شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

جوابیه بیمارستان ابن سینا به انتقاد یک شهروند دلفانی

روابط عمومی بیمارستان ابن سینای شهرستان دلفان در خصوص انتقاد یک شهروند (اینجا) جوابیه‌ای به شرح ذیل صادر کرد:

– در اورژانس بیمارستان ابن سینا، ۳ پزشک بصورت همزمان مشغول ارائه خدمت می‌باشند؛ یک پزشک تحت عنوان طب اورژانس جهت خدمت‌رسانی به بیماران نیازمند خدمات اورژانسی از قبیل تصادفات، سکته‌ها، شکستگی‌ها، مسمومیت‌ها و ….؛ ۲ پزشک نیز در درمانگاه سرپایی جهت ارائه خدمت به بیماران سرپایی (سرماخوردگی، سردرد ،چربی خون و فشار خون خوش خیم و ….)

– طبیعتا مثل هر انسان عادی، پزشکان نیز نیازمند زمان استراحت، نماز و غذا خواهند بود که در برخی اوقات این احتمال وجود دارد که بجای ۳ پزشک، ۲ پزشک در حال ارائه خدمت باشند (در سایر بیمارستان‌ها و مراکز درمانیِ مشابه نیز شرایط به همین منوال می‌باشد). با توجه به استاندارد وزارت بهداشت، زمان انتظار برای بیماران غیر اورژانسی تا ۲ ساعت قابل قبول بوده که زمان انتظار برای این بیماران در بیمارستان ابن‌سینا به هیچ‌عنوان از ۳۰‌دقیقه تجاوز نکرده است.

– لازم به ذکر است که در حال حاضر با توجه به بروز پیک جدیدی از بیماری تنفسی (احتمالا کووید)، تعطیلات نوروزی، و عدم وجود مراکز درمانی دیگر (چه دولتی، چه خصوصی، چه تامین اجتماعی و چه نیروهای مسلح) در سطح شهرستان، به طبع بار مراجعه افزایش پیدا کرده و متعاقب آن نیز زمان انتظار نیز قدری بیشتر شده است.

– نکته‌ی دیگر محدود بودن تعداد پزشکان بیمارستان بوده که تحمیل کشیک بیشتر بر همین معدود پزشکان نیز نه قانونی خواهد بود و نه مقدور.

– در ارتباط با محدویت دارویی نیز باید عنوان کرد که این محدویت در سراسر کشور وجود داشته و هیچ ارتباطی با بیمارستان خاصی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *