شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲

جزییات معافیت مشمولان غایب و غیر غایب دارای ۳ فرزند و بیشتر

 

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان لرستان گفت : با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری و به استناد ابلاغیه صادره از ستاد کل نیرو های مسلح، دستورالعمل اجرایی معافیت خدمت وظیفه عمومی و کسر خدمت مشمولان و کارکنان وظیفه غایب و غیر غایب در حال خدمت که دارای ۳ فرزند و یا بیشتر بوده به شرح ذیل ابلاغ شده است .

۱- مشمولان غایب و غیر غایبی که دارای ۴ فرزند و بالاتر باشند در شمول مقررات بوده و سن تقویمی آنان اثری در بهره مندی معافیت ندارد.

۲- مشمولانی که دارای ۳ فرزند و سن آنان حداقل ۴۰ سال باشداز انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می شوند.

۳- مشمولان دارای شرایط معافیت عنایت رهبری (مدظله العالی) می بایست جهت ثبت درخواست، مدارک و مستندات لازم را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰)محل سکونت ارائه دهند.

۴- کارکنان وظیفه فراری در صورت داشتن شرایط معافیتف پس از معرفی خود به یگان خدمتی و مختومه شدن پرونده قضائی فرار آنان در مراجع قضائی می توانند از ادامه خدمت معاف شوند.

سرهنگ “مهدی صادقی” افزود: با توجه به محدودیت زمانی کلیه واجدین شرایط می بایست در اسرع وقت به دفاتر پلیس +۱۰ محل سکونت خود مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

این مقام انتظامی گفت: طی بررسی بعمل آمده توسط کارشناسان معاونت وظیفه عمومی استان لرستان تعدادی از متقاضیان معافیت رهبری که نسبت به تشکیل پرونده اقدام کرده اند دارای نقص پرونده ای بوده و جهت رفع نقص به معاونت وظیفه عمومی محل سکونت خود مراجعه نمایند.


 
Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *