شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

جاده‌های لرستان لغزنده شد/ بازدید ۵۳۵ هزار و ۱۱۲ گردشگر از جاذبه‌های لرستان


مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با اشاره به بارش باران و لغزندگی جاده‌های این استان گفت: تردد در محورهای مواصلاتی برقرار است.

نسیم دلفان _ مرتضی شیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به وقوع بارندگی در سطح جاده‌های لرستان اظهار داشت: محورهای مواصلاتی این استان باز و تردد برقرار است.

وی با بیان اینکه مسافران نوروزی درصورت سفر به لرستان در تماس با ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌های این استان مطلع شوند، افزود: رانندگان در صورت تردد در محورهای کوهستانی زنجیر چرخ، تجهیزات ایمنی و لباس گرم همراه داشته باشند و سرعت ایمن را رعایت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: تردد ۵ میلیون و ۲۷ هزار و ۵۲۶ وسیله نقلیه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ۱۴۰۲ در محورهای مواصلاتی لرستان ثبت شده است.


وی بیان کرد: تردد نوروزی وسایل نقلیه توسط ۶۸ دوربین جاده‌ای ترددشمار برخط و ۷۹ دوربین ثبت تخلف موجود در جاده‌های لرستان ثبت شده است.

شیروانی با بیان اینکه تردد ۴ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۲۲۶ وسیله نقلیه سال گذشته در محورهای لرستان ثبت شده است، بیان کرد: تردد نوروزی وسایل نقلیه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون پنج درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان ابراز کرد: بیشترین تردد وسایل نقلیه در نهمین روز طرح نوروزی به‌ترتیب مربوط به سه‌راهی چالان‌چولان – دورود با ۴۷ هزار و ۲۱ خودرو و خرم‌آباد- تقاطع آزادراه خرم‌زال( چم‌انجیر) با ۲۷ هزار و ۳۵۲ خودرو است.

شیروانی اظهار داشت: محور خرم‌آباد-سه‌راهی چالان‌چولان با ۲۶ هزار و ۴۴۰ وسیله نقلیه و محور تقاطع آزادراه خرم‌زال- خرم‌آباد با ۲۱ هزار و ۱۸ وسیله نقلیه در رتبه‌های بعدی بیشترین تردد وسایل نقلیه در نهمین روز طرح نوروزی قرار دارد.

“بازدید ۵۳۵ هزار و ۱۱۲ گردشگر از جاذبه‌های لرستان”

عطا حسن‌پور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: تعداد ۵۳۵ هزار و ۱۱۲ گردشگر از ۱۶ اسفندماه تا پنجم فروردین از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و توریستی این استان بازدید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد ۱۱۶ هزار و ۶۷۸ نفر از جاذبه‌های تاریخی و ۲۲۹ هزار و ۴۱۰ نفر از جاذبه‌های طبیعی، بازدید کرده‌اند، افزود: همچنین تعداد ۸۱ هزار و ۵۸۱ نفر از موزه‌ها، ۲۶ هزار و ۶۵۰ نفر از دست‌سازها، ۷۹ هزار و ۷۶۴ نفر از جاذبه‌های مذهبی و ۱۰۲۹ نفر از جاذبه‌های تفریحی بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به پذیرش ۴۰ هزار و ۴۷۸ نفر در مراکز اقامتی این استان عنوان کرد: ۱۲ هزار و ۷۸۱ نفر در هتل‌ها، ۱۴۳۶ نفر در مجتمع‌های گردشگری، ۴ هزار و ۸۱۰ نفر در مهمان‌پذیرها، ۴ هزار و ۱۰۴ نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی و ۱۱۶ هزار و ۱۹ نفر در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری اقامت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۷۱۸ نفر روز گذشته در لرستان اقامت داشتند، بیان کرد:‌ ۹۳ هزار و ۲۴۳ نفر نیز از جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و مذهبی بازدید داشته‌اند.

حسن‌پور با اشاره به اینکه ۲۲ هتل با ظرفیت یک‌هزار و ۴۰۰ تخت در لرستان آماده خدمت به مسافران است، گفت: یک متل با ظرفیت ۵۰ تخت، ۱۳ مهمان‌پذیر با ظرفیت ۴۴۰ تخت، پنج مجتمع اقامتی با ظرفیت ۱۸۰ تخت، خانه‌های مسافر با ظرفیت ۲۰۰ نفر و همچنین هشت اقامتگاه بوم‌گردی مجوزدار با ظرفیت ۴۰۰ نفر نیز آماده میزبانی از مسافران نوروزی این استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با بیان اینکه ۱۶۵ مدرسه در سطح این استان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است، ابراز کرد: ظرفیت پذیرش و اسکان هشت هزار مسافر در نوروز ۱۴۰۲ ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه همچنین مراکز رفاهی ناحیه یک و ۲ خرم‌آباد، بروجرد، دورود، الیگودرز و ازنا برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته‌ شده است، افزود: در مجموع ۱۱۴ اتاق ویژه با ۳۸۰ تخت در اختیار مسافران قرار داده شده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان، در این استان بیش از ۵ هزار آثار تاریخی وجود دارد که تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ مورد از آن‎ها ثبت ملی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *