شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

توزیع ۷۰۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان لرستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با اشاره به توزیع ۷۰۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان این استان از شناسایی ۲ هزار و ۳۰۰ حامی جدید خبر داد.

نسیم دلفان _ جلال شیخ‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به اجرای اطعام مهدوی در سه بخش سبد کالا، غذای گرم و افطاری ساده اظهار داشت: ۷۰۰ هزار پرس غذای گرم تاکنون بین نیازمندان لرستان توزیع ‌شده‌است.

وی با اشاره تجهیز ۵۰۰ آشپزخانه در لرستان برای پخت غذای گرم بین نیازمندان این استان افزود: این آشپزخانه‌ها تا پایان ماه رمضان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان از توزیع ۴۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان این استان خبر داد و عنوان کرد: ۲۳۰ هزار افطاری ساده نیز بین مددجویان زیرپوشش توزیع‌ شده‌است.

وی به وجود ۳۷ هزار خیر و حامی در لرستان اشاره و بیان کرد: ۲ هزار و ۳۰۰ حامی جدید برای کمک به ایتام این استان مشارکت دارند و درآمد هر یتیم در ماه باید به یک‌میلیون تومان افزایش یابد.

شیخ‌پور با بیان اینکه هدف از اجرای طرح اطعام مهدوی ترویج فرهنگ اطعام و تلاش برای افزایش روحیه ایثار، مواسات و همدلی در جامعه است، گفت: این طرح با مشارکت ستاد کانون‌های مساجد، مراکز نیکوکاری و کمیته امداد لرستان برگزار شده‌است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان ابراز کرد: بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان کمک سال گذشته در بخش صدقات، زکوات، فطریه و اکرام جمع‌آوری‌ شده‌است.

شیخ‌پور ضمن تقدیر از مشارکت فعال مردم، خیران و مسئولان در برنامه‌های ماه رمضان از همه مردم نیکوکار دعوت کرد تا در پویش اطعام مهدوی از طریق شیوه‌های اعلام‌شده نهاد حمایتی کمیته امداد لرستان را مساعدت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *