شنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

تکمیل پارک بانوان خواسته اساسی بانوان دلفانی

تکمیل پارک بانوان شهر نورآباد مرکز شهرستان دلفان یکی از خواسته های اساسی بانوان در این شهرستان است…


نسیـــم دلفـان – در شهر ۶۰ هزار نفری نورآباد که بیش از نیمی از آن را بانوان تشکیل می دهند هیچگونه امکانات فرهنگی ، ورزشی و تفریحی مناسبی برای زنان وجود ندارد.
بانوان شهرستان دلفان برای گذران اوقات فراغت خود با مشکلات فراوانی مواجه اند که تنها امید آنان برای گذران اوقات فراغت خود بوستان بانوان شهر نورآباد که با گذشت سه سال هنوز به بهره برداری نرسیده است.
یک بانوی نورآبادی درباره ضرورت احداث پارک بانوان در این شهر به خبرنگار ایرنا گفت: زن رکن جامعه و خانواده است که اگر زمینه نشاط زن که رکن اصلی و اساسی خانواده است فراهم شود، این نشاط و سرزندگی در همه خانواده جریان می یابد.
فریده قاسمی تصریح کرد: وجود نشاط در خانواده سبب می شود که آن خانواده فکر، برنامه ریزی و عمل بهتری در جامعه داشته باشد.
یک جامعه شناس نیز می گوید: نیاز به تفریح و ورزش یکی از نیازهای ضروری انسان می باشد و تامین کننده بعد معنوی به شمار می رود متاسفانه بانوان ما نسبت به آقایان از امکانات تفریحی ، ورزشی و فرهنگی کمتری برخوردار هستند.
مریم رضایی می گوید : شهرستان ۱۵۰ هزار نفری دلفان فاقد امکانات تفریحی ، فرهنگی و ورزشی برای بانوان است و در سه دهه گذشته اقدام مناسبی برای تامین نیازهای فرهنگی و تفریحی بانوان دلفان اقدام مناسبی صورت نگرفته است.
معاون عمرانی شهرداری نورآباد می گوید : طرح بوستان بانوان نورآباد ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تاکنون پنج میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال برای آن هزینه شده است و هم اکنون طرح نیز در دست ساخت است.
هوشنگ نوری می افزاید : براساس نقشه طراحی شده و استانداردهای این طرح ارتفاع دیوارهای این پارک سه متر تعیین شده بود که دیوار کشی اطراف آن به پایان رسیده تا بانوان براحتی بتوانند فعالیت های تفریحی و ورزشی خود را انجام دهند.
وی ادامه داد : پارک بانوان دارای امکانات از قبیل پیست دوچرخه سواری ، اسکیت ، زمین بدمینتون و والیبال و فضای شهربازی کودکان می باشد و امکانات و تجهیزات دیگری نیز برای آن پیش بینی شده است.
شهردار نورآباد نیزدر این باره می گوید: ایجاد نشاط و شادابی در بین بانوان، توسعه ورزش های همگانی و ارتقای شاخص های سلامت در بین دختران و زنان از جمله اهداف راه اندازی پارک بانوان در این شهر است.
به گفته محمدحسین ستاری، طرح پارک بانوان نورآباد برای تکمیل به سه میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد .
وی ، روند ساخت این طرح را مطلوب عنوان کرد و افزود: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز سعی خواهیم کرد این طرح را حداکثر تا سه ماه آینده تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
گزارش : فاطمه بابایی


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

یک نظر

  1. نگهبان سابق پارک

    باسلام اگر پییمانکار این پارک غیربومی باشد یا بومی باشد وحقوق کارگران را بهموقه پرداخت کند مسلما قبل از فصل سرمای استخوان سوز به بهربرداری میرسد بعضی از کارگران این پارک به اداره شهرداری مراجعه میکردند که کارفرما یا پیمانکار آن اقایان … و… حقوق کارگران را چهارمایکبارپرداخت کرده اند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *