سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تنبیه بدنی دانش آموز لرستانی توسط معلم و بازخورد این موضوع در فضای مجازی و حقیقی

 

زمانی که وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد برای جبران کمبود معلم ناچارأ از فرهنگیان بازنشسته استفاده خواهند کرد ، این موضوع به شدت مورد انتقاد برخی کارشناسان و اهالی رسانه قرار گرفت.

نسیم دلفان – به عقیده کارشناسان ، یک فردی که به دوران بازنشستگی رسیده است طبیعتأ آن حال روز و حوصله ی دوران جوانی و نشات و روحیه دوران خدمت را ندارد ، لذا استفاده از بازنشستگان بعنوان معلم ممکن است به روند آموزشی کشور خدشه وارد کند و از طرفی امکان دارد باعث برخوردهایی قهری شود. (مانند خبر تاسف برانگیز زیر) لذا بهترین راهکار این است که برای جبران این کمبود وزارت آموزش و پرورش از فرهنگیان بازنشسته در پست های ستادی و اداری استفاده نماید و جوان ترهایی که در ستادها مشغول هستند راهی کلاس های درس شوند.

 

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه دو خرم‌آباد از لغو ابلاغ یک معلم در این شهرستان به‌دلیل تنبیه بدنی یک دانش‌آموز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، روز چهارشنبه هفته گذشته، عکسی مبنی‌بر ضرب‌وشتم یک دانش‌آموز توسط معلم در فضای مجازی لرستان منتشر شد که واکنش‌های زیادی را به‌همراه داشت.

مسئولان آموزش‌وپرورش لرستان پس از این حادثه از دانش‌آموز آسیب‌دیده، عیادت و دلجویی کردند و ابلاغ معلم لغو و به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش‌وپرورش لرستان معرفی شد.

عبدالله بهاروند، مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه دو خرم‌آباد در حاشیه عیادت و دلجویی از دانش‌آموز مدرسه روستای ده‌محسن که توسط معلم بازنشسته این آموزشگاه مورد تنبیه بدنی قرار گرفت، اظهار داشت: بنا به دستور مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان، ابلاغ این معلم لغو و همکاری با این فرهنگی بازنشسته به پایان رسید.

وی افزود: پرونده فرهنگی بازنشسته در روستای ده‌محسن با هماهنگی با اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان ارجاع داده شده‌است.

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه دو خرم‌آباد با ابراز تأسف از اتفاق پیش‌آمده در مدرسه روستای ده‌محسن و رضایت پدر و مادر دانش‌آموز، عنوان کرد: همواره تأکید کرده‌ایم که دانش‌آموزان امانت ما در مدارس هستند و هرگونه تنبیه بدنی در مدرسه ممنوع است.


 

» گزارش های داغ صفحه حوادث را در نسیم دلفان دنبال کنید (اینجا کلیک نمایید)

» گزارش های جنجالی و پربیننده (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *