چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱

جزئیات درگیری در کهمان سلسله؛ برخی مانع از اجرای حکم قلع و قمع شدند

صبح امروز، در جریان اجرای حکم قلع و قمع سازه‌های غیرمجاز منطقه دره تنگ کهمان شهرستان سلسله، درگیری میان اهالی منطقه و مجریان حکم صورت گرفت…

نسیم دلفان – به گزارش صدر اخبار، درگیری در کهمان سلسله در حالی صورت گرفت که برخی مانع از اجرای حکم قلع و قمع سازه‌های غیرمجاز در اراضی منابع طبیعی منطقه شدند.

بر اساس این گزارش، صبح امروز، درگیری در کهمان سلسله در حالی صورت گرفت که عومل منابع طبیعی در راستای اجرای دستور مقام قضایی مبنی بر قلع و قمع حصار و سازه‌های غیرمجاز احداثی در منطقه دره تنگ حضور یافتند اما، برخی مانع از اجرای این حکم شدند که این ممانعت، زمینه ورود نیروی انتظامی به موضوع را فراهم کرد.

گزارش‌ها حاکی است، برخی ذینفعان، با سلاح سرد و گرم مانع از اجرای قانون شدند که با ورود عوامل انتظامی، تجمع آنان متفرق و حکم صادره اجرا شد.

این در حالی است که درگیری میان متصرفین منابع طبیعی و عوامل انتظامی باعث شد تا پلیس اقدام به شلیک گلوله غیرجنگی «ساچمه‌ای» به سمت متصرفین مسلح کند.

چند تن از عوامل درگیری در کهمان سلسله مجروح و عده‌ای بازداشت شدند
بعضی گزارشات حکایت از آن دارد که در این درگیری، چند تن از متصرفین و عوامل درگیری مجروح و تعدادی نیز با دستور مقام قضایی بازداشت شده‌اند.

رئیس منابع طبیعی سلسله بازداشت شد
در همین رابطه، امیر نظرپور رئیس منابع طبیعی سلسله نیز با حکم دادستان شهرستان و به اتهام ترک فعل «عدم عمل به وظایف قانونی» بازداشت شده است.

پلیس در تعقیب عوامل متواری است
گفتنی است، با توجه به دستور صریح مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با زمین‌خواری، و تاکیدات رئیس قوه قضائیه در سنوات گذشته و در جریان سفر به لرستان، قلع و قمع سازه‌های غیرمجاز و رفع تصرف از اراضی منابع طبیعی در دستور کار دادگستری لرستان قرار گرفته که متاسفانه صبح امروز، حین اجرای حکم قلع و قمع تصرفات غیرقانونی منطقه دره تنگ کهمان شهرستان سلسله، برخی متصرفین با ایجاد اخلال در اجرای حکم، با نیروی انتظامی درگیر شدند که برخی از آنان دستگیر شدند و برخی دیگر نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.