سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

جلسه پیگیری مطالبات مطرح شده در خطبه های نماز جمعه دلفان در خصوص منابع آبی و کشاورزی این شهرستان برگزار شد

در پی مطالبات مطرح شده توسط امام جمعه شهرستان دلفان در خطبه های نماز جمعه هفته قبل در بحث منابع آبی و کشاورزی این شهرستان صبح امروز سه شنبه ۲۱ دی ماه جلسه ای با حضور مسئولان ارشد استانی شرکت آب منطقه ای ، مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی لرستان و همچنین مسئولان شهرستان در دفتر امام جمعه نورآباد برگزار شد.

به گزارش نسیم دلفان حجه الاسلام والمسلمین خانی در این جلسه گفت :

🔻 با توجه به تنش آبی و بحران جهانی امروزه استفاده بهینه از منابع آبی بعنوان یکی از مهمترین مسائل روز دنیا ، بایستی مورد توجه باشد و به طور تخصصی با روحیه جهادی و انقلابی مد نظر مسئولان قرار گیرد.

🔻 رویکردها و راهکارهای متناسب با محوریت توسعه پایدار در زمینه منابع آب در شهرستان دلفان عملا مدیریت شود این منابع در دلفان فدای کم توجهی مسئولین امر قرارگرفته است.
🔻 منتظریم شورای حفاظت از منابع آب شهرستان تجربه تلخ سال های گذشته را در عدم مدیریت هدفمند آب جبران کنند.

🔻 در صورت توسعه کشت های گلخانه ای ، می توان برای اشتغال پایدار، مدیریت آب، رونق تولید و صادرات بیشتر بسترسازی کرد. ولی گویا در شهرستان دلفان قضیه بلعکس است.

🔻 انتظار داریم شرکت آب منطقه ای لرستان و امور آب شهرستان به جای مانع تراشی های بی مورد باکنترل و مدیریت آب های غیر مجاز ، زمینه آزادسازی آب های تخصیصی را به سرمایه گذاران جهت تاسیس سازه های گلخانه مانند شهرستان های کوهدشت، الیگودرز یا دیگر شهرستانهای همجوار فراهم کنند.

در این جلسه، مسأله شهرک گلخانه ای منطقه چواری شهرستان دلفان که چند سالی است با هزینه بالائی از بیت المال در حال فرسوده شدن است و نیاز است مسأله اجتماعی آن حل و فصل شود با حضور تعدادی از مردم آن منطقه مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه مدیر عامل و معاون توسعه شرکت آب منطقه ای استان لرستان ، مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی لرستان ، فرماندار دلفان ، مسئولان امور آب این شهرستان ، مسئولان جهاد کشاورزی و جمعی دیگر از مسئولان امر حضور داشتند که وعده هایی برای پیگیری امور مطرح شده داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *