آخرین خبرها

جوانان تحصیل‌کرده دلفان بیکار و بی‌کس

🔻دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر هفت چشمه کاکاوند به کارمند بازنشسته الشتری واگذار شد!

😞جوانان تحصیل‌کرده دلفان بیکار و بی‌کس

📨 #پیام‌شهروند

⁦✍️⁩ سلام لطفا بعنوان رسانه مردمی ؛ فریاد جوانان بیکار و بی‌کس دلفان باشید. در حالی که این همه جوان بیکار و تحصیلکرده داریم اما این روزها شاهد سرازیر شدن افراد زیادی از شهرستان همسایه و تصاحب مسئولیت ها و استخدام های گاه و بی گاه در ادارات دلفان هستیم.

تا جایی که حتی ؛ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر هفت چشمه کاکاوند نیز به کارمند بازنشسته الشتری بنام رحیم اسدالهی واگذار شد و جوانان ما فقط شاهد این اتفاقات ناخوشایند هستند و نمی‌توانند دم برآورند.

اینم بگم احتمالا خیلی زود ؛ آقای اسدالهی دفتر خدمات الکترونیکی قضایی شهر نورآباد را در اختیار خواهد گرفت!

جوانان تحصیل‌کرده دلفان بیکار و بی‌کس

 

📝#پی‌نوشت – متاسفانه در کشور ما قوانین فراوانی وجود دارد که نیاز به بازنگری و اصلاح دارند از جمله قوانین استخدامی و همچنین بکارگیری افراد در مشاغلی مانند دفاتر پیشخوان ؛ دفاتر ثبت اسناد و خیلی مسائل دیگر از جمله همین دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی مورد بحث ؛

چرا باید در قانون واگذاری اینگونه دفاتر شرایط بومی بودن متقاضیان در اولویت نباشد یا اگر در اولویت هست نادیده گرفته شود؟ چرا باید یک فردی که بازنشسته شده و دارای حقوق هست اجازه شرکت در آزمون و فرایند واگذاری را داشته باشد در حالی که صدها و حتی هزاران جوان تحصیلکرده و بیکار در همان منطقه حضور دارند؟ چرا شرط سنی به طور متناسب‌تری وجود ندارد که میدان را از افراد مسن‌تر و یا بازنشسته گرفته و در اختیار جوانان قرار دهد؟

باید گفت امثال جناب آقای اسدالهی شاید خارج از قواره و قانون هم عمل نکرده‌ و طبق ضوابط و شرایط در آزمون شرکت کرده‌ باشند ؛ در واقع این شرایط و قوانین هستند که باید اصلاح شوند تا میدان بیشتری در اختیار جوانان و همچنین نیروهای بومی هر منطقه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.