پنجشنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

تولید کنندگان لرستانی از طرح ویژه بانک کشاورزی بهره مند می شوند

مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان گفت: تولیدکنندگان بخش کشاورزی استان از طرح ویژه وصول مطالبات این بانک با هدف تامین منابع مالی بهره‌مند می‌شوند.

نسیم دلفان _ به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی لرستان علی جهانی میر اظهار کرد: این بانک همزمان با آغاز سال زراعی جدید به منظور حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی، تامین منابع مالی طرح های تولیدی و همچنین مساعدت با بدهکاران این بخش، طرح ویژه وصول مطالبات برای حمایت از تولید را اجرا می کند.

وی گفت: در قالب این طرح برای تامین سرمایه درگردش واحد های تولیدی، چنانچه مشتری نسبت به پرداخت و تسویه نقدی کامل بدهی خود که از محل منابع داخلی پرداخت شده است اقدام کند، به شرط اینکه دارای میانگین حساب باشد،می تواند تا ۱۰۰ درصد اصل تسهیلات وصول شده تسهیلات جدید دریافت کند.

وی افزود: آن دسته از مشتریانی که میانگین حساب ندارند می توانند با ارائه درخواست و مطابق با سایر ضوابط اعتباری سال جاری تا ۸۰ درصد اصل تسهیلات وصول شده خود، تسهیلات جدید دریافت کنند.

جهانی میر بیان کرد: بنابراین مشتریان بانک کشاورزی درصورت پرداخت نقدی قسط آخر تسهیلات سرمایه ای می توانند به شرط داشتن معدل حساب، تقاضای دریافت تسهیلات جاری تا ۱۰۰ درصد اصل قسط واریزی را به شعبه ارائه کنند و در ارتباط با مشتریانی که معدل حساب ندارند، در صورت استمرار فعالیت واحد تولیدی، تا ۸۰ درصد اصل قسط واریزشده برابر ضوابط و مقررات اعتباری قابل بررسی و پرداخت خواهد بود.

وی گفت: در این طرح شرایط ویژه ای برای بخشودگی جرایم دیرکرد (۶درصد وجه التزام) در نظر گرفته شده است و تمامی بدهکاران بانک کشاورزی فقط تا پایان مهرماه سال جاری می توانند با مراجعه به شعب، مطابق با مقررات و ضوابط اعلام شده از این فرصت استثنایی بهره مند می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *