پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان با حضور مدیرکل استان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل و معاون کتابخانه های عمومی استان لرستان و سایر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

نسیم دلفان – اصغر قهرمانی در این جلسه گفت: باتوجه به اینکه شهرستان دلفان دارای روستاهای زیادی است باید از لحاظ کتابخانه بصورت ویژه مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه تاکنون اینگونه نبوده به طوری که هنوز کتابخانه دوم در این شهرستان احداث نشده است.

فرماندار دلفان افزود: دلفان دارای تنها یک کتابخانه عمومی است که آن هم از لحاظ بافت ساختمانی فرسوده می باشد و حتی امکان تخریب این ساختمان برای ما امکان پذیر نیست زیرا در این صورت شهرستان فاقد کتابخانه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جامعه هر روز با پیشرفت روبروست بیان داشت: کتابخانه ها باید متناسب با پیشرفت جامعه و مناسب سنین مختلف بروزرسانی گردند تا خوراک ذهن مردم و جوانان امروزی تامین شود.

مدیرکل کتابخانه های استان نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن سی امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و برنامه ریزی برای برگزاری برنامه های فرهنگی انتظار میرود سایر دستگاه های اجرایی در برگزاری این برنامه ها یاریگر کتابخانه های عمومی باشند.

این مسئول همچنین افزود: هفته کتاب و کتابخوانی از روز شنبه مورخ ۲۱ آبان ماه به مدت یک هفته در شهرستان دلفان با برنامه های متنوع برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *