جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

ثبت بیش‌ از ۷۰۰۰ مورد ازدواج در لرستان

مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: طی شش ماهه ابتدایی سال جاری حدود ۷۷۰۰ مورد ازدواج در استان به ثبت رسیده است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، فریبرز امیری پرنیان در تشریح آمار وقایع حیاتی شش ماهه اول سال جاری، اظهار کرد: در این مدت ۷۷۰۰ مورد ازدواج در لرستان به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در مقابل در همین مدت ۱۹۶۹ مورد طلاق در سامانه‌های ثبت احوال به ثبت رسیده است.

این مسئول اظهار کرد: با همت و تلاش کارکنان در ادارات ثبت احوال سراسر استان موفق به صدور حدود ۵۰ هزار جلد شناسنامه اعم از نوزاد، تعویضی و المثنی افراد بزرگسال شدیم که پس از آن تحویل مردم داده شدند.

امیری پریان عنوان کرد: این حجم از کار مطمناً با همت و تلاش و وجدان کاری کارکنان در ادارات ثبت احوال لرستان و همچنین همکاران ما در بخش خصوصی از جمله دفاتر پیشخوان به عنوان بازوان کمکی ثبت احوال محقق شده است و ما قدردان این عزیزان هستیم.

مدیرکل ثبت احوال لرستان بیان کرد: هدف ما خدمت به مردم در کوتاه‌ترین زمان و سهولت در اجرای فرآیند کار است که بتوانیم رضایت مردم را در ادامه کار داشته باشیم.

این مسئول در رابطه با بیشترین نام‌های انتخاب شده توسط هم استانی‌های لرستانی، اظهار کرد: در میان موالید پسر به ترتیب نام‌های حسین، آراد، امیرعلی، آریا و امیرحسین بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

وی ادامه داد در میان موالید دختر نیز نام‌های رستا، فاطمه، آوا، هانا و آفرین بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

امیری پرنیان عنوان کرد: داشتن آمار دقیق از وقایع حیاتی در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور بسیار مهم است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان بیان کرد: آمار دقیق وقایع حیاتی در اختیار ثبت احوال است چراکه برای هر یک از وقایع یک سند رسمی صادر می‌شود و این آمار بسیار دقیق و حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *