پنجشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۱

جایگاه زنان در گفتمان انقلاب اسلامی، یک جایگاه فاخر و متعالی است

مشاور رئیس دانشگاه لرستان در امور بانوان گفت: نگاه انقلاب و مکتب امامین انقلاب اسلامی، گواه این است که جایگاه زنان ارزشمند و فاخر است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، میثاق حیدری، در کارگاه آموزشی «الگوی سوم زن در نگاه انقلاب اسلامی» که با حضور اعضای هیئت علمی و یاوران علمی زن دانشگاه لرستان، برگزار شد، برخی ویژگی‌های زنان از منظر الگوی سوم (اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی) را تشریح کرد.

وی اظهار کرد: جایگاه زنان در گفتمان انقلاب اسلامی، یک جایگاه فاخر و متعالی است.

حیدری عنوان کرد: نگاه انقلاب و مکتب امامین انقلاب اسلامی، گواه این است که جایگاه زنان ارزشمند و فاخر است.

مشاور رئیس دانشگاه لرستان در امور بانوان افزود: انقلاب اسلامی می‌گوید برای رسیدن به اهداف متعالی کمال، ما به یک انسان انقلابی نیاز داریم، انسان تراز انقلاب اسلامی، فارغ از اینکه مرد باشد یا زن، انسانی است که اگر همانگونه که اسلام تعریف کرده است به جامعه معرفی شود بسیاری از افراد، علاقه‌مند به این انسان خواهند شد و در آن مسیر حرکت می‌کنند.

وی افزود: انسان از منظر نگاه متعالی انقلاب اسلامی، انسان دنباله‌روی الگوی انسان غربی یا شرقی نیست، بلکه یک انسان توحیدی و خدامحور است.

حیدری عنوان کرد: در گفتمان متعالی انقلاب اسلامی و امامین انقلاب، الگوی زن، غرب یا شرق نیست، الگوی غربی زن، زنی است که انسانیت او تحت تأثیر هویت جنسیتی‌اش قرار دارد. زن شرقی هم الگو نیست؛ زیرا کارکردی که برای زن شرقی تعریف شده است فقط فرزندآوری است.

مشاور رئیس دانشگاه لرستان در امور بانوان تصریح کرد: براساس رهنمودهای امامین انقلاب اسلامی، زن تراز انقلاب اسلامی، زنی است عفیف، محجبه و شریف که مرکز تحولات عالم است، زن تراز انقلاب اسلامی براساس الگوی سوم زن، زنی است که فارغ از پوشش کامل یا ناقص، دارای ویژگی خودکنترلی است، همچنین محجبه و شریف است، شریف یعنی زن در گفتمان انقلاب اسلامی، دارای احترام و منزلت است.

وی بیان کرد: امروز شاهد هستیم حکومت‌هایی همچون عربستان سعودی از طریق تلویزیون اینترنشنال، برای زن ایرانی نسخه می‌پیجد در حالی که خودش، ساده‌ترین حقوق زنان را نقض و رعایت نمی‌کند، در الگوی زن غربی هم شاهد هستیم که آمار تجاوز، خیانت و خشونت نسبت به زنان، سر به فلک کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *