سه شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

حاجی‌بابایی خبر داد؛ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تصویب موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا حاجی‌بابایی از تصویب همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در زمان بررسی پیشنهادات لایحه برنامه هفتم خبر داد و گفت: بر اساس تنفیذ مواد ۱۲ و ۳۰ برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم، دولت مکلف است بدهی‌های خود را به تأمین اجتماعی در طی برنامه هفتم پرداخت کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: با استهلاک بدهی‌های دولت ضمن ایجاد عدالت در حقوق و مزایای کارکنان تأمین اجتماعی اعم از شاغلین و بازنشستگان، باید همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز اجرایی شود. از طرفی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری حقی است اجتناب ناپذیر که وظیفه مجلس و دولت انقلابی است.

وی اظهار داشت: واقعیت آن است که در شرایط کنونی حال بازنشستگان خوب نیست و صرفاً فقط با شعار این مساله حل شدنی نیست.

حاجی بابایی با اظهار تأسف از به بن بست رسیدن نظام هماهنگ پرداخت، بیان کرد: دولت باید پیشنهاد خود را در مورد نظام هماهنگ عادلانه به صورت لایحه به مجلس ارائه کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به رویکرد عدالت محورانه دولت سیزدهم، تاکید کرد: برای توسعه عدالت اجتماعی و رفع مشکل کارکنان شاغل و بازنشسته، برنامه نظام پرداخت از وضعیت کنونی به سوی عدالت محوری هدایت خواهد شد تا بتوانیم شاهد عدالت در پرداختی‌ها باشیم. احساس تبعیض بیش از مشکلات معیشتی کارکنان دولت را رنج می‌دهد و این رویکرد درباره همسان‌سازی می‌تواند شادی و نشاط و امید آفرینی را که از تأکیدات مقام معظم رهبری است در میان کارکنان دولت و بازنشستگان جاری سازد.

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: جایگاه کارکنان دولت در جهش تولید و مهار تورم را نمی‌توان نادیده گرفت، با رضایت شغلی کارکنان شاغل و بازنشسته انگیزه آنها در انجام وظایف خطیر شغلی افزایش خواهد یافت و به یاری خدا شاهد تحقق اهداف پیش بینی شده در این حوزه خواهیم بود.Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *