جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲

توزیع ۷۰ هزار دز واکسن آنفولانزا در داروخانه‌های لرستان

 

مدیر دارو و مواد تحت‌کنترل دانشگاه علوم پزشکی لرستان از توزیع ۷۰ هزار دُز واکسن آنفلو‌انزا در سطح داروخانه‌های این استان خبر داد.

فرهاد مؤمنی با اشاره به تنوع واکسن‌های آنفولانزا در لرستان، افزود: توزیع واکسن‌های آنفلو‌انزای خارجی با برند فرانسوی و هلندی با قیمت ۲۹۶ هزار تومان از نیمه نخست شهریور در داروخانه‌های این استان آغاز شد‌ه‌است.

مدیر دارو و مواد تحت‌کنترل دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در حال حاضر نمونه ایرانی واکسن آنفلو‌انزا برای تزریق در سطح داروخانه‌ها و مراکز درمانی این استان موجود است و مشکلی در زمینه تأمین آن نداریم.

وی بیان کرد: بهترین زمان تزریق واکسن آنفلو‌انزا از نیمه دوم شهریور تا پایان آبان‌ ماه است و در صورت تزریق‌ نکردن واکسن در زمان مناسب نیز تزریق واکسن به افراد پرخطر توصیه می‌شود.

مؤمنی گفت: بزرگسالان بالای ۵۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای ریوی، قلبی، کبدی، خونی، دیابت، متابولیک و عصبی، افراد دارای نقص سیستم ایمنی، بیماران پیوندی و زنان باردار در اولویت تزریق واکسن آنفلو‌انزا هستند.

مدیر دارو و مواد تحت‌کنترل دانشگاه علوم پزشکی لرستان، ابراز کرد: مردم هرگونه گران‌فروشی توزیع واکسن آنفلو‌انزا در این استان را با شماره ۱۹۰ و یا به‌صورت حضوری به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *