به حوزه علمیه قم مهاجرت نمود.

ادبیات را در محضر اساتید معروف آن زمان آیت‌الله آدینه وند و آیت‌الله فشارکی به پایان رساند سپس دروس فقه و اصول سطح را در محضر اساتید خود آیت‌الله صلواتی, آیت‌الله خزعلی, آیت‌الله سلطانی و آیت‌الله‌العظمی فاضل لنکرانی(ره) به پایان رساند و مدت شش سال در درس خارج فقه و اصول آیات عظام مرعشی نجفی, موسوی گلپایگانی و اراکی شرکت نمود.

در سال ۱۳۴۵ پس از گذراندن یک دوره مباحث فقهی در محضر مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی(ره) با نوشتن رساله فقهی از تقریرات درس خارج ایشان به دریافت جایزه و تشویق از استاد خود نائل گردید.

سوابق مبارزاتی قبل از انقلاب

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌کاظمی از همان ابتدای شروع نهضت امام خمینی(ره) در حوزه علمیه قم پا به پای دیگر فضلا و روحانیون مبارز در این نهضت مقدس شرکت نموده که فهرست وار به گوشه‌ای از فعالیت‌های قبل از انقلاب اشاره می‌شود:

تنظیم و امضاء گرفتن و چاپ بیانیه‌های فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم

۱- تهیه و تنظیم بیانیه‌های فضلاء و مدرسین حوزه علمیه قم و گرفتن امضاء و چاپ و تکثیر آنها که بسیاری از این بیانیه‌ها در کتاب بررسی و تحلیل نهضت امام خمینی(ره) تألیف سید حمید روحانی چاپ شده است و امضای (علی کاظمی) در صفحات «۸۷۶,۸۸۴,۸۸۸,۹۰۲» این بیانیه‌ها وجود دارد.

وی در روزهای آغاز نهضت‏, خدمت امام خمینی(ره) می‌رسند و امام از ایشان می‌خواهند که از علمای شهرستان‌ها بخواهید تا از نهضت اسلامی اعلام پشتیبانی کنند.

بدنبال این رهنمود به کرمانشاه, رفته جریان نهضت اسلامی امام را برای مرحوم آیت‌الله والد خود تشریح می‌کند و اظهار می‌دارد, امام از علمای بلاد استمداد کرده حمایت و اعلام پشتیبانی خواسته‌اند, مرحوم آیت‌الله کاظمی که تازگی از بیمارستان به منزل آمده کسالت قلبی داشتند و بستگانش هر نوع خبر ناراحت کننده‌ای از حوادث قم را از ایشان پنهان کرده‌اند.

با شنیدن حوادث قم و آغاز نهضت اسلامی آهی از نهاد برکشیده و گفت: حیف که من در این شرائط و کسالت بسر می‌برم, قلم و کاغذ خواست و متن تلگرافی مبنی بر اعلام حمایت از نهضت اسلامی و محکومیت رژیم و اعلام حمایت عشایر لرستان از مراجع تقلید قم و نهضت اسلامی تهیه و امضاء نمودند.

دونامه برای سران عشایر سلسله و دلفان نوشته و از آنان خواستند به پیام امام پاسخ داده و حمایت خود را از ایشان و نهضت اسلامی اعلام نمایند, حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌کاظمی متن نامه امام به سران عشایر را از شهرستان نورآباد مخابره و متن آنرا در خرم‌آباد در چاپخانه دانش مخفیانه چاپ و در خرم‌آباد و قم و شهرستان‌ها منتشر می‌نمایند.

«نهضت دو ماهه تألیف استاد علی دوانی»

تهیه و تکثیر اعلامیه فضلای کرمانشاه و لرستان

تهیه و تنظیم و چاپ و تکثیر اعلامیه‌های فضلای کرمانشاهی و خرم‌آبادی مقیم حوزه علمیه قم در حمایت از امام خمینی(ره) که به امضای وی و دیگر فضلاء و طلاب رسیده است «بررسی و تحلیلی از نهضت امام خمینی(ره) ص۸۰۵».

تنظیم و امضاء گرفتن اعلامیه علماء کرمانشاه:

تهیه متن بیانیه اعلام پشتیبانی علمای اعلام کرمانشاه «بررسی تحلیل از نهضت امام خمینی(ره) صفحه ۳۸۲».

تکثیر نوار و چاپ و نشر بیانات و اعلامیه‌های امام:

چاپ سخنرانی‌ها و اعلامیه‌های امام خمینی(ره) و تکثیر و نشر آن در قم و تهران و دیگر شهرستان‌ها از طریق طلاب شهرستانی مقیم حوزه علمیه قم, به خصوص در مناسبت‌های تبلیغی ماه مبارک رمضان و محرم و صفر.

چاپ و تکثیر تراکت‌ها در حجره:‌

۶- چاپ و تکثیر تراکت‌ها و شعارها و گزیده‌هائی از بیانات امام خمینی(ره) در حجره مدرسه فیضیه به وسیله شیشه و مرکب و استنسیل دستی و پخش آن در جلسات فیضیه و مسجد اعظم و غیره.

فعالیت در ماهنامه بعثت

تهیه اخبار و گزارش‌های نهضت و درج و چاپ و تکثیر آن در ماهنامه بعثت با همکاری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی, مرحوم حجت‌الاسلام علی حجتی کرمانی, حجت‌الاسلام دعائی, حجت‌الاسلام سید جعفر شبیری زنجانی, حجت‌الاسلام شیخ رضا شریفی گرگانی و حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی از دیگر فعالیت‌های این روحانی مبارز است که در کتاب بررسی و تحلیل از نهضت امام خمینی(ره) ص۶۲۳ به آن اشاره شده است.

ابلاغ پیام امام به مراجع تقلید در عراق:

از دیگر فعالیت‌های مبارزاتی وی سفر به عراق, از مرز قصرشیرین, به صورت قاچاق در سال ۱۳۴۱ به منظور زیارت اربعین و شرکت در مراسم سالگرد مرحوم والد خود بود که مأموریت رساندن سه نامه از طرف امام خمینی(ره) به مراجع تقلید حوزه علمیه نجف اشرف و کربلای معلی به منظور جلب همکاری آنان و ابلاغ پیام امام(ره) به مرحوم آیت‌الله سید محسن حکیم, مرحوم آیت‌الله سید ابوالقاسم خوئی, مرحوم آیت‌الله سید محمد شیرازی را برعهده داشت که در آن سفر اخبار نهضت اسلامی ایران به رهبری امام را با همکاری طلاب کربلائی در مطبوعات عراق و منعکس و به دیگر کشورهای اسلامی سرایت داد.

بازگشت از مأموریت عراق و توقیف و بازجوئی:

سال ۱۳۴۱ پس از انجام رسالت و مأموریتی که امام به وی محول کرده بودند از طریق مرز آبی آبادان و با عبور از شط‌العرب, وارد روستای قصوره و سپس شهر آبادان شد که در بین راه توسط مأمورین ژاندارمری آبادان مورد سوء ظن قرار گرفته مورد بازجوئی قرار گرفت و سپس از مشکلات فراوان وارد آبادان شده.

در شهربانی و ساواک قم:

استاد آل‌کاظمی در سال ۱۳۴۲ هجری شمسی پس از حادثه ۱۵خرداد و باز داشت امام(ره) به علت اقدام به چاپ اعلامیه مجلس دعای توسل از طریق اطلاعات شهربانی قم بازداشت شده, پس از چند بار بازجوئی بوسیله رئیس اطلاعات وقت قم سپس از تشکیل پرونده به ساواک قم اعزام و از آنجا همراه مأمورین ساواک به ساواک تهران معرفی شد پس از چند شبانه روز بازداشت محکوم به اقامت اجباری در تهران تحت نظر ساواک قرار می‌گیرد, که نام وی جزء بازداشت شدگان این ایام در کتاب نهضت تحلیلی امام آمده است: «صفحه ۸۴۲ ج۱ بررسی و تحلیلی از نهضت امام خمینی(ره)».

برهم زدن مجلس نیایش برای رفع خطر از شاه

در سال ۱۳۴۲به مناسبت ۱۵ بهمن سالروز رفع خطر از شاه در بیشتر مساجد و محلات کرمانشاه مجالسی برگزار شد, از جمله از طرف کلانتری بخش ۶ اعلامیه‌ای چاپ می‌کنند که از طرف اهالی مسجد ناصری به منظور رفع خطر از علیحضرت! مجلس نیایشی برگزار می‌شود, دعوتنامه برای استاندار و تمام مقامات استان ارسال شده بود.

حجت‌الاسلام آل‌کاظمی برای اقامه نماز ظهر وارد مسجد شد و با تعداد بسیاری میزو صندلی در گوشه مسجد مواجه شد, از خادم پرسید: مجلس ختمی هست؟ خادم گفت: نماز بخوان بعد از نماز خواهم گفت: خادم مسجد بعد از نماز اظهار داشت: شما کار نداشته باشید برای سلامتی شاه می‌خواهند مجلس بگیرند, اگر مخالفت کنید خطر است, وقتی متن اعلامیه‌ها را خواند نوشته شده بود این مجلس از طرف اهالی مسجد ناصری بر پا می‌شود,‌ به رئیس کلانتری گفت: شما چرا از طرف اهالی مسجد ناصری اعلامیه‌ای داده‌اید؟ اعلام می‌کردید از طرف کلانتری مجلس گرفته می‌شود, آنهم نه در مسجد بلکه در همان مکان کلانتری.

رئیس کلانتری گفت: دستور رئیس شهربانی است, به صلاح شما هم نیست اعتراض کنید, وی بلافاصله به شهربانی رفته مخالفت خود را با برپائی این مجلس اعلام می‌کند, رئیس شهربانی می‌گوید: دولت قدرت دارد و ما این مجلس را حتی با مخالفت شما خواهیم گرفت, وی اظهار می‌دارد پس اول مرا زندان کنید بعد مجلس بگیرند و گرنه من در جلسه پشت بلندگو اعلام خواهم کرد که: این مجلس ربطی به مردم نداشته و رئیس شهربانی آنرا برپا کرده است, رئیس شهربانی دید زندان کردن وی هم مسئله ساز خواهد شد, با عصبانیت به رئیس کلانتری تلفن کرد و گفت: چرا در این مسجد نیایش گرفتند فورا صندلی‌ها را ببرید جای دیگر, این شیخ خیلی ناراحت است!

پس از این موفقیت آل‌کاظمی پله‌های شهربانی را دو تا دو تا به سرعت پائین آمد و به مؤمنین مسجد و خادم مژده برهم زدن مجلس را داد و همگی دست به دست هم داده فورا صندلی‌ها را بیرون مسجد ریختند و یک قفل بزرگ هم از بیرون روی مسجد زدند و هر کس سراغ کار خودش رفت.

در زندان شهربانی کرمانشاه:

سال ۱۳۴۲ پس از قائله کاپیتولاسیون و تبعید امام(ره) وی بدلیل امضاء و چاپ و پخش اعلامیه شدید اللحن طلاب و فضلای خرم‌آبادی مقیم حوزه علمیه قم در کرمانشاه بازداشت شده پس از بازجوئی مفصل در ساواک این شهر به دادگاه ارتش تحویل داده شد, از آنجا پس از صدور قرار بازداشت به زندان شهربانی کرمانشاه برده می‌شوند که پس از دو ماه و نیم زندان آزاد می‌شود, در این زندان با ارشاد زندانیان موجب تحولاتی شده, زندانی‌ها به حمایت از امام با مخالفین امام درگیر و حوادث جالبی اتفاق می‌افتد.

در شهربانی و ساواک کرمانشاه:

در سال ۱۳۴۵ پس از ایراد یک سخنرانی تند در مسجد ناصری کرمانشاه و بیان مفاسد رژیم ستم شاهی و انتقاد از رشوه‌خواری کلانتری و مأمورین شهربانی, توسط مأمورین با دستبند به ساواک این شهرستان اعزام و پس از بازجوئی و پاره‌ای تذکرات و تهدیدات رئیس ساواک به دلیل اختلافاتی که در آن برهه از زمان با شهربانی اظهار می‌دارد: می‌گوید قبول داریم شهربانی آلوده است و این پدر سوخته‌ها آبروی اعلیحضرت! را می‌برند و به خیالشان من نوکر پدرشان هستم, شما قول بده دیگر از این سخنرانی‌ها نکنی و بفرست یک نفر کاسب ضامن بیاید تا تو را با قید ضمانت آزاد کنیم.

دیدار امام در تبعیدگاه عراق و توقیف و بازجوئی در ساواک قصرشیرین به هنگام بازگشت:

سال ۱۳۴۴ که امام خمینی(ره) از ترکیه به عراق تبعید شد به منظور زیارت عتبات عالیات و دیدار با امام از طریق مرز خسروی به صورت قاچاق, شبانه و پس از برخورد با یک گروه سارق مسلح در نوار مرزی و فرار از چنگ آنان وارد عراق شده چند ماهی توفیق زیارت ائمه اطهار(ع) و دیدار امام(ره) و شرکت در کلاس‌های درس ایشان و اقامه نماز جماعت پشت سر ایشان در پشت بام مدرسه مرحوم آیت‌الله بروجردی را یافت, با گرفتن برگ عبور از سفارت ایران تحت الحفظ وارد مرز خسروی شده وی را تحویل ساواک قصر شیرین می‌دهند, که پس از یک بازجوئی مفصل و انگشت نگاری و گرفتن عکس و مشخصات و بازجوئی مفصل که باشد منظوری عراق رفته؟ و چه رابطه‌ای با امام داشته‌ای؟ با ارائه اسم و مشخصات و نشانی جعلی از این معرکه نیز جان سالم به در برده آزاد می‌شود.

افشاءگری مفاسد رژیم در آبدانان ایلام:

ایام عاشورای حسینی بود, یکی از بستگان آل‌کاظمی که خود روحانی و امام جماعت در آبدانان بود ایشان را برای برگزاری مراسم محرم و ایراد سخنرانی دعوت می‌کند, در این بخش از شهرستان ایلام سرهنگ کبیری به عنوان نماینده تحمیلی و کاندیدای دربار به مجلس شورا رفته همه جا وابستگان خود را به عنوان شهردار و بخشدار گماشته بود, از جمله در آبدانان کسی را شهردار کرده بود که با دلگرمی و حمایت وکیل درباری هر چه بودجه برای عمران و آبادانی آمده بود را حیف و میل کرده بود به طوری که مردم از دست او به شدت عصبانی بودند و لذا آل‌کاظمی سخنرانی‌هائی را در رابطه با اهمیت حفظ بیت المال و دقت‌های امام علی(ع) در امر بیت المال ایراد می‌کرد و از حیف و میل بودجه‌های عمرانی به شدت انتقاد می‌کرد, سرانجام باز هم به مناسبت رفع خطر از ذات مملوکانه! بهانه‌ای برای برپائی یک جلسه نیایش بدست شهردار و ژاندارمری آبدانان فراهم شد و شب ۱۱ محرم بود که در مسجد اعلام کردند فردا به مناسبت خطر از ذات مبارک! مجلس نیایشی برقرار است و حاج آقا کاظمی هم سخنرانی خواهند داشت, که یا ایشان مجبور به سخنرانی می‌شود که هدف آنها همین بود و یا ایشان از سخنرانی خودداری می‌کند که در این صورت بازداشت او حتمی خواهد بود, در چنین شرایطی در منزل مرحوم حجت‌الاسلام غضنفری میزبان تصمیم بر فرار شبانه از طریق کبیر کوه گرفته شد.

فردا در مسجد جلسه برگزار شد, شهردار و روسای ادارات حضور به هم رسانده, منتظر آمدن حاج آقا کاظمی شدند, حاج‌آقا دیر آمد فوراً دو نفر ژاندار می‌فرستند که حاج آقا را به اجبار به مسجد بیاورند‏, مأمورین که به منزل میزبان می‌روند, میزبان می‌گوید چون جلسات حاج آقا تمام شده بود, عجله داشتند و دیشب حرکت کردند و به طرف قم رفتند.

تصاویری از این مرحوم

دوران کودکی


مطالب مرتبط:

» شرح حال عالم ربانی حاج شیخ فرج‌الله کاظمی

» ورودی شهر نورآباد به نام مشهورترین شخصیت مذهبی دلفان مزین شد

» دلفان در مسیر حق کشی/ادعای جالب و کذب مسئولین و رسانه های کرمانشاه درباره آیت الله کاظمی

» آشنایی با شخصیت های دینی ، سیاسی و علمی شهرستان دلفان (اینجا)

 

۵۴ نظر

 1. هو الباقی
  خداون رحمتشون کنه

  • انا الله وانا الیه راجعون با نهایت تاسف وتاثر،رحلت جانسوز عالم ربانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی را به مردم شریف دلفان تسلیت عرض می نمایم.

 2. غلامی معاون فرمانداری دلفان

  انا ﷲ و انا الیه راجعون
  با نهایت تاسف و تاثر ، رحلت عالم ربانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی را به بیت معظم ایشان و مردم شریف دلفان تسلیت عرض می نمایم.
  از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان و همچنین مردم بزرگوار و نجیب دلفان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

  • در گذشت عالم ربانی حضرت حجت السلام حاج شیخ علی آل کاظمی به مردم ولایت مدار استان لرستان بخصوص مردم شریف دلفان تسلیت عرض میکنم واز خداوندمنان برای آن عزیز سفرکرد علو درجات و برای بازماندگان صبرجزیل خواستارم حسین خسروی

 3. محمد پیری مدیر عامل شرکت تعاونی کارگران ساختمانی

  در کمال تاسف با خبر شدیم عالم ربانی حضرت حجت الااسلام والمسلمین علی آل کاظمی دار فانی را وداع گفت.
  این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت کرده و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت مینمایم.

  • سلام
   روح این بزرگوار با روح صالحان محشور باد. انشاءالله
   استاد علی آل کاظمی محقق برجسته و نویسنده ای بنام بود. وی اولین دلفانی بود که مجوز انتشار مطبوعات در غرب کشور را کسب کرد.
   به یاد ماندنی ترین خاطره ای که از این عالم بزرگوار در ذهن مردم مانده است مربوط اسفندماه چهار سال پیش است.
   وی عاشق دلفان و دلفانی بود. دوره قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی ، ایشان وقتی متوجه ترفند شهرستان همسایه شد که قصد دارند به نفع (نماینده فعلی) کنار بکشند و تجمیع آراء در الشتر صورت خواهد گرفت ، لذا با صدور بیانیه ای به نفع دلفان از شرکت در انتخابات کناره گیری کرد و از رقیب دیرینه اش نیز خواست کنار بکشد و میدان را به جوان ترها بسپارد.
   اما متاسفانه دیدیم که حُب قدرت و اشتباهات محاسباتی این کاندید رقیب و همچنین سماجت سایر رقبای دلفانی برای ماندن در رقابت نتیجه ای جز شکست سنگین دلفان چیز دیگری در بر نداشت.
   کاندیداهای دلفان به سفارش این مرد بزرگ برای اجماع گوش نکردند و با چه آبرو ریزی از دور خارج شدند خصوصأ رقیب دیرینه این بزرگوار ، رقیبی که در این دوره نیز به هیچ صورتی مایل به کناره گیری نیست و حتی دست به جراحی شناسنامه نیز برده است تا قانون (ممنوعیت ۷۵ سال به بالا) را نیز دور بزند.
   خداوند عاقبت همه را ختم بخیر نماید.

 4. کامران ساروقی . نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان دلفان

  انالله و اناالیه راجعون
  نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی به نمایندگی از کشاورزان شهرستان دلفان ضایعه اسفناک رحلت عالم ربانی و مجاهد خستگی ناپذیر حضرت آیت الله علی آل کاظمی را تسلیت گفته و علو درجات رااز خداوند منان برای آن عزیز و صبر و شکیبایی را برای بازماندگان مسئلت مینماید.

 5. محسن رضایی محمدآبادی

  مشیت الهی بر این تعلق گرفته که بهار فرحناک زندگی را خزانی ماتمزده به انتظار بنشیند و این ، بارزترین تغییر فلسفه آفرینش در فرحنای بی کران هستی و یگانه راز جاودانگی اوست. در گذشت عالم ربانی، عالمی مجاهد، نماد پاکی و شرافت مرحوم حاج شیخ علی کاظمی را به مردم شریف دلفان و خاندان نجیبب آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال مغرفت، وبرای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 6. یوسفی اداره ورزش

  خبر تاسف بار وفات یار و دلسوز انقلاب همه را متاثر و ناراحت کرد به خانواده ایشان تسلیت و از خداوند منان برای ایشان علو درجات را مسئلت مینماییم.

 7. هادی زمانی شیخ آباد

  بازگشت همه به سوی اوست.

  رجعت عالم ربانی و یار مجاهد امام و رهبری،نماینده اسبق مردم شریف و فهیم سلسه و دلفان،حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی را به عموم هم استانی ها و مردم ولایی سلسه و دلفان و خصوصا بیت مکرم کاظمی و بستگان و علما،فضلا،اساتید دانشگاهی و حوزوی،مجامع سیاسی و فرهنگی استان لرستان تسلیت و تعزیت عرض می نماییم. روحش شاد و یادش گرامی.

  هادی زمانی شیخ آباد.

 8. شهاب هاشمیان نماینده تشکل کارگری آبفای شهری

  درگذشت عالم ربانی حضرت حجـت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی ال کاظمی رابه مردم ولایتمدار دلفان وهمچنین خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده وبرای ان روحانی جلیل القدر علو درجات وسیلان رحمات الهی راخواهان وخواستاریم .

 9. ضایعه اسفناک رحلت عالم ربانی و مجاهد خستگی ناپذیر حضرت آیت الله علی آل کاظمی را تسلیت گفته و علو درجات را از خداوند منان برای آن عزیز و صبر و شکیبایی را برای بازماندگان مسئلت مینمایم.

 10. بگذار تا بگریم چون ابردر بهاران کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

 11. احمد حسن زاده

  «کُلُ نًفسٍ ذائقۀ الموت» بدینوسیله رحلت این عالم وارسته، انسان خودساخته و چهره به نیک شناخته را به عموم مردم دلفان، بویژه خانواده آن بزرگمرد، خاندان کاظمی و جمیع طرفدارانی که در طول دوران رقابت های انتخاباتی اندیشه های او را مورد حمایت خود قرار داده اند، تسیلت عرض می نمائیم و از خداوند بزرگ برایش علو درجات، کثرت نعمات من حدائق الجنات خواستاریم. روحش شاد و یادش جاودان باد

 12. خدا وند رحمتش کند انشاله روحشان با بدر روشن ضمیرشان حضرت قطب العارفین ایت ا…شیخ فرج ا…محشور شود من هنگامی که این خبر را شنیدم از شدت ناراحتی بسیار گریه کردم ان هم به دو علت اولش پاک زیستی و مظلومیت ایشان ودوم اینکه افسوس این را باید خورد که در این شهر ما چنین شخصی نعمت بزرگی برایمان بود ولی ما همیشه به لحاظ تعصبات باندی طایفه ای وتقلید کور کورانه قدر این شخصت بزرگوار را ندانستیم ایشان سیاستشان عین دیانتشان بود در حق این بزرگوار بسیار جفا شد اما ایشان دریای گذشت و صداقت بودند اما ایشان با خداحافظی مظلومانه وبی سروصدایش در انتخابات قبلی بسیاری چیزها را به ما فهماندند دریغا ای دریغا از ما انسانهای غافل

 13. محمدامیر صفری

  درغم از دست دادن عزیزان به سوگ نشستن صبری می خواهد عظیم. ضایعه بزرگ از دست دادن این عالم ربانی را به مردم شریف و قدردادن شهرستان دلفان و سلسله تسلیت گفته و آرزومندیم این دیار بازهم شاهد فرزندان بزرگی چون ایشان باشد.

 14. نوری از صنعت مس

  بسمه تعالی
  انا لله وانا الیه راجعون
  درگذشت عالم ربانی،استاد جلیل القدر،مرد تقوا و زهد و پارسایی مرحوم معفور حاج شیخ علی آل کاظمی را به عموم مردم شریف دلفان ،روحانیت معزز،بویژه بیت مکرم ایشان و خانواده های محترم و شریف کاظمی تسلیت عرض مینمایم.
  روح این مرد خدایی و استاد وارسته علوم اسلامی و قرآنی با پیامبر رحمت محشور باد.
  با احترام
  محمد امین نوری
  مجتمع مس سونگون
  تبریز

 15. بسم الله الرحمن الرحیم

  انا لله و انا الیه راجعون

  رحلت عالم ربانی، حضرت حجت السلام حاج شیخ علی آل کاظمی موجب تأثر فراوان گردید.

  آن مجتهد عالی مقام و فرهیخته، با اندیشه عمیق الهی و قلبی آکنده از عشق به اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، همواره از مبلغان و مروّجان حقیقی اسلام بودند. یقیناً میراث معرفتی و سلوک معنوی ایشان به عنوان یادگاری گرانقدر و آگاهی بخش برای همیشه، به مثابه چراغ هدایتی در مسیر اعتلای ارزش های الهی جاودانه خواهد ماند.
  این ضایعه تألم بار را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حوزه های علمیه، مردم متدین شهرستان دلفان و بویژه بیت مکرّم ایشان تسلیت عرض نموده ضمن آرزوی صبر، اجر و سلامتی برای بازماندگان معزز، علو درجات آن فقید سعید را از درگاه خداوند بزرگ مسألت می نمایم.

 16. حمیدرضانوری رئیس انجمن حمایت استان لرستان

  کل من علیهافان ویبقی وجه ربک
  ازشماردوچشم یک تن کم وزشمارخرد هزاران بیش
  درگذشت عالم عامل وفقیه وارسته حضرت حجه الاسلام علی ال کاظمی ازخدمتگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی وازافتخارات مردم دلفان موجب تاثرخاطرگردید،ضمن تسلیت به خدمت خانواده معززو مردم شریف وقدرشناس دلفان ازدرگاه خداوندمنان برایشان رحمت واسعه طلب مینمایم.

 17. سید حمید حسینی

  درگذشت این عالم ربانی را به بیت معظم ایشان ، مردم عزیز دلفان و جامعه روحانیت تسلیت گفته و برای بازماندگان از درگاه احدیت صبر جزیل خواهانیم
  روحش شاد و یادش گرامیباد .
  خداوند این بزرگوار را در جوار شهدا محشور گرداند .

 18. باسلام و عرض تسلیت به مناسبت درگذشت عالم بزرگوار و اندیشمند جناب حجت الاسلام حاج علی آل کاظمی جناب صادقی همه پیام تسلیت نوشتن ودر غم رحلت این عالم وارسته همه دلفان ناراحت و غمناک هستن شما حرف از بحث دیگه ای میزنی جناب صادقی هر سخن جایی و هرنکنه مکانی دارد این بخش مکان مناسبی واسه تخریب و توهین به افراد نبود

 19. اتحادیه شرکتهای تعاونی روستائی شهرستان دلفان

  انالله و انا الیه راجعون
  ارتحال عالم ربانی حضرت حجت الاسلام حاج شیخ علی آل کاظمی را به بیت معظم له و مردم شریف شهرستان دلفان تسلیت میگوییم.

 20. علی میرزایی

  انا لله وانا الیه راجعون برای آن فقید عالم ازدرگاه ایزد منان علو درجات خواهانیم

 21. علی باقری (فرماندار سابق دلفان)

  کُلُ نًفسٍ ذائقۀ الموت
  درگذشت عالم ربانی ، اندیشمند صالح ، فقیه و محقق توانا ، مرد اخلاق و انسانیت حجت الاسلام حاج شیخ علی آل کاظمی مایه تاسف و تاثر گردید.
  بدون تردید ایشان یکی از شخصیت های بزرگ و افتخارات لرستان به ویژه مردم دلفان به شمار می رود.
  صداقت و دلسوزی ، علم و دانش و تلاش برای پیشرفت و ایجاد اشتغال برای جوانان و رفاه جامعه و سیاست همراه با عقلانیت و انسانیت از اوصاف بارز آن بزرگوار بود.
  ابعاد شخصیتی آن استاد فرزانه الگوی مناسبی برای کسانی است که نیک نامی را هدف اساسی خدمت به خلق الله می دانند.
  این جانب این ضایعه بزرگ را به همه ارادتمندان ایشان و مردم خوب شهرستان دلفان به ویژه بیت مکرم ایشان تسلیت عرض می نمایم.

 22. اتحادیه صنف طلا فروشان شهرستان دلفان

  درگذشت عالم ربانی،استاد جلیل القدر،مرد تقوا و زهد و پارسایی مرحوم مغفور حاج شیخ علی آل کاظمی را به عموم مردم شریف دلفان ،روحانیت معزز،بویژه بیت مکرم ایشان و خانواده های محترم و شریف کاظمی تسلیت عرض مینمایم.

 23. فضل اله روحانی

  ارتحال جانسوز اسوه زهد وتقوا اندیشمند فرهیخته مرحوم حاج شیخ علی آل کاظمی یادگار مرجع عالیقدر جهان تشیع مرحوم ایت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی موموندی را به خانواده محترمشان و احاد مردم ولایت مدار شهرستان دلفان تسلیت عرض نموده و برای آن فقید سعید علو درجات وبرای بازماندگان صبر وشکیبایی مسئلت دارم

 24. امین وشنی مدیر وبسایت پاک دستان دلفان

  کل من علیها فان فابقی وجه ربک الذوالجلال و الکرام خداوند روح این بزرگوار را شهدای خاندان کاظمی قرین و همنشین گرداند

 25. علی رستمیان

  انالله و انا علیه راجعون
  «یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیبه مرضیه»
  ارتحال عالم فرزانه، مولف، محقق و پژوهشگربرجسته حوزه و دانشگاه، حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی فرزند صالح مرجع عالیقددر و عالم ربانی حضرت آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی موموندی(ره)، مایه تاسف و تاثر قلبی شد.
  اینجانب ضایعه فقدان این عالم اخلاق و پارسایی را به محضر قطب عالم آفرینش حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه، روحانیت معزز، اهالی محترم شهرستان های سلسله و دلفان و خانواده محترمشان تسلیت و از خدای رحمان برای آن عزیز سفرکرده علو درجات و برای بازماندگان داغدارش صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.
  علی رستمیان

 26. .انا الله وانا الیه راجعون.
  باشد که بزرگان نامی نیک می نهند و رخت بر می بندند. سرافرازی از ان فرا دستان است وبس.

  حاج شیخ علی آل کاظمی با غلبه بر نفس خویش موقعیت های فراوان شخصی خود را فدای مشکلات و دغدغه های مردم فهیم دلفان کرده اند.

  روح پر نصرت ایشان با ارواح ابوی گرانقدرشان نزد خداوند متعال منور و مشهور باد.
  هادی زمانی شیخ آباد

  • بنده هم این ضایعه ی اسف بار را تسلیت می گویم.
   جناب آقای زمانی عزیز ، نوشتید روح پر نصرت ایشان با ارواح ابوی گرانقدرشان نزد خداوند متعال منور و مشهور باد.
   ارواح جمع روح است. ابوی گرانقدر ایشان چند تا روح داشته نوشتید ارواح

 27. سامان عزیز ی عزیز ابادی

  خدا روحش را شاد کند

 28. نظریان (مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دلفان)

  می رود ازفراق توخون دل ازدو دیده ام دجله‌ به‌ دجله یم به‌ یم چشمه‌ به‌ چشمه جو به جو

  درگذشت عالم ربانی، مجاهد خستگی ناپذیر و انسانی به تمام معنا، حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی کاظمی (فرزند برومند حضرت آیت الله العظمی شیخ فرج الله کاظمی ره) ما را در اندوهی وصف ناپذیر فرو برد و فراق آن انسان وارسته و مرد خدا بر دوشمان سایه ی سنگین اندوه افکند. اینجانب این ضایعه ی اسفناک را خدمت خانواده ی محترمشان تسلیت گفته و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

  علی باقر نظریان
  مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دلفان

 29. دارايي زاده

  خداوند تمامی روحانیون و علمای اسلام را و همینطور عالم فرزانه حاج شیخ علی آل کاظمی را رحمت کند .از شنیدن این خبر ناراحت شدم و درگذشت این عالم ربانی را به خانواده ایشان و تمامی مردم دلسوز نورآباد و سلسله تسلیت عرض میکنم.روحش شاد و قرین رحمت الهی باد.

 30. اداره ورزش و جوانان شهرستان دلفان

  انا لله وانا الیه راجعون برای آن عالم بزرگوار ازدرگاه ایزد منان علو درجات را خواهانیم . ضایعه فقدان این عالم اخلاق و پارسا را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه، روحانییون، و مردم محترم شهرهای دلفان و الشترو خانواده محترمشان تسلیت و از خدای مهربان برای آن عزیز سفرکرده طلب رحمت مینماییم و برای خانواده داغدارش صبر جزیل را خواهانیم…جایشان بهشت برین باد ان شاالله…

 31. یک بار خدمت آن فقید بزرگوارجهت یک طرح ابتکاری در خانه صنعتگران ایران رسیدم ایشان چنان با ذوق و انگیزه طرح رو اتاق به اتاق به همکارانشون نشون میداد که من خجالتزده و شکه شدم، اما در جواب میگفت برای من این کار دو لذت داره یکی اینکه به دوستانم استعداد دلفان رو نشون بدم دوم خدمت هدفمند به دلفان

 32. خدا رحمتش کنه. دوستانی که در دیدگاهشون به رقبای این عزیز از دست رفته توهین کردن بهتر نیست مرگ ایشان برایشان درس شود که تهمت نزنند و قضاوت نکنند. دنیا ارزش حرص خوردن و داشتن تعصبات بیجا را ندارد. مردم دلفان به خود بیاییم

 33. رییس هیئت بدمینتون شهرستان دلفان

  ” کل نفس ذائقه الموت ”
  درگذشت دانشمند وارسته حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی کاظمی را به خانواده ی محترم و مردم شریف دلفان تسلیت گفته و از خداوند منان علو درجات برای ایشان و صبر جزیل برای بازماندگان خواستاریم.

  نظریان
  رییس هیئت بدمینتون شهرستان دلفان

 34. سیدعلی نوربخش

  بازگشت همه بسوی اوست
  ضایعه مولمه ارتحال مرحوم حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی آل کاظمی رحمت الله علیه که سالیان پر برکت عمر شریفشان در اکتساب علم ، تقوا ، خدمت به اسلام ، انقلاب و مکتب امام صادق (ع) و ملت شریف لرستان صرف شد، مصیبتی جانفرساست.
  امروز استان لرستان خصوصأ مردم غیرتمند دلفان با فقدان این عالم عالیقدر در ماتم یکی از شایستگان خود رخت عزا پوشید.
  ایشان یکی از یاران صدیق این انقلاب و سرچشمه خیر و برکت برای نظام بودند و در طول سالیان متمادی خدمتشان در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی و امامت جمعه ، همچون پدر بزرگوارشان منشأ برکات ارزنده ای به مکتب اسلام و ترویج علوم آل محمد (ص) گردید که آثار آن قطعأ به عنوان باقیات صالحات موجبات تعالی روز افزون روح بلند آن عالم وارسته خواهد بود.
  اینجانب این مصیبت جانکاه را به حضرت ولی عصر (عج) ، مقام معظم رهبری ، مردم دیندار ایران اسلامی ، حوزه های علمیه و همچنین به بیت مکرم و داغدار ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت می نمایم روح آن عزیز را در درجات رفیع مقام قریش جای داده و بر بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرمایند.
  سیدعلی نوربخش

 35. سهراب چراغی

  وداع باپیکر پاک ایشان درجمع باشکوه مردم ولایتمدار دلفان نشان از خاطرات نیک این دیار با ان مرحوم بزرگوار بود ،برای بازماندگان صبرو شکیبایی وبرای ان مرحوم علو درجات ازدرگاه حق تعالی خواهانیم.

 36. انالله و انا الیه راجعون

  ضایعه ارتحال عالم جلیل القدرحضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی موجب تاسف ، تاثر و اندوه فراوان گردید.

  درگذشت آن عالم وارسته و اسوه زهد ثلمه ای بزرگ بود، او همواره مخلصانه از ابتدای نهضت اسلامی در خدمت امام (ره) ، انقلاب و رهبری بودند و در این راه لحظه ای دریغ ننمودند. یاد و خاطره ایشان همواره در ذهن مردم شریف و فهیم استان بویژه شهرستان های دلفان و سلسله ماندگار خواهد بود.

  این ضایعه بزرگ را به بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن عالم متقی علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.

 37. آفرین بر مردم شریف دلفان به خاطر داشتن چنین بزرگانی و به خاطر ارج نهادن به مقام عالمان بزرگ دینی، اینجانب نیز به نوبه خود رحلت این عالم ربانی را به خانواده های محترم کاظمی و مردم شریف دلفان تسلیت عرض می کنم و باید عرض کنم که مراسم باشکوهی امروز در شهرستان پاکدشت برای وداع با پیکر پاک ایشان با حضور سران کشوری و لشکری و بزرگان این شهرستان برگزار خواهد شد.

 38. محمد مهدی روشن

  بسمه تعالی
  عن ابی عبدالله علیه السلام – اذا مات المومن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمۀ لا یسدها شیئ
  خبر در گذشت عالم ربانی ، نویسنده توانا حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی آل کاظم را به بیت علم و شریف آل کاظمی تسلیت عرض می کنم دیروز در نورآباد حضور همه جانبه مردم علاقه مند به بیت علم و دانش خارج از جریانهای سیاسی و در کنار هم به یاد فرموده رسول اکرم صلی الله و ال وسلم افتادم که فرمود حیاتی خیر لکم و مماتی خیر لکم مصداق همین حدیث است که زندگی شریف این عالم ربانی برای مردم خیر بود و مرگش هم خیر که این وحدت در بین جامعه گرچه کوتاه بود ولی زیبا بود روحش شاد . . . .
  رابط دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان لرستان
  محمد مهدی روشن

 39. بازگشت همه به سوی اوست
  حضرت امام علی(ع) می فرمایند: هرگاه عالمی بمیرد رخنه ای که تا روز قیامت هیچ چیزی آن را جبران نمیکند در اسلام به وجود می آید.
  ضایعه اسفناک ارتحال ملکوتی عالم ربانی ،نویسنده و پژوهشگر فرهیخته مرحوم حجت الا اسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی (ره) را به محضر امام عصر (عج) و مقام معظم رهبری ، جامعه روحانیت ، ملت شریف ایران اسلامی علی الخصوص مردم فهیم استان لرستان و خصوصا مردم قدرشناس و شهید پرور دلفان تسلیت و تعزیت عرض مینمایم .روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

 40. حاج عباس حسنوند

  انالله و انا الیه راجعون
  نام نیکو گر بماند ز آدمی به کز او ماند سرای زرنگار
  نه تنها مردم شریف سلسله و دلفان بلکه عموم مردم لرستان و دیگر استان های غرب کشور ،این روزها در غم از دست دادن بزرگ مردی از تبار علمای اعلام،عالمی اندیشمند و فقیهی ارجمند فرو رفته اند .مرحوم حجت الاسلام حاج شیخ علی آل کاظمی فرزند خلف مرحوم آیت الله حاج شیخ فرج الله کاظمی شخصیت بزرگواری که علاوه بر سابقه ی درخشان مبارزاتی علیه حکومت ستم شاهی ، بخش اعظم عمر شریفش را در محضر آیات عظام از جمله آیت الله فاضل لنکرانی ، ایت الله مرعشی نجفی، آیت الله گلپایگانی و ……….. به کسب فیض پرداخت و علوم دینی و معارف اسلامی و فقه و حقوق و ادبیات آموخت ،حاصل این مجاهدت و مداومت ،شخصیتی خستگی ناپذیر بوده که مایه خیر و برکت بسیار و آثار و تالیفاتی متعدد و ماندگار است که برای همیشه از ایشان به یادگار خواهد ماند و نام نیک و ذکر خیر ایشان را ورد زبان ایندگان خواهد نمود ، اینجانب بر خود لازم می دانم رحلت این عالم جلیل القدر را از عمق وجود به همه ارادتمندان و دوستداران ایشان و هم استانی های عزیز به ویژه مردم شریف سلسله و دلفان تسلیت و تعزیت عرض نمایم و برای روح بلند شان از درگاه خداوند علو درجات ارزو نمایم.
  دکتر حاج عباس حسنوند

 41. ابوالقاسم قاسم پور

  رحلت جانسوز فَقِیه ، مفسر ، محقق، نویسنده و دانشمند بزرگ حوزه و دانشگاه حجه الاسلام حاج شیخ علی آل کاظمی را به تمام أهالی ادب و قلم و دانش تسلیت عرض میکنم
  هم او که باید قرن ها در محضرش درس ادب و انسانیت و آزادگی ، صداقت و سادگی و بی ریایی ، صبوری ، شکیبایی و بردباری ،
  تقوی و خودشناسی و خداشناسی گرفت…
  هم او که رزمنده جبهه های جنگ هم بود
  دوشادوش رزمندگان در مقطع خاص برای سرکوب طمع ورزان به این آب و خاک سلاح برداشت و با دشمن جنگید ،
  هم او که برای مبارزه با کج اندیشی ها و کج روی ها ، کج فهمی ها و خرافه پرستی ها و آگاهی دادن به من و تو و ما و شما ثانیه های عمرش را صرف تدوین و تالیف مقالات و کتابهای متعدد حماسی رمان ، ترجمه ، تفسیر و تحلیل رخدادهای گوناگون کرد …
  هم او که درد هم نوایی با دردمندان دیارش او را برای زدودن آثار فقر و رنج و شکنج مردمش بِه حضور در عرصه ی سیاست نیز کشاند،
  شخصیتی بزرگ که طرح ها و برنامه ها و اخلاق و عرفان و پرستیژ سیاسی اش به نقل بزرگان خانه ملت هنوز در خانه ملت زبانزد است ،
  هم او که بسیاری از اهل سیاست قلم و زبانش را تاب نیاوردند،
  او که مظلومیتش را باید در مثنوی ها نوشت ، درد و رنج هایش را نیز …
  او که اولین بنز ضد گلوله اش را در بازار فروخت و حاصل فروشش را در راهسازی و پل سازی بخش هفت چشمه کاکاوند برای رفاه مردمانش هزینه کرد …
  او که خود در زندگی خصوصی اش هم سفره ی فقرا و بینوایان بود ،
  بر زرپرستان و مال اندوزان نیز خط بطلان کشید و مال پرستان را نیز هشداری به بزرگی بیداری …
  از تو هرچه بگوییم کم گفته ایم و هر چه بنویسیم نیز کم…
  ترا من چگونه بستایم که واژه ها در برابر تو زانو میزنند و عاجز از بیان صبوری تو در راه تمام پیچ و خم های زندگی هم کیش و هم دین و هم وطنانت…
  چگونه ات بخوانم ….
  چگونه ات بنویسم …
  چگونه ات بشناسم ؟!
  من که هیچ وقت ترا نشناختم ….
  روحش شاد و یادش گرامی باد

  • مولاکرم مرادیان

   با عرض سلام خدمت برادر عزیزم اقای قاسمپور ضمن عرض تسلیت به شما و خانواده محترمتان از زحمات بی دریغ و شبانه روزی شما در تمام مراسمات ( تشیع، تدفین، سوم وهفتم) تقدیر و تشکر میشود.

 42. یارالله شاهیوندی

  بنده هم به نوبه خودم درگذشت این مرد بزرگ وبااصل ونسب رابه خانواده محترم وبستگان وعلاقه مندان به آن عزیز سفرکرده تسلیت عرض مینمایم روحش شاد

 43. علي رضايي مدير كل بنياد ايرانشناسي استان لرستان

  ضایعه فقدان عالم دانشمند و فرزانه حضرت حجت السلام و المسلمین علی ال کاظمی را به مردم ایران زمین بویژه مردم خوب دلفان و هرسین و کرمانشاه تسلیت عرض می نمایم.

 44. حسین محمدیانی

  ما از اوییم درگذشت عالم ریانی حضرت ایت الله حاج شیخ علی آل کاظمی (ره)را به مردم شریف و غیور دلفان و خانواده داغدارشان تسلست می گویم .

 45. آزیتا رحمانی حیدر آبادی

  فسبحان الذی بیده ملکوت کل شیء و الیه ترجعون
  ارتحال ملکوتی عالم ربانی ،محقق، مفسر،اندیشمند ومبارز روحانی حضرت آیت الله حاج شیخ علی آل کاظمی (ره) را به محضر آقا امام زمان(عج) ،خانواده داغدارشان و مردم غیور و ولایت مدار دلفان تسلیت عرض می نمایم .

 46. دبیرستان معارف اسلامی صدرا

  انالله و انا الیه راجعون

  خبر ارتحال عالم ربانی و پژوهشگر اسلامی، حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی آل­ کاظمی رحمه الله علیه، باعث تاسف و تالم خاطر گردید.اکنون که حوزه های علمیه، مردم شریف لرستان، به خصوص شهرستان دلفان در سوگ فرزند برومند و خدمت گزار خود ماتم گرفته و به عزا نشسته اند و صاحبان مصیبت زانوی غم در بغل گرفته اند، بر خود لازم دیدیم به عنوان قطره ای ناچیز از دریای خروشان ملت، این ثلمه عظیم را به تمام سوگواران ، شاگردان ، ارادتمندان و به خصوص بیت معزم آل کاظمی تسلیت عرض نموده و بالاترین درجات الهی را برای آن عزیز سفرکرده از خداوند متعال مسئلت می نمایم.
  روحش شاد ویادش گرامی باد
  مدیریت ،کارکنان ودانش آموزان دبیرستان معارف اسلامی شهرستان دلفان

 47. ایرج فتحیان

  عارف بزرگ و بلند مرتبه مان فقید سعید حاج شیخ علی آل کاظمی ، عالمی فرزانه و دانشمندی وارسته بود که محبوبیتش در جامعه به قدری وسعت داشت که در روز تشییع پیکر مطهرش از تمام طوایف و اقشار مختلف حضور خود جوش داشتند و همگی خود را صاحب عزا می دانستند چون این فرزانه وارسته متعلق به قشر و طایفه خاصی نبود بلکه متعلق به جامعه ای بود که همه را داغ دار نمود و فقدانش عالم گیر بود.
  اگر خدایی نکرده قشر و طایفه خاص بخواهد آن را بنام خویش مصادره کند ، جفای بزرگی در حق عموم کرده اند که قطعأ روح پاک آن بزرگ اندیشمند و فاضل راضی به چنین عملی نخواهد بود.
  داغ هجرت همیشه در سینه دارم ای پیکر فرزانه ام. حلالت می کنم آن اندک کاری که برایت انجام دادم که سر شوق و ارادتم به وجود مبارک تان بود. روحت شاد و یادت همیشه گرامی…
  داغداری از خیل ارادتمندان در ماتم نشسته/ایرج فتحیان

 48. مولاکرم مرادیان

  انالله و انا الیه راجعون
  ارتحال عالم ربانی حضرت حجت الاسلام حاج شیخ علی آل کاظمی را به بیت معظم له و مردم شریف شهرستان دلفان تسلیت میگوییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.