یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

تعبیر استاندار لرستان از “فرهنگ ایثار و شهادت”

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه تبیین اساسی باید نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشیم، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت اوج گذشت و کمال است.

نسیم دلفان ، به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فرهاد زیویار امشب در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لرستان در سالن جلسات استانداری با تأکید بر اینکه باید با مناسبت‌های دینی و مذهبی ارتباط برقرار کنیم، اظهار داشت: اصل و اساس این ارتباط رویکرد کمال‌گرایانه بوده که در ذهن مردم ایجاد شده است.

وی با تأکید بر لزوم اشاعه‌دادن فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: حاج قاسم سلیمانی و شهید عجمیان شهدایی بودند که در حد نهایی فرهنگ ایثار و شهادت قرار گرفتند و سرفصل ایثار و شهادت را به مردم یادآوری کردند.

استاندار لرستان با بیان اینکه تمام مناسبت‌های تقویم ما قابل‌احترام و گرامی است، عنوان کرد: مناسبت‌های ملت ایران با دیگر مناسبت‌های دنیا قابل قیاس نیست و در اوج خصلت‌های انسانی قرار دارد.

وی با تأکید به اینکه فرهنگ مسلمانان قابل ستایش است، بیان کرد: مناسبت‌های مسلمانان به‌قدری بزرگ و قابل‌احترام است که رهبران جوامع دیگر نیز ارادت به پیامبر (ص) و ائمه ما دارند.

زیویار با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت فراتر از مهارت و حرفه است، گفت: در فرهنگ عاشورا رویکرد کمال‌گرایانه و بحث ولایت و انسان کامل مطرح است.

وی با بیان اینکه در راستای ترویج هر چه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت باید تبیین و فرهنگ‌سازی نیز در کارهای‌مان مدنظر قرار گیرد، افزود: دستگاه‌های اجرایی لرستان باید اقدامات لازم را برای برگزاری مراسمات گرامی‌داشت روز شهید در این استان به بهترین نحو انجام دهند.

زیویار با تأکید بر اینکه تبیین اساسی باید نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشیم، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت اوج گذشت و کمال است.

استاندار لرستان با بیان اینکه شهادت و ایثار باید به‌نحوی تبیین شود که برای تمام جوامع دنیا الگو باشد، عنوان کرد: اصل فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج و تبیین ظرفیت‌های فرهنگی، مذهبی و دینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *