پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

تندباد و طوفان در راه اصفهان

نسیم دلفان _ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وزش تندبادهای لحظه‌ای و طوفان گرد و غبار از پیش از ظهر فردا تا عصر جمعه در استان اصفهان خبر داد.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شب گذشته تندباد لحظه‌ای در محور نائین _ انارک اتفاق افتاد که در محور انارک به‌صورت موقت محدودیت تردد از سوی پلیس راه اعمال شد.

وی با اعلام اینکه از امروز تا آخر هفته در همه مناطق استان شاهد تندباد خواهیم بود، گفت: از فردا ظهر در بیشتر مناطق استان تندباد شدید آغاز می‌شود و طوفان لحظه‌ای و گرد و غبار خواهیم داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سامانه جوی که در استان مستقر شده فاقد رطوبت است و انرژی خود را به‌صورت باد تخلیه می‌کند که باعث ایجاد تندباد و طوفان‌های لحظه‌ای می‌شود، علاوه بر آن کانون‌های گرد و غبار در استان نیز به علت خشکی، باعث خیزش گرد و غبار می‌شوند.

وی از کاهش میدان دید در محورهای مواصلاتی، گرد و غبار و طوفان و تندباد از پیش از ظهر فردا تا عصر جمعه خبر داد و گفت: طوفان و تندباد فردا بیشتر مناطق استان را در بر می‌گیرد، اما در مناطق مرکزی، غربی و جنوب شدت بیشتری دارد و پیش بینی شده سرعت باد ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت باشد.

شیشه فروش با بیان اینکه تندباهای نقطه‌ای و لحظه‌ای در روز جمعه بیشتر در مناطق شرق نمودار می‌شود، افزود: سرعت وزش باد در محورهای جاده ای اصفهان، کوهپایه، سگزی، نائین، انارک، جندق، خور و بیابانک و اردستان تا ۱۱۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

وی از آماده باش عوامل مدیریت بحران در استان خبر داد و گفت: تیم‌های پلیس راه، راهداری، اورژانس و هلال احمر در مناطق مختلف برای ارائه خدمات امدادی مستقر هستند و ۲۰۰ پایگاه اورژانس جاده‌ای، ۴۶ پایگاه هلال احمر، ۴۴ راهدارخانه، پایگاه‌های پلیس و پلیس راه، ۵۴ مجتمع خدمات رفاهی در جاده‌ها، ۱۰ ایستگاه امنیت سلامت در محورهای اصلی و ۱۹ ایستگاه امنیت سلامت در محورهای روستایی ایجاد و تجهیز شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به رانندگان توصیه کرد فردا و پس فردا سفرهای خود را به تعویق بیندازند و گفت: رانندگان باید به هشدارها و نکات ایمنی در محورهای مواصلاتی به ویژه در شرق استان توجه کنند و اگر با تندباد مواجه شدند توقف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *