چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

تعرفه تماس تصویری روی موبایل تعیین شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه یک دقیقه تماس تصویری برای سیم‌کارهای دائمی و اعتباری (اعم از درون شبکه و برون شبکه) را ۱۵۰۰ ریال (۱۵۰ تومان) تعیین و ابلاغ کرد.

دارندگان پروانه ارائه دهنده خدمات تلفن همراه می‌توانند با رعایت مفاد این مصوبه و دیگر مقررات و شرایط مربوط، بسته‌های مختلف تعرفه‌ای را متناسب با نیاز مشترکین تعریف و ارائه کنند

دارنده پروانه برای ارائه خدمت مکالمه ویدئویی مجاز به دریافت مبالغی تحت عنوان خدمت داده تلفن همراه نمی‌باشد.

در حال حاضر سرویس تماس تصویری بدون نیاز به نصب اپلیکشن جداگانه و فقط از طریق سیم کارت نصب شده در گوشی ، روی اپراتورهای تلفن همراه آزمایش و برقرار شده است و کاربران دارای برخی مدل‌های اندرویدی گوشی موبایل می‌توانند از این خدمات بهره مند شود.

وزیر ارتباطات گفت: در برخی از مدل‌های گوشی هنوز این قابلیت فعال نشده است بنابراین فعلأ نمی‌توان ارتباط تصویری برقرار کرد۔

وی با اشاره به رایزنی‌های انجام شده در خصوص فعال شدن این امکان در مدل‌های مختلف گوشی‌های همراه تصریح کرد: در حال حاضر از طریق وزارت صمت و وزارت امور خارجه رایزنی می‌کنیم که این قابلیت برای برخی برندها فعال شود تا کاربران ایرانی هم بتوانند از قابلیت تماس تصویری روی اپراتورهای موبایل استفاده کنند۔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *