یکشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

جان باختن ۱۲ لرستانی به علت گازگرفتی

 

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان از جان باختن ۱۲ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن و گازگرفتگی طی ۹ ماهه امسال در استان خبر داد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری فارس ، محمدرضا فارسی نژاد صبح امروز در حاشیه جلسه با کارشناسان پزشکی قانونی لرستان، به خبرنگاران گفت: ۱۲ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO (مونوکسیدکربن/گازگرفتگی) طی امسال جان خود را از دست دادند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش واحد آمار این اداره کل، در ۹ ماهه سال ۴ نفر زن و ۸ نفر مرد بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گازگرفتگی) در استان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یا افزایشی نداشتیم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان توصیه کرد: هم وطنان عزیز از برودت هوای این روزها غافل نشوند و با رعایت نکات ایمنی و استفاده درست از وسایل گرمایشی خود نهایت دقت را داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار در این ایام سرد سال نباشیم.

جان باختن ۳۷۹ نفر بر اثر حوادث رانندگی

فارسی نژاد در ادامه از جان باختن ۳۷۹ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان طی ۹ ماهه امسال خبر داد.

وی افزود: بر اساس اطلاعات واحد آمار در ۹ ماهه امسال ۳۷۹ نفر به دلیل تصادفات در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۵۲ نفر در حوادث درون شهری، ۳۰۳ نفر در حوادث برون شهری و ۲۴ نفر نیز در جاده‌های روستایی ثبت شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان در ادامه با اشاره به آمار مصدومین ناشی از تصادفات در استان گفت: همچنین در ۹ ماهه امسال ۸ هزار و ۱۴۷ مورد معاینات مربوط به مصدومان تصادفات جرحی در مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده که از این تعداد ۵ هزار و ۷۶۹ نفر مرد و ۲ هزار و ۳۷۸ نفر زن بوده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کمتر از یک درصد (۰.۸درصد) افزایش یافته است.


 

» گزارش های داغ صفحه حوادث را در نسیم دلفان دنبال کنید (اینجا کلیک نمایید)

Skill
50%

یک نظر

  1. مصطفی کاظمی راد

    این آمار بنظر صحیح نیست چون فقط درشهرستان نورآباد دریک شب ۴زن ویک مرد که اعضای یک خانواده بودن باگازمونوکسید مسموم وفوت کردن یعنی ازاین تعداد دیگرهیچ زنی دراستان مسموم نشده درطول ۹ماه..چون مدیر کل پزشکی قانونی ابراز داشته که ۴زن و۸مرد یعنی ازکل استان فقط همین ۴زن که اون شب فوت کردن دیگه کسی طول ۹ماه فوت نکرده بعلت گازگرفتگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *