تقدیم به آزادگان عزیز میهنم / به قلم علی‌محمد نظری

شرایط سخت و مقاومت مردم در دوران دفاع مقدس خاطره انگیز ترین دوران تاریخ معاصر کشور ما را رقم زد.

🔸جنگ تحمیلی صدام با پشتوانه بین المللی واهداف وحشتناک آن که حداقل تجزیه کشور کمترین دست آورد آن تعریف شده بود، بزرگترین تراژدی بود که دشمنان این ملت برای آن به تفاهم رسیده بودند.

🔸رشادت جوانان ومدافعان کشور و اتکا به آموزه های دینی تبدیل به دژ مستحکمی شد که تمام آن معادلات را برهم زد.

🔸آنچه که فرزندان برومند این آب وخاک در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند ، سرمشق بزرگی شد تا توسل و اتکا به آن تا سالها و حتی قرن ها موجب امنیت و آرامش و حفظ تمامیت ارضی کشور گردد.

🔸نمی شود از حماسه های بزرگ دوران دفاع مقدس گفت و از کنار هزاران آزاده سرافراز که روح وجسم و جانشان در اختیار دشمن بود اما قد خم نکردند نام نبرد.

🔸نمی شود از استقامت یک ملت در برابر تهاجم همه جانبه دشمن گفت اما از شرایط سختی که آزدگان ما دوران سخت اسارت را در انجا طی نمودند و همچنان بر عهد بزرگ خود با مردم وفادار ماندند سخن نگفت.

🔸شاید یکی از بدترین وسخت ترین نوع اسارت ها ، اسارات رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس بود زیرا علاوه بر همیت ملی باید آرمانها وارزشهای مقدس خود را هم در اردوگاههای دشمن حفظ میکردند ، واین آنچه بود که آزادگان همیشه سرافراز ما از خود نشان دادند.

🔸یاد و بزرگداشت آزادی اسرای ما قطعه ای پر عظمت از تاریخ جنگ است که حاصل آن را امروز در اقتدار مدافعان کشور و امنیت موجود با افتخار تمام شاهدیم . ما همیشه خود را مدیون آنان میدانیم و قدردان حماسه آفرینی آنها هستیم.

علی محمد نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.