تقدیم به پاسداران جان بر کف کشورم به قلم علی محمد نظری

✍میلاد امام حسین (ع) روز پاسدار نامگذاری شده، و میلاد حضرت ابوالفضل (ع) روز جانباز، این ایام را خدمت همه رهروان جان بر کف تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

واقعیت این است، فرهنگ حسینی، که برپایه جانثاری در راه ارزشهای الهی معنا و مفهوم پیدا کرده، و پاسداران وجانبرکفان میهن عزیز ما با حماسه های خونبار خود بعد از ۱۴۰۰ سال آن نهضت را زنده وجاوید نمودند، امروز تنها در قامت سبز آنان خلاصه نمی شود.

نمونه بارز آن حوادث این روزها در گوشه .گوشه کشور عزیزمان در پی گسترش ویروس کرونا نمایش داده می شود.

پزشکان و پرستاران متعهد و پر انرژی ما در بیمارستانها، ، گروههای جهادی وبسیجی، در کوچه وخیابانها، ارتش و سپاه و دیگر نیروهای امنیتی و انتظامی در جای جای کشورمان، واز همه مهمتر مردم نجیب، با فرهنگ، ونوعدوست ما ، هرکدام با خلق حماسه های تاریخی ،فرهنگ امام حسین ( ع) را پاسداری میکنند.

آنچه که در این شرایط سخت و طاقت فرسا مردم ما وجهان با آن دست و پنجه نرم میکنند یک شرایط ویژه ونادر روزگار است، وبرای عبور از آن نیازمند یک اتحاد واجماع همگانیست، که بر اساس اجرای تصمیمات مقامات مسئول تحقق می یابد.

گرچه حادثه کرونا یکی از آزمونهای سخت بشریت و جهان کنونی است، اما بی شک همانند گذشته این رویداد مهم به تاریخ خواهد پیوست، وانچه ماندگار خواهد شد ، ارزشها ونیکی ها، وفضیلت های پسندیده عمومی است که همه ما از خود بیاد گار خواهیم گذشت.

۱۴۰۰ سال از حادثه خونبار عاشورا حسینی (ع) میگذرد، در طول این تاریخ هزاران اتفاق وحادثه ناخوشایند دیگر روی داده، اما نهضت امام حسین(ع) همواره در کنار حوادث بزرگ تاریخ ماندگار است، ودلیل اصلی آن ماهیت نهضت او ، وسر انجام جانثاری در آن راه مقدس بود.

وامروز فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی مردم بخصوص در کشور عزیز ما ،که ریشه در آزادگی و سرافرازی, حماسه سازان کربلا دارد، فارق از جنسیت، جاومقام، بزرگ وکوچک، شهری و روستایی و… یکبار دیگر در تاریخ ماندگار خواهد شد،
وبرای همین است که باید روز پاسدار وجانباز را نه به یک قشر خاص بلکه به همه مدافعین کشور و مردم ، در هرکسوتی که پاسداری میکنند تبریک گفت.

علی محمد نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.