دوشنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
آخرین خبرها

جزییاتی از تغییر در سفر آتی رییس جمهور به استان لرستان

سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان لرستان، به روز جمعه ۱۹ آذرماه ماه جاری موکول شد / وزیر جهاد کشاورزی مهمان شهرستان‌های دلفان و سلسله…

نسیم دلفان – حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به جابجایی در سفر آیت الله رئیسی به لرستان اظهار داشت: سفر رئیس جمهور و هیئت دولت که قرار بود پنجشنبه ۱۸ آذرماه به لرستان انجام شود به روز جمعه ۱۹ آذر ماه موکول شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان افزود: این سفر یک روزه بوده و تعدادی از وزرا و معاونین رئیس جمهور نیز در این سفر، آیت الله رئیسی را همراهی می‌کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: وزرا و معاونین رئیس جمهور به شهرستان استان لرستان می روند تا از نزدیک در جریان مشکلات قرار بگیرند.

وی بیان کرد: با هماهنگی و همدلی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و دیگر مسئولان لرستان، مشکلات و مطالبات مردم استان مشخص و اولویت بندی شده است که به رئیس جمهور و هیئت دولت ارائه شود تا با تصویب و تخصیص اعتبار ، گام های مهمی برای محرومیت زدایی، اشتغال آفرینی و توسعه استان لرستان برداشته شود.

برنامه‌های سفر رئیس جمهور به استان لرستان

زیویار استاندار لرستان پیش از این در مورد این سفر اظهار داشت: در سفر آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه به استان لرستان برنامه‌های متنوعی گنجانده شده که شامل دیدار با اقشار مختلف مردمی، بازدید از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی و برگزاری جلسات خواهد بود.

وی افزود: برای سفر رئیس جمهور از یک ماه پیش سلسله جلساتی برگزار و نهاد ریاست جمهوری نیز در استانداری مستقر و دستگاه‌های مختلف اجرایی مشکلات را احصا کردند.

استاندار لرستان عنوان کرد: سفر رئیس‌ جمهور به استان لرستان فرصتی مغتنم برای پیگیری مطالبات مردمی است که با صرف ساعت‌ها کار کارشناسی و برنامه‌ریزی مناسب با هدف بهره‌برداری به نفع مردم استان انجام شده است.

وی بیان کرد: سدها و راه‌آهن استان در حوزه‌های نیرو و راه و شهرسازی را می‌توان به عنوان پروژه‌های مهم در سفر آتی رئیس جمهور به استان مطرح کرد.

زیویار گفت: مسائل و مشکلات ناشی از سیل پلدختر، واحدهای تولیدی نیمه تعطیل که هم تهدید و هم فرصت هستند چون برخی از آنها حدود ۷۰ یا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برخی از آنها تعطیل شده در حالی که میلیاردها تومان از اعتبار کشور صرف آنها شده و برخی هم رو به تعطیلی هستند و برخی پروژه‌های حوزه راه، آزادراه‌ها، راه‌آهن، سدهای در دست اقدام در دستور کار مطرح شدن قرار دارند.

وی تصریح کرد: موافقت ضمنی حدود ۷۰ درصد از این موضوعات کسب شده است.

زیویار گفت: سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مورد نیاز طرح‌ها را در قالب بودجه ۱۴۰۱ دنبال می‌کند اما در سفر رئیس جمهور بازدیدهای سرزده، دیدار با اقشار مردم، شورای اداری و مصاحبه و نشست خبری گنجانده شده است.

استاندار لرستان گفت: در موضوع سفر رئیس‌ جمهور و هیئت همراه به لرستان لازم است نگاه مسئولان مطالبه‌گرایانه، استانی و در راستای انتفاع تمام مردم استان باشد.

پیش از این قرار بود رئیس جمهور و هیئت دولت پنجشنبه ۱۱ آذرماه به لرستان سفر کنند که به دلیل همزمانی با جلسه بررسی بودجه لغو شد.

در جریان سفر هیات دولت به لرستان ؛ قرار است وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های دلفان و همچنین سلسله حضور یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *