سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

توسعه نیروگاه‌های خورشیدی ‌در لرستان ابلاغ شد‌

استاندار لرستان با بیان اینکه توسعه نیروگاه‌های خورشیدی براساس تفاهم‌نامه ‌ابلاغ شده است گفت: بهره‌گیری از سقف سوله‌های شهرک‌های صنعتی برای تولید انرژی پاک ضروری است.


نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم‌ ، فرهاد زیویار شامگاه شنبه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد با بیان اینکه الگوی کشت در استان تابع قوانین ملی است، و حتما باید معیارهای ملی در این زمینه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: استفاده از دانش علمی تخصصی در این حوزه مهم است.

وی با بیان اینکه تغییر و تحول در کشاورزی و باغداری لرستان ضروری است افزود: چگونگی استفاده از منابع آبی، رعایت الگوی کشت، استفاده از دانش روز و بهره‌گیری از روش‌های نوین آبیاری از مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه توسعه نیروگاه‌های خورشیدی براساس تفاهم‌نامه در سطح ملی ابلاغ شده است گفت: بهره‌گیری از سقف سوله‌های شهرک‌های صنعتی برای تولید انرژی پاک ضروری است و در این راستا می‌توان از تسهیلات تبصره ۱۸ و اعتبارات بازسازی و نوسازی صنایع مربوطه استفاده شود‌.

وی تصریح کرد: در کشت پاییزه برای کاشت سیب‌زمینی مانعی وجود ندارد، اما در کشت بهاره با توجه به اینکه تغذیه آن بیشتر از منابع زیر زمینی است به دلیل اینکه منابع آبی در سال‌های آینده دچار مخاطره نشود در این زمینه براساس سهمیه‌بندی انجام خواهد شد و سالانه این سهمیه‌ها به شهرستان‌ها اعلام خواهد شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بیش از کشت و بهره‌وری از محصولات، موضوع فرونشست زمین اهمیت دارد که با رعایت الگوی کشت می‌توان تا حد بسیاری از این معضل جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *