یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲

جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع طبیعی و پیشگیری از وقوع جرم در دلفان

جلسه مشترک شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی و همچنین شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان دلفان به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

نسیم دلفان – فرماندار دلفان در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی عنوان کرد: حفظ و صیانت از جنگل ها و عرصه ملی وظیفه همه است و بر همکاری دستگاه های اجرایی با اداره منابع طبیعی با توجه به ناکافی بودن امکانات و تجهیزات آنها تاکید کرد.

اصغر قهرمانی افزود: تهیه ذغال توسط افراد ناشناس و صادرات آن به سایر شهرستانهای همجوار به واسطه دلالان برای ما قابل پذیرش نخواهد بود و از دستگاه قضا می‌خواهیم همکاری لازم را با منابع طبیعی جهت شناسایی و برخورد با این افراد را داشته باشند و از این عمل غیر قانونی جلوگیری شود.

وی اظهار داشت : استفاده از چاه‌های غیر مجاز در شهرستان ممنون است و در این راستا نیز امور آب، جهاد کشاورزی و اداره برق با همکاری همدیگر جهت جلوگیری از استفاده غیر مجاز از منابع آب و چاه های غیر مجاز اقدامات لازم را بعمل آورند تا با خاطیان برخورد شود.

فرماندار دلفان اضافه کرد: منابع طبیعی با همکاری جهاد و محیط زیست از هرگونه کشت غیر مجاز حتی در مناطق صعب العبور جلوگیری بعمل آورد، طبیعت میراثی است که باید برای آیندگان جا بگذاریم حفاظت از آن وظیفه ذاتی و انسانی ماست، عاملین تخریب منابع طبیعی و اراضی ملی را نباید به حال خود رها کرد.

? احداث پاسگاه حفاظتی منابع طبیعی در بخش کاکاوند ضروری است

رئیس دادگستری دلفان نیز در این جلسه با اشاره مساحت ۱۸۰ هزار هکتاری جنگل و مراتع شهرستان دلفان و موقعیت ارتباطی آن خواستار تخصیص امکانات و تجهیزات مورد نیاز به اداره منابع طبیعی دلفان برای افزایش پوشش و حفاظت از عرصه های ملی در منطقه شد.

فردین عسگر زاده افزود: بخش مهمی از جنگل‌های دلفان در بخش کاکاوند واقع شده که ساخت و تاسیس پاسگاه حفاظتی منابع طبیعی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *