شنبه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

جدیدترین اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین / مرزهای زمینی همچنان از سوی عراق بسته است

ستاد مرکزی اربعین حسینی در جدیدترین اطلاعیه خود، با اعلام اینکه مرزهای زمینی برای زوار اربعین حسینی با توجه به سیاست‌های دولت عراق همچنان بسته بوده ، از زائرین عزیز درخواست کرد به هیچ عنوان به سوی مرزهای زمینی حرکت نکنند.

نسیم دلفان – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این اطلاعیه آمده است:

۱ . پیرو اطلاعیه‌های قبلی درباره بسته بودن مرزهای زمینی مجددا به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند مرزهای زمینی برای زوار اربعین حسینی با توجه به سیاست‌های دولت عراق همچنان بسته بوده و امکان بازگشایی مرزها به هیچ وجه وجود ندارد و از زائرین عزیز درخواست می‌شود به هیچ عنوان به سوی مرزهای زمینی حرکت نکنند.

۲- متاسفانه به رغم اطلاعیه‌های قبلی تعدادی از هموطنان با تجمع در مناطق مرزی باعث بروز مشکلاتی برای مردم و بروز خطراتی برای خود شده اند. ضمن اینکه، سهمیه صدور ویزای ورود به عراق افزایش پیدا نکرده و کماکان مرزهای هوائی برای اعزام زائرین اربعین امسال، از سوی عراق تعیین شده است.

۳- با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی، امکان اعزام زائرین عزیز اربعین از این طریق میسر نیست و از آنجا که امکاناتی هم برای پذیرائی از زوار در این مبادی پیش بینی نشده است، لازم است هموطنان عزیز، تحت تأثیر خبرسازی های غیر موثق قرار نگرفته و مطلقاً از عزیمت به سوی مرزها اجتناب فرمایند.

▫️در ساعات گذشته اخبار غیردقیقی از بازگشایی مرز مهران برای ورود زمینی زوار اربعین از سوی دولت عراق و با دستور نخست وزیر این کشور منتشر شده بود. با توجه به اینکه بازگشت زائران از مرزهای زمینی مجاز بوده، دستور تسهیل خدمات و استقرار موکب‌های ایرانی در مرز مهران، نه به منظور خروج از کشور، بلکه برای پذیرایی از زواری است که به صورت زمینی از این مرز به کشور باز خواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *